Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Oblubena hracka

Ahojte maminky,

citala som, ze deticky by mali mat nejaku oblubenu hracku, s ktorou spinkaju a pod. Nas syncek takuto hracku nema, preto zaspavanie prebieha tak, ze kym zaspi, chce sa objimat - resp, on objima nas rodicov tuho okolo krku. Poslednu dobu to robime tak, ze medzi nas dam makku plysovu hracku, aby si na nu zvykol a potom "presedlal" na nu, aby si odvykol od dospelaka, lebo ho chceme dat pomalicky aj do jasli a bojim sa ako by tam zaspaval.... Ake su vase skusenosti s podobnou situaciou? Mozete mi prosim poradit nieco ine, dalsie? Zatial si nezvykol (su to cca 2 tyzdne)

Dakujem krasne za kazdu radu :-)

  • anonym autor
    31.03.2008, 11:39

    Ahojky, no nas maly ma 4 a zaspava stejne jako tvuj, cili siiilne nas drzi kolem krku. nema zadnou oblibenou hracku, nektere deti ji proste nemaji. Dva tydny je kratka doba nato, aby presedlal z blizke osoby na plysovou hracku-nam se to teda aspon nepodarilo. Nic jineho ti nezbyva nez zkouset i nadale. Drzim pesti.

  • anonym autor
    31.03.2008, 21:58

    Tak my mame oblubenu plyšovu hračkuje a tým je prasiatko z Macka Pu. Dostal to na vianoce ked mal  1,5 r.  teraz ma 3r. a na  prasiatko nedopusti. Ak ide spinkat tak už má prasiatko v ruke, objima ho a pusinkuje. Je strašne zlatý, v noci ked sa prebudi vo svojej izbe tak pride ku nam vlastne medzi nas, ale samozrejme s prasiatkom. Viete si predstavit ako to prasiatko už može vyzerat, parkrat už bolo pokvapkané aj kakaom tak som ho vyprala aby vyzeral krajšie. Joj a teraz ma to napadlo, teraz to už sice s prasiatkom nerobi, ale predtým mu stale cmulal uši. :-):-):-)
    V prilohe je foto s prasiatkom /ešte novým/.;-)

  • anonym autor
    01.04.2008, 19:40

    Môj malý tiež nemal obľúbenú hračku. Zaspával s mojimi vlasmi v rukách. Keď mal asi 20 mesiacov, začali sme mu púšťať rozprávku Autá a kúpili sme ich pár. Odvtedy začal spávať s Bleskom McQuenom. Stalo sa aj, že sa nám na týždeň stratil a týždeň nám v noci nespával. Teraz má 2,5 a hračky strieda. Podľa toho, ktorá je najnovšia. Občas vezme plyšáka.


    Ak bude sám chcieť, zvolí si hračku, neboj. Darmo mu budeš nejakú ponúkať, ke´d na to dozreje čas začne s ňou spávať. :Wink:

  • anonym autor
    01.04.2008, 19:52

    moje babule maju sice kopec babik a vselijakych makkuckych macikov, ale obidve mi do malinka zmochlia klasicke latkove plienky, starsia sa na nu navykla nejak sama este ked som ju kojila, asi z nej citila mamu a mladsia poctivo odkukala :lol:

    ale aj tak su najspokojnejsie ked sa mozu votriet do postele k nam...a samozrejme s plienkami:shock:

  • anonym autor
    02.04.2008, 12:47

    nasa sofinka ma rok a j tri mesiaciky a od 11 mesiacov spinka vo svojej postielke vo svojej izbicke celkom sama. od narodenia sme jej do postielky davali takeho latkoveho slona a macka a teraz by bez nich uz asi nezaspala. a asi pred troma tyzdnami sme jej kupili v ikei takeho malilinkateho slonicka a ten sa tam k nim pridal. u nas zaspavanie prebieha a si tak ze ju ma ocko na rukach a ja jej dam cumlik do rucky toho maleho slonca a sepkam jej "nase zaklinadla" dam jej pusku a idem prec z izby a ocko jej este zaspieva uspavanku. predtym to bolo naopak ale kedze cakame druhe babo chceli sme nech si odo mna trosku odvykne a v poho.
    myslim ze ked das hracku do postielky asi vyberies ty lebo taketo male deti este nepreferuju ziadne same od seba tak to babo si na nu zvykne....az nam to jedneho dna mozno bude aj luto : )))

  • anonym autor
    02.04.2008, 12:59

    Dakujem Vam :-)

    Dnes som maleho prave zapisala do jasliciek - od septembra zacne, takze dovtedy mame cas cosi vymysliet a mozno si aj sam najde nejaku hracku co si oblubi. Samozrejme nenastojim na tom, ja len preto, aby mal nejaky hmotny zachytny bod istoty, ze je vsetko v poriadku.

  • anonym autor
    03.04.2008, 10:22

    No nasa Karolinka ma teraz 8 a pol mesiaca. Na prve vianoce dostala od krstnych makkuckeho macka, ktory sa da nahriat a drzi teplotu. Hned prvu vianocnu noc sme jej ho dali do postielky a odvtedy si neviem predstavit, ze by sme ho nemali. Mala ho musi stale objimat (aj ked je na mna hrozne naviazana a velmi casto sa budi, ale ked jej dam maca, lahsie zaspava aj sa upokoji). Ked ideme von,  musi ho mat v kociari, ked ideme autom, ma ho na kolienkach v autosedacke...jednoducho maco je jej najoblubenejsim plysovym maznacikom. Chudak, uz je taky doslintany, lebo malej idu zubky...a ja mam strach ho  oprat, ze kym sa nam vysusi, mala bude stratena :D  

    A mimochodom, je to aj najlepsi ukazovatel unavenosti nasej malej...ked vidim, ze si ho dava k tvaricke a vala sa po nom, je najvyssi cas ju dat spinkat.

