Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Zdravie dospelých

evaevelinaa, 04.07.2015 09:00

dlhotrvajuca nadcha

mam skor hlienovu, nie alergicku nadchu ktora trva uz viac ako polroka a som teraz aj tehotna a preto nechcem momentalne absolvovat vysetrenia u lekarov a skusat rozne lieky. nadcha mi zacala este pred tehotenstvom, najhorsie to byva v noci alebo rano po prebudeni a poobede sa to vacsinou zlepsi. mavam upchate nosne dierky (striedavo aj jednu aj druhu), obcas mam nadchu aj silnejsiu a ked to prezijem tak mam par dni pokoj ale neskor sa to zase vrati a uz to takto trva dost dlho a som zufala a bojim sa ako to bude ked sa budem este castejsie v noci budit kvoli babatku. nepomohol vyplach nosa morskou vodou, nosne spraye ani homeopatikum coryzalia. mozu pomoct antibiotika alebo ine homeopatikum? dakujem za kazdu radu. 

  • AdelSmile
    27.03.2016, 21:59

    ahoj Evi. neviem ci to este bude aktual pre teba.. mna nadcha trapila takisto zopar mseiacov alergolog bol nestastny zo mna ale som nevedela na koho sa obratit.. lieky mi nezaberali, a sprej do nosa som mala vsade po byte. zabral mi az wobenzym otvtedy nemam problem ,iba raz ked mala doniesla zo skolky nieco sme boli chory, inak 3x klop vsetko ok.. 

  • gabona1
    07.12.2016, 20:31

    Ahoj, daj si spraviť výtery, keď ju máš tak dlho, nie je možné, že to neprechádza. Musíš mať alergiu, alebo nejakého bacila. Určite choď k lekárovi.

  • sofiona
    01.05.2017, 13:07

    tiež mám problém s nádchou, ale posledný mesiac dva sa k tomu pridalo aj prechladnutie a neviem sa z toho nejako vylízať. Najskôr som si myslela, že mám alergiu, ale mi nešlo do hlavy, že by sa prejavila o mňa práve na začiatku zimy, ale pre istotu som si bola dať urobiť testy, čo sa týka alergie, tak som fit ako ryba, ale problém stále pretrváva a neviem ako sa ďalej pohnúť. Na čo sa zamerať, čo by mohlo byť problémom

  • dooria
    15.05.2017, 13:44

    alergia sa niekedy tak prejavuje. avšak nie vždy tieto prejavy musia znamenať alergiu. je toho oveľa viac, čo môže byť za dlhodobou nádchou. avšak nie je na mieste nádchu podceňovať. niekto si povie, že veď je to len nádcha, ale veľmi dobre viem ako aj tá dokáže človeka potrápiť, najmä ak sa jej nedá zbaviť. na tvojom mieste by som sa zamerala na to, kde problém vzniká. 

  • palculienka
    17.05.2017, 15:48

    dooria keby vedela kde problem vznika tak by toto asi neriesila nie? co ine by to mohlo byt ked nie alergia? kde by mohol byt problem? ty si si niecim takymto presla alebo ako mam tomu rozumiet ked toto pises s takou istotou? ale ked testy vysli tak ako vysli tak potom to asi ozaj nebude mat nic s alergiou lenze co ma podobne prejavy :/

  • dooria
    18.05.2017, 17:33

    to máš pravdu. môj názor je taký, že hľadala by som osobne problém v imunite. keďže toto nie je alergia, tak vidím ako ďalšiu možnosť toto. prešla som si tým a nie len ja, ale aj moja sestra. takže už ako tak viem ako sa môže imunita oslabená prejavovať a veru oslabená imunita nie je sranda. veľa ľudí ju podceňuje čomu po pravde nerozumiem.

  • palculienka
    19.05.2017, 11:40

    preco prave v imunite by mal byt problem? ty si mala tiez taketo problemy? ako dlho ti trvalo kym si sa z toho nejakym sposobom dostala? lebo podla toho co ona pise tak to vyzera ze tento problem uz ma celkom dlho ono to same nejako neprejde? 

  • dooria
    22.05.2017, 11:42

    prečo práve? pretože keď je imunita nejako narušená, tak tým pádom je telo náchylnejšie na rôzne zdravotné problémy. napríklad aj na takú nádchu. áno mala som takéto problémy a ako som písala aj moja sestra ich mala. trvalo to pomerne dlho. kým sme našli niečo čo by postavilo našu imunitu na nohy tak to trvalo asi pol roka. potom to už išlo lepšie :).

  • terezka15
    23.05.2017, 10:09

    Súhlasím s tebou. Imunita dokáže mnoho. A keď nie je v poriadku, tak telo sa nevie brániť. Preto potom skôr prichádzajú k nám zdravotné problémy, ktoré je ťažko liečiť bez toho, že by sme liečili samotnú imunitu. Preto, keď som si podobnými problémami prechádzala, tak som liečila najskôr celú imunitu a väčšinou keď som tú dala do poriadku, tak problémy odozneli.

  • daria
    24.05.2017, 15:32

    telo sa nevie brániť? tým chceš povedať, že väčšina problémov je akože spôsobená nedostatočnou imunitou? ale veď každý je raz z času na čas chorý, že mu nie je dobré má kašeľ nádchu a podobne z môjho pohľadu to je proste kolobeh a s imunitou to nič nemá spoločné :O

  • terezka15
    29.05.2017, 10:15

    Veľmi veľa problémov vzniká oslabenou imunitou. Nehovorím, že všetko vzniká nedostatočnou imunitou, ale keď je imunita oslabená, tak telo je náchylnejšie a dokáže ho vtedy lapiť akýkoľvek vírus, akýýkoľvek problém. To si len myslíš, že je to nejaký kolobeh. Áno mnohí to berú tak, že proste chorý niekedy byť musíš, ale to tak nie je vôbec. 

  • zunaja
    30.05.2017, 20:08

    Ako ale dať imunitu tak do poriadku aby sa telo zbavilo aj nádchy? Je teda dobré liečiť imunitu najskôr? Lenže čo s tou samotnou nádchou sa dá vlastne robiť? Akože nič alebo zle tomu rozumiem? Lebo začínam mať v tom našom zdraví osobne dosť veľký chaos.

  • dooria
    31.05.2017, 12:24

    ako ju dať do poriadku? moja skúsenosť je taká, že pomocou liekov, inak by sa mi toho problému nedarilo zbaviť asi dodnes. najskôr imunitu vyliečiť a väčšinou aspoň teda u nás to tak bolo, že ako sa imunita dávala dokopy, že sa posilňovala, tak aj tieto problémy postupne ustupovali. čo ty budeš robiť s tou nádchou, keď je to dôsledok oslabenej imunity?

  • sofiona
    07.06.2017, 11:26

    ste sa mi tu vypísali až som sa v tom stratila. Ale pochopila som, ak teda dobre tomu rozumiem, že zamerať sa mám na imunitu ako takú. Akým spôsobom liečiť tú imunitu? Čo viac sa otužovať alebo takéto veci? Nad otužovaním som premýšľala už dávnejšie avšak, keď mám takýto problém obávam sa aby mi to viac nebolo na škodu ako na osoh.

  • zunaja
    07.06.2017, 15:26

    Lenže pomocou akých liekov? Máš na mysli normálne antibiotiká alebo nejaké také lieky? Neviem si predstaviť, čo presne máš tým na mysli. A nechcem si nejako domýšľať, pretože ja si po väčšinou domyslím zle a nechcem už nejaké chyby v živote robiť najmä nie, čo sa týka zdravia, ktoré mi je milené. 

+ -
Príspevkov: 588