Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Ako to prežívam

anonym, 17.05.2009 10:35

rizikove tehotenstvo

Ahojte buduce maminy a maminy. Mam dilemu. Som v 31. t. t., od zajtra uz v 32. t. t. a mam rizikove tehotenstvo. Doteraz som lezala mesiac a pol v nemocnici, lebo babo bolo aj este stale je velmi nizko a hrozi predcasny porod. Nepustili ma, podpisala som revers, lebo sa to tam nedalo vydrzat. Pustili ma pred tyzdnom, ale zacalo mi priserne tvrdnut brucho (to sa mi stavalo aj v nemocnici a davali mi infuzie z magnezia a guajakuranu). Mam ho tvrde uz druhy den, ako kamen a citlive. Lezim stale na sikmej posteli, hore nohami, beriem magnerot, magne B6 a guajakuran. Zajtra idem na kontrolu, ale bojim sa, ze ma tam zas nechaju na mesiac a napichaju mi infuzie. Nezazila to niektora z vas? Co by ste mi poradili. Urobim cokolvek, aby zmaklo, ale do nemocnice nechcem...nepoznate nejake domace triky?Dajte mi co najskor vediet, prosiiiiiiiiim, som zufala. Je to moje prve babo a strasne sa bojim on..........teda o nu. Doktor povedal, ze to bude dievcatko:D

  • zuzu13
    17.05.2009, 10:59



    Moja tak sa len obive držte, no ja som ležala s jednou, čo jej tak tvrdlo bruško a ver mi preležala v nemocnici až do konca tehu a nič jej nepomohlo, stále jej tvrdlo, jednoducho niektoré to tak majú, ale skús si vykladať nohy hore, napríklad o stenu, nie len na šikmú posteľ a ber magnézium mne to pomohlo, a pomáha ak začne bruško tvrdnúť....Držím palce, nech ste obidve ok;-) ;-) ;-)

  • mikaa
    17.05.2009, 13:42

    Ahoj, mne tvrdlo brucho pri obidvoch deťoch, ale počas druhého tehotenstva takmer od 14 t. Potom to prestalo a a od 28t.t . znova niekoľko krát denne. Brucho mi ostalo tvrdé ako kameň , bolesť riadna, niekedy mi nedalo dobre dýchať, ale nič mi nepomohlo. A nemocnicu som odmietla / pred Vianocami / , tak som brala aspoň Magne 3 x 2 tab., ale účinok nebol nejaký super. A tak mi to vydržalo až do pôrodu.Takže len kľud a držať sa. Bola som rada za každý týždeň čo prešiel úspešne.
    Prajem veľa šťastia a nejako to vydrž. Ahoj

  • zuzu13
    17.05.2009, 15:01



    Asi tak, pre niektoré ženy je to asi tipický prejav tehotenstva, takže len kľud oddychuj a všetko dopadne ok;-) Drž palce a určite daj vedieť:-P čo a ako

+ -
Príspevkov: 3