    Inak predtym, ako mala dostala macka, sme mali tiez oblubenu obycajnu bavlnenu plienku na tvaricke...

  • anonym autor
    03.04.2008, 21:44

    Nasa Rox nemala tiez nikdy oblubenu hracku, az ked mala rok a ucila som ju spavat samu v izbe, kupila som jej 2 plysovych saskov (poznala ich z rozpravky) a ti sa stali od prveho dna jej najepsimi kamaratmi, po case sme kupili zase nejaku postavicku z rozpravky, lebo sasko ju uz omrzel.Teraz si uz sama vyberie hracku s ktorou chce spinkat, ma ich teda neurekom, ked ich na par tyzdnou poschovavam,ma znich este vacsiu radost, ze ich opat vidi.

  • anonym autor
    08.04.2008, 20:43

    Môj Aďko tiež nemá svoju obľúbenú hračku. Keď som ho dávala do jasličiek tak bol naučený spávať tak, že ma držal za ruku, popri tom pil čajík a potom nasledoval cumlík. V jasličkách sa naučil spať s plyšovým zajačikom, bez čajíku a aj bez cumlíka.

  • anonym autor
    09.04.2008, 12:45

    :ups: Ahojte.Moja Simonka,tiež nemá oblubenú hračku na spanie.Oblúbila si deku,ktorú má už od narodenia.Stále,keď ide spinkať,vezme si dekinku,a tulká sa  s ňou,kým nezaspí.A to už bude mať dva roky.Tá deka je už taká vyžmolkaná,až strach,ale žiadnu inú nechce.Dúfam,že ju to prejde, kým pôjde do škôlky a nájde si na tulkanie niečo iné. ;-)

  • anonym autor
    09.04.2008, 21:35

    Ja som dcéru asi od 7. mesiaca "kojila so somárikom". :lol: Dobre to znie :lol:  Plyšového somárika som jej dávala do náručia počas kojenia. Tak sa jej hračka "spojila" s pocitom bezpečia a upokojenia. Doteraz sním spí- úbožiak vyzerá fakt dosť mimo. Používali sme ho nie len na spanie,  ale aj pri cestovaní autom, v období vzdoru- vedel "lepšie vysvetliť" niektoré veci.   Poznajú  ho všetci naši známy- má u nás v rodine zvláštne postavenie. Do MŠ ale už nešiel- lebo vyzerá fakt zle a bojím sa, že by to prenášanie v zdravví neprežil. Do MŠ chodia bábiky a tuleňko:lol: :lol:

  • anonym autor
    10.04.2008, 06:48

    Toto su vsetko dobre rady, dakujem, uvidime ako dopadneme my, ja by som prislala, keby aj do jasli kludne si bral so sobou hracku, davam do jeho pozornosti pri hrani viac plysakov, zatial to vyzera, ze ho najviac zaujal maco, co je velky ako on :-) tak uvidime co z toho bude :-)

  • anonym autor
    11.04.2008, 09:35

    ahojte :)

    nasla som tu zopar skvelych typov - teda hlavne dojenie so somarikom sa mi pacilo :)

    my mame uz vyse 15 mesiacov, maleho este kojim a preto zaspava stale iba na mne ... vecer nepomaha ani to aby bol s ockom... asi zavedieme zvieratko na dojcenie... ;-)

     

  • anonym autor
    14.04.2008, 10:05

    Ahojte...tak my mame tiez podobnu taktiku pri zaspavani...nasa mala ma 9 mesiacov a od cca 6 mesiacov zaspava a papa moje mliecko vylucne s tym mackom, ktoreho som tu uz spominala. Takisto je chudacik uz dost vytrapeny a znieceny, ale niet nad neho. Aj teraz, ked ja sedim za pc a malinka spinka, sledujem ju, ako si ho objima a "fuci" donho. Po rodicoch je to najdolezitejsia vec, bez ktorej sa nepohne. Chodi s nami von, k doktorke, na nakupy, na cesty...jednoducho vsade. Dufam, ze ked bude mala vacsia a bude problem jej nieco vysvetlit, ze macko nam takisto dobre pomoze.:)

     

  • anonym autor
    23.10.2008, 13:08

    Ak sa mozem k tomuto vyjadrit tak moj chrobacik tiez kedysi spinkaval s plienkou ale postupne som mu ju davala prec odftedy ako spinkaval a uz vstal v postielke som mu davala prec plienku ako aj cumlik,, na zaciatku bol plac tak som skusila davat macika ale pak mi lekarka oznamila ze to nie je spravne, tak sme pustali hudbu potichucky alebo precitali rozpravku pustili kolotoc a Marko sa krasne naucil spinkat aj bez oblubenej hracky, vzdy som zavrela dvere a Marko zahajal a veru mi dlho spinkal aj poobede ci v noci.nemala som problem len sme dodrziavali presny rezim.Teraz si uz cita sam knizku kde tu mu ju precitam ja a pak spinka ako v bavlnke,bez akych kolvek hraciek.Obcas este vklzne aj ku nam  do postele ..Mamicky ako si naucite vase dietatko to uz zalezi len na vas..  

+ -
Príspevkov: 16