Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Ako to prežívam

emília30, 01.09.2011 16:32

zachadzanie dietatka.

ahojte moja mladsia dcerka ma 2roky aod 9teho mesiaca sa zachadza.najprvv to bolo hrozne pri ulaku alebo aj ztrucu prestala dychat aja som bola v soku tak ako ona.pochodili sme vsetkych moznych lekarou annakoniec nam povvedali ze z toho vyrastie.pri takom zachvate som bola nutena ju stipat akusnut do licka lebo bolo mi jasne ze triast snou nemozem.na cas to potom ustupilo ale teraz v 2rokoch je to tu zase.sice miernejsie uz sa aj sama nadychne ale aj tak mam strach :s idu jej teraz zadne stolicky amne sa zda ze ked mala pauzu azuby jej nesli tak vtedy to aj prestalo nemoze to spolu suvisiet? :ishock: dakujem za rady.

  • anonym
    01.09.2011, 20:05

    ze vraj som to aj ja mavala ked som bola mala. moji rodicia mi to stale spomynaju, ze skoro do troch rokov som sa nadychla a nic proste som prestala dychat. jedine co pomahal ked som bola babo ze mi capli po zadku. potom to z nicoho nic preslo.

  • anonym
    01.09.2011, 20:20

    Nerozumiem. Čo je to "zachádza sa"?

  • sandras
    01.09.2011, 20:24

    že sa dieťa zachádza znamená stav, ked prestane dýchať, nenadýchne sa  napr. pri plači, alebo ak sa zlakne.

    u maleho pomaha fúknuť mu do tváre, u staršieho stačí aj dorazne mu povedať "nadýchni sa", prípadne mu tiež fúknuť

    Vyrastie z toho postupne, našadcera to robila asi do 4 rokov. A syn to nerobí vôbec.

     

  • emília30 autor
    01.09.2011, 21:48

    dakujem za komentare,snad to coskoro prejde lebo som ztoho na nervy.vv poslednom case mam aj pocit ,ze to robi schvalne ak jej nieco nepovolim.ale uz sa skor nadychne ako volakedy.zaujimalo by ma ci aj vy mate taketo dietatko.

  • emília30 autor
    01.09.2011, 21:52

    hrozne som sa aj bala toho ci to nanej nezanecha nejake nasledky ,chvala bohu sa vyvvija uplne normalne.

  • 1bodka
    01.09.2011, 22:15

    Naša malá to robí tiež. Horšie je, že jej doktorka zistila že jej vtedy prestane biť aj srdiečko. :excited:  :excited:  Zistili sme to úplne náhodou, pretože má arytmiu a sme kontrolovaný na kardiologii. Akurát keď mala Holterov prístroj na 24 hod aby jej zachytil arytmiu, tak spadla a zlakla sa. Samozrejme sa zašla. A doktorka na tom prístroji zistila že jej na 3 sekundy prestalo biť srdiečko.  :ishock:  :ishock:   :ishock:  Aj ona bola z toho zhrozená, pretože sa to asi bežne nedá zistiť, nikto z nás im neskúša v tej chvíli tep. Ale mali by z toho vyrásť, šak ktorí dospelí sa zachádza....

  • emília30 autor
    01.09.2011, 22:37

    my sme boli tiez na kardiologii.nemali sme ziadny pristroj len nam urobili ultrazvvuk,podla vsetkeho vsetko ok.sami nevedia zcoho to je.musime asi len vverit ze ztoho vyrastu aako si napisala,ze vved ktory dospely sa zachadza.len mi nejde do hlavvy ze preco mala pauzu azacalo sa to opakovat opät ked jej zacali rast stolicky.zajtra mam ist kdetskej lekarke svvysledkami tak sa jej opytam nato. :flowers:

  • anonym
    02.09.2011, 12:33

    treba vyšetrit srdiecko 24 hodinovým ekg - Holter monitoring alebo u neurologicky treba vysetrit EEK, ci nahodou nejde o nejaky druh epilepsie ...drzim palce

  • emília30 autor
    02.09.2011, 14:54

    dakujem za radu.velmi si to cenim.

  • emília30 autor
    12.09.2011, 13:55

    od prveho prispevku sa mi uz chvalabohu nezasla.tezaz jej zubky neidu tak klud uvidim ako ťto bude ak sa jej zas budu tlacit :roll: :baby:

+ -
Príspevkov: 10