Vytvoriť diskusiu

Rôzne

zavrieť
zavrieť
zavrieť

Panicky strach zo serblika

Monicka 26.05.2014, 18:00

Ahojte,

chcela by som vas poprosit o radu pretoze uz som zufala. Mam 2 rocneho synceka, asi tak pred pol rokom sme nemali problem s cikanim na serblik, ale potom prestal z jednehodna na druhy. nechala som to tak a teraz ked sa snazim aby sa odnaucit od plienky uvidi serblik a zacne plakat, a uteka prec. neviem ho nicim prinutit si nan sadnut :( poradte mi co by som mohla este spravit :(

Pridať nový komentár

Nový príspevok

Diskusia

Zobrazovať tickery
  • + nový príspevok
    majka 26.05.2014, 22:44

ahoj...robím v škôlke, síce ešte krátko, ale mala som tam asi 2 podobné prípady - obe deti prestali chodiť na nočník - tiež takmer z dňa na deň...zistila som dôvody - jedno preto, lebo mu stále dala babka (keď ho mala na starosti) po zadku, keď sa pocikalo do plienky alebo keď sa nevypýtalo...takže malo k nočníku doslova odpor....druhý celú noc vydržal doma bez plienky - 2 týždne sa pýtal v pohode, potom chcel zasa plienku...tak sa to uňho striedalo - mama bola v tomto super a my tiež a nechávali sme to naňho, či sa mu chce alebo nie...

obom sme dali priestor - podľa môjho názoru netreba deti nútiť...možno za tým niečo je, prečo nechce ísť na nočník - možno mu niekto niečo povedal a on sa bojí ísť na ten nočník - treba citlivo zistiť, že prečo nechce ísť na nočník - prípadne s ním ísť do obchodu a spýtať sa ho, či chce nový nočník - nech si sám vyberie - možno sa toho nočníka fakt bojí a nútením si vytvorí len nejakú detskú traumu....

nie som expert, ale myslím, že dieťa, ak je normálne a nie je nejako mentálne zaostalé, samo uzná za vhodné, že už je čas skončiť s plienkami a rodič ho má v tom podporiť...dať mu nejakú odmenu, ak ide na nočník a podobne...nejako ho motivovať, pochváliť ho vždy keď využije nočník namiesto plienky - prípadne ak má nejakého mladšieho kamaráta, tak sa s ním dohodnúť, že by ste mu mohli spoločne darovať plienky, lebo ten tvoj je už veľký a že ten kamarát by ich viac potreboval...

skúste fakt zistiť skôr dôvod prečo tam nechce ísť....

ešte jeden príklad - mám v škôlke teraz také dievčatko, čo malo 2krát po sebe hnačku a má plienky ešte, tak som ju prebaľovala na prebaľovacom pulte, ale asi ju to štípalo, lebo o týždeň na to, keď sa pokakala, tak mi tak plakala, že tam nechce ísť - nechce aby som ju prebalila, tak som si spomenula, že asi ju to bolelo, keď som ju vtedy prebaľovala, tak som jej pekne všetko pomaličky hovorila, že teraz to už nebude štípať, že vtedy mala zlé kako a podobne....že len to vyčistíme a bude mať zasa novú čistú plienku....

veľakrát nevieme, čo sa odohráva v detskej mysli a deti hodnotíme skôr, ako by sme vôbec poznali to, prečo niekedy reagujú tak, ako reagujú....

držím palce, nech na to prídete, čo je za tým a nech sa váš synček začne pekne pýtať do nočníka - prípadne rovno do záchodu :)

Prihlasovanie

Zabudli ste heslo

Zaregistrujte sa a vstúpte do sveta Mama a ja!
Registrácia