Diskusie

Vytvoriť diskusiu

pôrod po cisárskom reze

Rodila som pred 20-timi mesiacmi cisársky a teraz čakáme druhé bábo v septembri,rana ma zvykne občas pobolievať,hlavne ked sa dosť naťahujem so synčekom.chcela by som sa opýtať,ak má nejaká mamička skúsenosti s tým,že tak skoro po sekcii otehotnela a aký pôrod si zvolila,alebo to záleží na lekároch?Ja sa dosť obávam toho,že ak bude znova sekcia po takej krátkej dobe,či sa tá rana dobre zahojí.Som nízkej postavy,moj synček mal pôr.hmotnosť 4300g,mám trochu obavy,že ak bude aj toto bábo také veľké,ako budem rodiť.(aj jazvu mám o niečo vačšiu než ost.mamičky,kt.poznám po sekcii)

  • Twiggy
    10.05.2008, 13:51

    Bambulka, co ti o druhom porode hovori tvoj lekar?
    Ja som zacala druhe tehu po cca 23 mesiacoch od prvej sekcie. Cely cas som planovala druhy porod vyskusat spontanne, aj som tak urobila. Jazva ma nikdy nebolievala, ale dr. mi hovoril, ze moze boliet, ako v tych miestach plod tlaci na maternicu. opytaj sa ho na tu bolest, co ti povie on. Ja som za vyskusanie spontanneho porodu, pokial neohrozujes vedome seba a dietatko. Tazko sa radi aj hovori, je to velmi individualne. Kazdopadne Ti drzim palce. Nech ste obaja s babatkom hlavne zdravi ;-)

  • anonym autor
    12.05.2008, 13:06

    Ahoj. No ja som rodila 15 mesiacov po cisarskom reze. Nakoniec tiez cisarskym rezom. A chodit som zacala do 22 h po cisarskom. Vela robi psychika.
    Nemala  som bolesti rany, snad az ku koncu tehotenstva malilinke. Kedze som nemala problemy s ranou myslela som, ze to bude normalny porod. Aj lekari to zvazovali 50 na 50, ale nakoniec sa rozhodli pre cisarsky rez kvoli tomu, ze uplynul kratky cas od prveho a nechceli riskovat roztrhnutie maternice. Takze je to nakoniec na lekaroch. V dnesnej dobe sa da zistit, ci je rana po cisarskom OK, takze to radsej podla mna treba nechat na nich.
    Drzim prsty, aby vsetko dobre vyslo. ;-)

  • anonym autor
    12.05.2008, 19:54

    úplne súhlasím s bambulkou, ja som rodila 17mesiacov posekcii a tiež sekciou. Lekári nakoniec rozhodli, že to bude sekciou, lebo ja som mala bolesti ani nie tak v rane, ale aj kvôli môjmu vyššiemu veku. Tiež som vstala po 24hodinách (to preto lebo som mala spinál), no a na ranu som rýchlo zabudla pri starostlivosti o dvoch drobcov. Inak ja mám tiež vätšiu ranu ako ostatné, ale u mňa je to rodová záležitosť. Držím palce určite to dobre dopadne a nerob si starosti.

  • anonym autor
    12.05.2008, 19:55

    teda myslela som marku

  • anonym autor
    12.05.2008, 22:19

    Ahojte mamičky, veľmi ste ma potešili Vašimi odpovedami.Aspon,že nie som sama kto mal takýto problém..Vy to už máte šťastne za sebou:wink: ,tak dúfam,že aj ja budem na tom podobne.Už sa ani nejdem tak trápiť ako môj pôrod prebehne,ako vidím aj tak to bude záležať na situácii a lekároch ako sa rozhodnú (dúfam,že správne):-).Ja mám termín okolo 9.9.Vraj to vyzerá na chlapca, tak to budeme mať doma dvoch malých šinterov :-P už sa teším.Prajem Vám veľa pekne strávených chvíľ s Vašimi deťúrencami.Aj tak najdôležitejšie je ich zdravie,to "ostatné" už dáko mi mamičky vždy prekonáme ;-) pa pa.určite dám vedieť ako to so mnou dopadlo,tak držte palce.

  • zuzu13
    17.12.2008, 13:23



    No väčšinou lekári už opäť volia sekciu, ale záleží aj od okolnosti a rana sa zahojí neboj sa-oni tú starú jazvu vyrežú a namiesto nej urobia novú....

+ -
Príspevkov: 6