Vytvoriť diskusiu

Rôzne

zavrieť
zavrieť
zavrieť

Ako strihat vlasy malemu dietatu

20.05.2009, 08:52
Ahojte maminky, mohli by ste mi prosim poradit, akym sposobom ostrihat vlasky malemu dietatu (2r 3m)? Ide o to, ze nasmu malemu az teraz cez zimu narastli poriadne vlasky a chceli by sme ho na leto ostrihat. Hacik je vsak v tom, ze si neda siahnut na hlavicku - nemyslim pohladkat, to ma rad. Ale napr. pri kupani je to vzdy boj a plac, kym mu umyjeme vlasky, nema totiz rad na hlave vodu, alebo ked si umyjem ruky ale neosusim dobre a pohladim ho, tak hned sa omrna a fnuka a robi ksichty, ze ma mokre vlasky a rucickami sa to snazi dat prec z hlavky. Preto sa pytam, ze viem ze sa najlepsie striha ked su vlasy mokre a zastrihavacim strojcekom to asi nepojde, lebo sa strasne boji cohokolvek co robi ramus. Mate nejake tipy, ako co najjednoduchsie skratit vlasky? Najradsej by som ho vzala do kadernictva, lebo ja som na taketo veci dost nesikovna, ale sa bojim, ze tam neobsedi a bude robit cirkus. Dakujem Vam
Pridať nový komentár

Nový príspevok

Diskusia

Zobrazovať tickery
  • + nový príspevok
    Lucia241 20.05.2009, 10:38

Ahoj,
    nasemu malemu tiez narastli vlasky, ked mal tak 1,5 roka a babka s nim isla prvy raz holicovi. Najprv sa dal ostrihat dedo a ked maly videl, ze to nic nie je, tak elektrickym strojcekom ostrihala aj maleho. Drzal pekne hlavku a hned bolo hotovo. A po zime (ked mal 2 roky) tam isli opat a opat drzal hlavku a pekne ho s masinkou ostrihali. Treba to ist skusit a uvidis, ci to pojde. My sme s tym problem nemali. Chce to trochu odvahy a trpezlivosti.

• + nový príspevok
    janiska 20.05.2009, 11:28

Ahoj, my sme našu Kristínku ostrihali minulé leto - to mala jeden rok- strojčekom, ale to boli plač preveliké.  Teraz má 2 roky a už sme ju dali normálne ostrihať. Tiež som sa bála, tak sme išli do kaderníctva všetci traja aj s tatinom. Malá si nechcela na stoličku ani sadnúť, tak som si sadla ja, ju som zobrala na kolená. Nechcela si dať ani prehodiť uterák cez seba, tak sme strihali iba tak. Tatino zatiaľ robil z nátačiek pyramídu a iné opičky stváral- teta kaderníčka dovolila. Obidve sme boli od vlasov, ale prebehlo to bez plaču a je pekne ostrihaná.

• + nový príspevok
    Tuska 20.05.2009, 11:35

Ahoj, suhlasim s predchadzajucimi prispevkami, urcite chod do kadernictva, sadni si, maleho na seba, aby nemal strach, pripadne, aby si mu mohla pridrziavat hlavicku. Aj u nas to bol problem, ale isla som kadernicke, ktoru dobre poznam, bola velmi mila a ustretova. Prve dva, tri razy sme este plakali, ale teraz je to uz fajn. A urcite ho nedavaj strihat strojcekom, mal by ovela vacsi strach a potom by si ho tam uz nedostala. A co sa tyka umyvania vlaskov - nasmu malemu vzdy vlasky navlhci len rozprasovacom, takze v tom problem nevidim. Drzim paste:D

• + nový príspevok
    ijazr 20.05.2009, 11:37

Aj radim skusiť holiča. My mame dievčatá, tak to riešim u svojej kaderníčky (aj to môžeš vyskúšať).

