Diskusie

Vytvoriť diskusiu

inteligentné dieťa

Ahojte mamičky, chcem sa spýtať, či má niektorá z vás doma takého malého inteligenta ako ja. Moj malý má 24 mesiacov, ovláda celú abecedu, pozná všetky písmenká, vie ich ukázať a povedať, čo to je, pozná všetky farby, značky áut, vie napočítať do 10 a to po slovensky aj po anglicky, pozná aj anglickú abecedu a dokonca mi začína spelovať alebo hláskovať jednotlivé slová po anglicky. Neviem, či je to v jeho veku normálne alebo je nejako nadaný, nechcem si nič namýšľať, ale kedže nepoznám veľa detí v jeho veku, nemám to moc ako porovnať. Myslíte, že je to normálne alebo mi doma rastie nejaký Einstein? Podotýkam, že bývame na Slovensku a angličtinu sa učí len z rozprávok z telky.

  • Sabka
    15.11.2012, 11:38

    kuk sem :) http://www.centrumnadania.sk/index.php?filename=nadanie_prejavy
    Kamarátka má synčeka nadaného na matematiku, od 1,5roka pozná čísla, píše, počíta, odrátava a zrátava do 1000 (nepomýlila som si ani jednu nulu :D ) Boli s ním u psychológa, povedala im, aby sa mu venovali, ale aby to nebrali ako niečo špeciálne, má teraz 3,5r. Treba rozvíjať dar, ktorý má, ale nevyvyšovať ho nad iné deti.
     

  • jana
    17.11.2012, 22:57

    Ahoj, podla toho,co pises, je tvoj syn genius. Nemam s tym skusenosti, pretoze moje deti su ako vacsina.(schvalne nevyuzivam pojem normalny,ani bezny). tato jeho vyhoda je ale dvojsecna. Aj ked by to mozno mnohe mamicky lakalo, netreba geniov nutit k co najvacsim vykonom, aby ukazali maximum co to da. Hlavne, nech maju samotne deticky radost a uspokojenie z toho,co robia a co dokazu. Myslim, ze tvoj syn ti vsetky tie vedomosti a zrucnosti predvadza nie preto,aby sa ti pochvalil,aky je genialny,ale preto,ze ta ma rad,ze ti tym chce urobit radost. Urcite ho nezapisuj do skolok,ci klubov,kde budu z neho "vytahovat" a usmernovat ho aktivitami zatazujucimi myslenie. V tomto mozno so mnou mnohe mamicky nebudu suhlasit, ale pre zdravy vyvoj tvojho syna je nevyhnutne, aby si mu okrem cinnosti rozvijajucich jeho schopnosti ponukala co najviac "kompenzacnych" aktivit - pohyb, hry, sporty a podobne. A zo vsetkeho najviac lasky a pochopenia. Drzim vam palce.

  • bubo
    19.11.2012, 12:40

    Dakujem vám za vaše názory. :)

  • janka
    19.11.2012, 17:49

    Ahoj, aj jaj by som rada reagovala. Aj ja mám syna, kotrý ovláda oveľa viac ako deti v jeho veku. taktiež ako dvojročný poznal značky áut, má 4 roky, ovláda písmená, čísla, vlajky štátov, ukáže štáty na mape, svetové strany, dopravné značky, pamatá si vela a rýchlo. Nemám pocit, že mi tým chce robiť radosť, resp, že ho niekto do toho tlačí, sám donesie knihu a dookola sa v tom hrabe, kým to neovláda. Už od maličkého malička sa od svojich rovesníkov líšil, vo všetkom bol popredu. ked nastúpil do mš, učiteĺka si hne´d všimla, že je iný a že sa mu treba venovať týmto smerom. S čím sa ja stotožňujem, ak sa chce učiť, treba mu ten čas venovať, určite to nie je na škodu. (ale zase v niektoých záležitostiach je pohodlný, nerád sa oblieka, obúva a ataké bežné veci,ktoré už deti ovládajú v pohode:D). 

  • Alexandra
    13.12.2023, 16:47

    @anonym no ako to vyzerá teraz?

+ -
Príspevkov: 5