Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Zdravie detí

Zlomilka, 28.03.2014 21:51

Pomoc s nocnym pomocovanim

Ahojte, moj syn ma uz 5,5 roka a stale sa pocikava. Kym idem spat, dam ho vycikat, ale ked sa ho rano opytam, ci bol cikat, nevie to. Jednoducho spi. Este raz okolo druhej sa musim zobudit, aby som ho zase zobrala. Lekarka mi hovorila, ze je to zle, ale co mam robit, ked len tak vie zostat suchy:( citala som na webe www.suchapostielka.sk, ze existuje aj nejaka liecba,mate niekto s tymto skusenost? Je tu viacero takychto mamiciek? Uz sme vsetci nesmierne unaveni, syn sa kvoli tomu trapi a ja mu neviem pomoct:(

  • Zuzu
    29.03.2014, 22:19

    Ahoj. Moj ma 5 rokov a spava pre istotu s plienkou. Niekedy ma tu istu suchu aj dva tyzdne, inokedy kazdy den trochu do plienky trochu  nacika, mame take striedave obdobia. Tiez som to riesila, dumala, guglila, docitala som sa ze dietatku chyba v tele daka chemicka latka co ho zobudi na cikanie, to riesia tie lieky. Vraj to moze byt aj dedicne, a ked som sa pytala muza tak povedal ze on sa, tak ako ja, dost dlho v noci pocikaval. Maly chudak mozno vychytal nestastnu kombinaciu genov a veeelmi tvrdy spanok.  Lieky mu zatial davat nemienim, drobca stym zbytocne nestresujem. V dm maju stale plienky xxl. Z toho co som citala na nete mam pocit, ze sa to pomaly v predskolskom veku prestava riesit, az ak to pretrva.

  • Zlomilka autor
    30.03.2014, 17:45

    Ahoj, mne tiez hovorili, ze je to dedicne, ale neviem najst nikoho v rodine, kto by sa k tomu chcel priznat:) my s muzom sme nemali ako deti takyto problem. A ak sa mozem spytat, davate ho cikat v noci? Ci aj bez toho sa vam dari aj dlhsie mat suchu plienku? A v skolke cez obedny spanok sa nepocika? Lebo tam asi nema plienku. Ja tiez mojho nestresujem, ale vidim, ze sa sam tym trapi:(

  • Zuzu
    02.04.2014, 11:11

    Ked cez obed spi tak sa nepocika. Vtedy sa zobudi bez problemu. Len v noci mu to dako nejde. V noci ho radsej nebudim, mna budili a mala som z toho istu traumu.

  • Zuzu
    02.04.2014, 20:03
  • Zlomilka autor
    02.04.2014, 23:26

    Ani moj sa nepocika cez obed, iba v noci. A co mu davate plienku, aby nebol mokry? Lebo ja sa bojim, ze ked sa nezobudim, nezistim, ze je pocikany. A ked bude spat dlhsie v mokrom, este mu nejaky zapal uzeniem. A dakujem za link, mozno skusim. Skusali sme zatial len vres, nejaky velky efekt som nevidela. Ja nie som az taka bylinkarka:) ale dakujem velmi pekne.

  • zazka
    03.04.2014, 14:33

    Zmazalo mi celú diskusku, takže len krátko. Urológ, liek Mirin. Je to zázrak a zadara. Odporúčam nečakať.

  • zazka
    03.04.2014, 14:36

    Nerobíš dobre. 5 ročný nemá už spávať s plienkou. Urológ predpíše leik Mirin, je bez vedľajších účinkov. Znáša sa veľmi dobre. Chlapec  bude viac vystesovaný že ešte stále nosí plienku, tabletka sa ľahko rozpúšťa.

  • Zlomilka autor
    03.04.2014, 16:05

    Ved ja som sa aj chcela vyhnut plienkam, aby nebol v strese z toho. Dakujem velmi pekne za radu, ked pojdeme k lekarke na kontrolu, tak sa spytam na ten liek. A co riesi ten liek? Vy ste ho brali? Mozno je to sanca konecne pre nas. 

  • zazka
    04.04.2014, 09:24

    Môj syn mal 4,5 roka a pediatrička ma upozornila, že to treba rýchlo riešiť. Totižto čím skôr sa dá ten liek, tým lepšie zaberie.  Volá sa Minirin. Mýlim si ten názov, ale iný nie je . Takže mi dala výmenný lístok a šli sme k urológovi. 10 minút prehliadka, či nie sú nejaké iné dôvody. Ale patrili sme k väčšine bežného dôvodu, a to je trvdý spánok a vysoká tvorba moču aj v noci. Deti to nevedeia ovplyvniť, ide tú o tú látku, asi enzým ktorý sa tvorí v andobličke a obmedzuje tvorbu moču. Ten liek pomáha, alebo vybudzuje enzým.  Tabletka sa dáva pred spaním. Dieťa nesmie piť tekutiny 1 hodinu pred a 8 hodín po. Ale zasek ked je smädné, tak najviac 2 dc, ale výnimočne. Tabletka je ľahko rozpustná, nemá chuť, syn ju bez protestov berie.  Lekári ju predpisujú asi pol roka až rok, potom by už organizmus mal vyrábať ten enzým sám.   Za lieky nei je žiaden doplatok!   Ja to vrele odporúčam. Vyspíme sa obaja bez rušenia a malý sa cíti sebavedome, lebo nenosí plienky.  Odporúčam!

  • Zlomilka autor
    05.04.2014, 16:50

    Zazka, dakujem velmi pekne za info. Urcite sa na to opytam pri kontrole, vyzera to super a snad budeme mat aj my pokojne noci uz:) lebo je to fakt vycerpavajuce, vstavat dookola, buntosit ho a ziadny efekt, len unava dokolecka. Cizeak som spravne pochopila, pocas brania lieku sa to upravi a potom to uz bude dobre. Velmi by sme sa tesili:) dajujem este raz. Dam vediet, ako sme dopadli u lekara potom.

+ -
Príspevkov: 10