Staršiu som tam vzala prvýkrát, keď mala 14 mesiacov. Síce tých vláskov nebolo ešte tak veľa, ale rástli veľmi nerovnomerne a na niektorých miestach už doslova prevísali a vyzeralo to divne. Bolo to v podstate bez problémov a určite výsledok vyzeral lepšie, ako keby som to bola skúšala ja doma (manžel mal taký divný nápad, aby som to urobila strojčekom, čo strihám jeho, ale ja som si to u malého dieťaťa a ešte k tomu dievčatka nevedela predstaviť. No on nemal žiadnu sestru, tak mu občas potreby a odlišnosti dievčatiek nedochádzajú).

Moja kaderníčka ju strihá nasucho a keď potrebuje zvlhčiť, použije vodu z flašky s rozprašovačom. To malá ani necíti. Potom ideme hneď domov a ja ju osprchujem a umyjem vlásky. A takto to robíme už 4 roky.

Ak si myslíš, že strojček tvojho syna vyľaká, môžu to skúsiť nožnicami. Nikde nie je napísané, že chlapci sa musia strihať len mašinkou.

• + nový príspevok
    Zdenda25 20.05.2009, 11:39

Ahoj,

moj maly bol tiez od narodenia poriane vlasaty. Nastastie vodu na hlave zniesol. Ale zo zaciatku som mu aj tak strihala suche vlasky, bez vody. Tvarila som sa akoze ho hrebenom cesem a popritom som ho strihala. Musela som ho pri tom vselicim zabavat. No a kym to vyzeralo ako tak, trvalo to aj pol hodiny.:s

Takze ti urcite odporucam radsej ist k holicovi, on ho ostriha raz dva. A ak mu predtym niekto koho ma rad ukaze, ze strihanie nie je nic hrozne, myslim, ze sa da lahsie presvedcit.

My sa teraz strihame strojcekom. Maly sa ho zo zaciatku bal, ale ked videl, ze sa nim striha aj tato bolo po strachu a nechal sa v pohode ostrihat.;-)

• + nový príspevok
    sandras 20.05.2009, 12:13

ak sa bojí, tak u holiča to bude možno horšie ako doma

a nemáš známu kaderníčku, čo by prišla k vám domov?

my maleho striháme pravidelne každy cca. 4 mesiace, začali sme ešte pred 1. narodeninami ... a čím je starší, tým viac protestuje, ale nakoniec si to urobiť dá. Ja ho strihám sama doma strojčekom (kupila som si taky lacný asi za 10 €) , s nožnicami by som sa bála, že sa mi škubne a mohla by som mu ublížiť. Našťastie sa toho vrčania nebojí. Posadím si ho do vysokej stoličky, dam mu hračky a striháme.  Je zvyknutý, takže to nie je problem, lebo vie, čo sa bude diať. Mne sa vlasatí chlapci nepáčia, takže letný zostrih máme celoročne:lol:

Aj dcerku som strihala od 4 mesiacov (ona bola vlasatá), kym bola maličká tak s nožnicami, neskor tiež strojčekom a ked už bola rozumnejšia, tak zasa nožnicami.

• + nový príspevok
    PETKA2 20.05.2009, 12:31

Ahoj, ja som kaderníčka.Malého som 1.x strihala strojčekom, keď mal pol roka.Bolo leto a zbytočne sa potil.Vôbec sa nebál...posadila som ho do stoličky drevenej na papanie dokonca som mu dala čiernu pláštenku proti vlasom čo mám, a ani tej tmavej veľkej plachty sa nebál......teraz má 1,5r. a drží....už keď vidí, čo vyberám, sa teší...robím mu že to je autíčko a behá mu po vláskoch....on sa smeje.....
    Neviem, skús ho normálne mašinkou, posaď ho pred zrkadlo, povedz mu, že to je autíčko.....................

