Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Zdravie dospelých

anonym, 30.06.2013 22:23

Extrakcia zubu mudrosti - skusenosti

Ahojte mamicky, caka ma extrakcia osmicky, a rada by som sa poradila. Zubny chirurg mi odporucal uzivat wobenzym - enzymovy liek. Ze vie perfektne zmiernit opuch, pomoze hojeniu a rana sa nezapali. Znie to fajn, uz som si aj pozerala ze kde ho kupit, ale aj tak som zvedava ci s tym nemate nejake skusenosti, lebo u nas v rodine ho este nikto nebral. Dakujem za odpovede :)

  • MS
    30.06.2013, 23:22

    No ak ti to rezu tak ti da lekar antibiotika preventivne(mal by), ak to len tahaju netreba nic... wobonzin je pekne drahy liek ak nato mas nic tym nepokazis ale da sa to preliecit aj bez toho... principialne by sa ti rana nemala zapalit ak sa zapali je nieco zle, ak sa to zapali moc aj tak ti daju antibiotika... je to natebe.

  • MS
    30.06.2013, 23:23

    A samozrejme vela zdaru, nech to dopadne dobre...

  • Zuzana
    01.07.2013, 13:10

    Mne osmičku vyrezávali minulý rok v Ružinovskej nemocnici. Zubár mi prepísal antibiotiká, a mala som si cca 2 týždne kloktať "ranu" repíkom, šalviou... a dbať nato, aby sa mi tam nedostalo žiadne jedlo. Mala som tuším 6 stehov, a asi týždeň opuchnuté ústa, ale našťastie sa nič nezapálilo. Proti bolesti som brala ibuprofen a probiotiká kvôli antibiotikám. Wobenzym mi nikto neradil kúpiť...

  • Majka
    01.07.2013, 15:03

    Mne robili dve osmicky v obdobi dvoch rokov. Prvu v maji - kedze bolo teplo, tak som opuchla viacej, druhu som si dala v marci, plus som cely den po zakroku mala na tom lad, opuch bol minimalny. Ak to nie je surne, tak by som to odlozila na chladnejsie obdobie a v den zakroku na tom mala permanentne lad.

  • Lentak
    01.07.2013, 16:23

    hej, hned po zakroku treba ak sa da prilozit lad, to ale ten tak prvu polhodku na zmensenie otoku. Mne lekar vravel len vodou kloktat, ziadny repik ani inu dezinfekciu. tak neviem... kazdy asi ine radi.

  • marta041
    10.07.2013, 23:06

    Ahoj, ja osobne skusenosti nemam, osmicky mam este vsetky :) ale sestra s nimi mala problemy. Viem ze menila zubara, ten novy jej odporucil wobenzym, mam pocit ze ho brala celu dobu liecenia (mala ten zub  nakrivo, sili jej to a strasne opuchla).  S wobenzymom jej to pekne odpuchlo a nezapalilo sa to. Na tych enzymoch nieco bude Smile

  • anicka068
    31.07.2013, 21:20

    Ahojte, ano, enzymy na zuby zaberaju a ta rana sa rychlejsie hoji. Len si treba spravne vybrat, ja mam blbu skusenost  s Profizymom, brala som ho pri 2 osmickach a nejak som necitila ucinok. Tak som presla na wobenzym, co je liek a uplna parada.

  • Hanulica
    28.02.2014, 21:08

    ahojte. mna caka onedlho nieco podobne tak lustrujem po internete nejake informacie. nie som sice ziadny strachopud, ale na zuby som hakliva, tak sa trosku bojim Foot in mouth mne zubar tiez poradil uzivat wobenzym, mam si ho dokonca nasadit nejake 2-3 dni pred zakrokom v den zakroku vynechat a potom brat znova, vraj sa to rychlejsie hoji a zmiernuje opuchy. mate s tym niekto skusenosti? a ako je to s jeho nakupom? ja som zatial najlacnejsi nasla na pilulka24.sk, ale nasla som aj lekarne, ktore ho predavaju po kusoch, tak neviem neviem...

  • danka40
    28.08.2020, 13:36

    urcite, wobenzym je skevly na opuch a aj proti zapalu :) pan zubar sa vyzna :)

  • TP8493
    30.09.2022, 22:13

    Odporucam si precitat tento clanok priamo od zubnej lekarky: ⁣https://zapisnikzubarky.sk/blog/extrakcia-zuba-mudrosti/

+ -
Príspevkov: 10