Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Ako to prežívam

anonym, 17.10.2011 07:47

bolesť križov

Ahojte tehulky neviete poradit nieco na bolest krizov mate na nu niake triky typy ktore zaberaju?prosiiim  :-)

  • anonym
    17.10.2011, 09:16

    Ja som spavala bez vankusa. A rano opatrne vstavat, trochu sa ponatahovat. Ale s tym vela aj tak nespravis. V ktorom si mesiaci?

  • anonym
    17.10.2011, 10:38

    Masaze, mna masiroval manzel , ale v niektorych mestach su aj masaze pre tehotne zeny. Treba vyskusat.

  • anonym
    17.10.2011, 11:14

    Bolesti krížov sú v tehotenstve bohužiaľ pomerne časté a definitívne ich vyrieši až pôrod :-)  Môžem Ti ale doporučiť 1/ masáže - doma, alebo aj profesionálne - robia sa v sede, maséri mávajú na tento účel špeciálnu stoličku 2/ cvičenia pre tehotné - fitlopta, brušný tanec... 3/ kvalitná obuv - opätok žiaden alebo minimálny (2cm), tvarovaná klenba, doma a podľa možnosti aj v práci ortopedické šľapky 4/ lieky od bolesti - kľudne môžeš lieky s obsahom paracetamolu (s výnimkou prvého trimestra) - čiže Paralen a modrý Panadol.

  • Damini
    17.10.2011, 12:05

    Ahoj... Mám s týmto problémy celý dospelý život. Resp. mala som. Keď som začala rozmýšľať o deťoch, zatmievalo sa mi pred očami, keď som si predstavila tie bolesti krížov.. A potom, ani neviem ako a neviem od koho, dozvedela som sa o jednoduchom cvičení: 5 Tibeťanov. Vtedy som bola dosť skeptická, pretože som vyskúšala už naozaj všetko, od mastičiek, cez pravidelné masáže až po kadejaké cvičenia, a vždy to bola len chvíľková, alebo len čiastočná úľava.

    Toto bol pre mňa zázrak a vyslobodenie z dlhoročného utrpenia.Cvičenie trvá 20-25 minút, zvládne ho každý a nič k nemu netreba. Po týždni či dvoch sa zlepšil nielen môj chrbát, ale aj celkový zdravotný stav. Mám dve malé deti (našťastie už obe chodia) a tieto cvičenia mi "zachránili život". Viem, že bez nich by som to nezvládla. Tých 20 minút skoršieho vstávania každý deň mi za to stojí. Odporúčam.

  • anonym
    17.10.2011, 12:35

    no ja viem, ze ti to asi nepomoze, ale ja cely zivot mam problemy s krizami a raz som si aj mesiac doma polezala a mala som ja zrasty, tak som sa dost bala co spravi tehotenstvo a musim povedat, ze okrem jedneho maleho "seknutia", ktore by som mala asi tak ci tak a preslo po par dnoch kozervativnej liecby, som sa s krizami necitila nikdy tak dobre, ako cez tehotenstvo :D, Ale mne sa panva a vsetko ostatne roztahovalo uz od zaciatku,t akze bolesti v slabinach a chodza ako kacka bola normalka. Asi tym sa mi chrbat dal dokopy :D. Ale je pravda, ze som si davala pozor ako spim - nieco medzi kolena, nabok, podlozit z boku chrbat a hlavne dobry vankus. Na bruchu som tym padom nespala  a to aj byva castym dovodom bolesti v krizoch , lebo su celu noc ohnute. No ale pytala som sa tu na fore lekara a ten mi povedal, ze mozem aj take tie naplaste. uz neviem aku znacku, ale je bezna. a tiez zase z mojho odskusania (nie vzdy mi to zabralo, ale mozes vyskusat) je od Alpy bylinny gel - je to taky modry gel v priesvitnej tube - su to bylinky a apla, trocha to chladi. Natrela som si to, ked to uschlo, do sucha som si to zabalila, nie aby mi bolo horko a do rana bolo super. Ale cvicenie a podobne je vazne dobre. Ja som na rehabke cvicila take cviky, ktore cvicia s aj ludia s poskodenou chrbticou a nahovoril to na pán Chudík. bohuzial nemam to v písomnej forme. Nie su tazke, zaberu 20 minut a nezatazuju svaly. Cez tehotenstvo som chodila cvicit a aj to neskutocne pomohlo a super bola aj voda - hoci klasicke bazeny boli spinave a nasla som si jeden verejnosti pristupny v hotely a ten bol aj teplucky :). S cvicenim som velmi vahala, tiez boli joga, brusne tance, kurzy alebo fitlopta. Nakoniec som si vzala cvicenie s fitloptou, brusne tance ma lakali, ale ja nie som na take ze "pred cvicenim sa zahlbime do cakier  a ooooooooohmmmmmmmm" (to bolo v ponuke) a joga hoci ta musi byt v tomto smere vyborna tiez ma neoslovila, lebo ako tehotna som chcela toho riesit co najmenej. A tiez ma pri cviceniach rozculovalo to, ze som si mala zaplatit kurz o 10-12 cviceniach a dost. ako tehotna a zaroven zaemstnana, nie vzdy mozem a ani som nemohla. nastastie som dostala referencie na super pani, ktora robi cvicenie pre tehotne, a plati sa za samostatny 1 kus cvicenia, robi aj dychove cvicenia, fitlopta a objednas sa cez internet a hlavne je to zena, ktora vie o som hovori a popri cviceni sa mozes s nou porozpravat o veciach a ona ti erudovanie odpovie - ona sama je porodnou asistentkou, ma to vystudovane na vysokej skole a tam to aj uci a ma aj manzela porodnika. a je aj laktacna poradkyna - a velmi mila a dobra. nedam na nu dopustit :) skus pozriet : www.pripravana-porod.sk a tie cviky aj mne dost pomohli. Teda neviem odkial si, teraz ma napadlo :) ta pani je z ba. Drzim palce a neboj krize prestanu boliet ;) a potom si na to uz ani nespomenies

  • anonym
    17.10.2011, 16:59




    polovica 6teho a az teraz to vsetko zacalo :-)

+ -
Príspevkov: 6