• + nový príspevok
    levicaiva 20.05.2009, 12:38

Ahojte, moja kamaratka to riesila radikalne! Ked mal maly 1,5 odtrihala ho doma jej kamoska. Maly sa doslova branil strojceku. Vadil mu ten zvuk! Bolo to strasne. Stale utekal zo stolicky. Tak mu jednoducho drzala hlavu a kamoska strihala. Podla mna to bolo strasne! Branil sa ako by mu islo o zivot. Takto to trvalo az do 3 rokov. Teraz si zvykol a uz nema problem.

• + nový príspevok
    margaret 20.05.2009, 12:55

Jeeeeej, dakujem velmi pekne za vase rady, nejak tak by som si to predstavovala aj ja, ze vezmem ho ku kadernicke, ku ktorej chodim uz hadam 10 rokov, su to male priestory - take pod domom, vzdy je tam len ona sama, ziadny iny personal, ziaden iny hluk z dalsich pristrojov, takze by som si ho mohla polozit na kolena a nech ho ona nejak nasucho ostriha, je to damske kadernictvo, ale hadam sa to bude dat nejak zariadit. Skusim stastie, dam mu nieco do ruky, nech sa hrajka, hadam to takto pojde.

• + nový príspevok
    zuzzi 20.05.2009, 13:29

Nášho syna vždy strihal muž s mašinkou, no vždy to trvalo dlho a malý sa stále vrtel, no nikdy neplakal. Naposledy som ho vzala mojej kaderníčke - veľmi sa mu tam páčilo. Ostrihaný bol asi za 2-3 minútky. Už budem len tam chodiť.

• + nový príspevok
    maria77 20.05.2009, 14:05

Sandra, mne sa vlasití chlapci pačia. So starším problém pri strihaní nemám. Mladšieho stihám vo vani, keď má umyté vlásky. Sedím za ním vo vode, hráme sa s kačičkami, lodičkami a pritom mu češem a strihám vlásky. Vlasy dávam na okraj vane. Nakoniec ho samozrejme ešte opláchnem.

• + nový príspevok
    maria77 20.05.2009, 14:09

Moji chlapci:

• + nový príspevok
    margaret 20.05.2009, 15:58

No ano, kazdemu sa paci nieco ine, mne sa napr tiez paci, ked ma dlhsie vlasky, robia sa mu kucierky a vyzera anjelickovsky, ale ked vidim ako sa chuda poti, tak nech to ma trosku vzdusnejsie.... :tup:

• + nový príspevok
    sandras 20.05.2009, 16:37

no naš, keby mal pekne kučierky, tiež mu možno nechám trošku dlhšie ... ale maly ma take drôtiky a ked ma dlhšie vlásky, stojí mu to na všetky strany :lol:  takže iné vychodisko ako ostrihané  na 1 cm nie je ...

• + nový príspevok
    mikaa 20.05.2009, 21:34

Ahoj mi sme mladšieho syna strihali prvý krát  teraz v januári ,takmer dvojročného a tiež som sa bála ako to zvládne. Ale zobrala som ho k holičke a nechala nožnicami ostrihať. Až som neverila vlastným očiam,ako sedel kľudne v tej stoličke, okolo krku tú pláštenku. Rozprávali sme sa s ním a on vydržal. Starší syn bol iná kategória. Takmer do 7 rokov mal s tým problém, plakal, nechcel sa ísť dať ostrihať, všelijaké prehováranie boli. A to ho strihávala svokrina sestra- kaderníčka. A tak aby obsedel, každý spadnutý vlas na krk keď sa ho dotkol sme museli ometať hneď , lebo reval , že jeho to pichá...No hrôza. Teraz má 12rokov, ale tie vlasy mu stále vadia a doma sa musí hneď sprchovať, aby ho to nepichalo.Aspoň , že už nereve. Ale teda určite skúsiť to kaderníctvo, ako bolo už písané.

Prihlasovanie

Zabudli ste heslo

Zaregistrujte sa a vstúpte do sveta Mama a ja!
Registrácia