Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Bútľavá vŕba

anonym, 23.04.2010 07:27

vecne ckanie

Ahojte moja 19 mesacna dcerka cka v jednom kuse! Ci po jedle, pred jedlom, po piti, pred pitim, von, doma...Zima jej nieje, hladna nieje, smadna nieje...

Aj dnes rano o 6.00 sa zobudila, dostala mlieko vo flasi, dojedla a zacala hned ckat. A ona necka 5 minut, ale aj pol hodinu a viac. Nic nepomaha.
Uz mi to doslova lezie na nervy! Stale pocuvat to ckanie.

Pred par dnami sa jej ckalo najprv kazdu sekundu äcize stale) asi 5 minut, potom kazde dve, kazdych 5 a nakoniec prestala. A kolko to trvalo?....45 minut!!
Neviete nieco poradit? S coho ot moze byt?
Dakujem

  • anonym
    23.04.2010, 07:59

    Ahoj,no nechcem strasit ale to uz asi v norme nie je.Ja by som sla za detskym lekarom.Minule davali doku o jednom mladom chalanovy on tak tiez zacinal a trvalo to 3 roky,no postupne sa to len zhorsovalo.Nakoniec ckal 24h v kuse,branilo mu to v dychano a nakoniec aj v chodzi.Po troch rokoch neustalich vysetreniach zistili ze mal nador na mozgu.Nastastie dopadlo vsetko dobre.A skusala si malu nastrasit?Viem znie to brutalne ale zvykne to zabrat,ak sa zlakne.Drzime palceky pa Erika

  • anonym
    23.04.2010, 08:26

    Odporúčam jednozančne a ihneď návševu lekára. Už ste tam mali byť pred 18 mesiacmi.

    Zuz

  • anonym
    23.04.2010, 08:53

    Ona ale necka od narodenia!! Zacalo sa to asi pre dvoma maesiacmi. Necka nonstop 24 denne, ani kazdy den, ale ked sa jej zacne je to hroza!!

  • anonym
    23.04.2010, 09:01

    ahoj ,aj moj syn ,ked bol malicky dost casto ckal(10-15min.v kuse),nic mu nezaberalo.az mi jedna znama poradila, dat mu na stipku lyzicky krystalovi cukor a ono naozaj zabralo.este aj dnes ked mu nezaberie caj tak dostane cukor :P
    ale ako ti radia ostatne maminy ,ked to bude stale horsie a nic nebude zaberat,tak naozaj skus ist k doktorovi.pre istotu aby si nahodou nieco nezanedbala.
    tak drzime palce

  • anonym
    23.04.2010, 09:02

    Aj nasa dcerka casto ckala.Viem o com pises,tiez to trvalo pol hodiny a nic nepomahalo,ona sa vtedy uz nechcela ani napit.Skus na kocku cukru nakvapkat citron a dat jej to zjest.Nasej malej to zabralo.A to ckanie inak prestalo casom same od seba.Teraz ma uz tri roky a niekedy ma taky den ,ze cka aj styrikrat denne.Ale je to naozaj uz vynimocne.A zda sa mi,ze je to vtedy,ked je prejedena.

  • anonym
    23.04.2010, 09:05

    Ja tiez odporucam navstevu lekara, pediater, neurolog, gastroenterolog. Aspon sono bruska treba spravit, ci tam nieco na n. frenicus netlaci....nepodcenuj to. :-o

  • anonym
    23.04.2010, 09:34

    no ja som raz bola u neurologičky a tiež tam sedela jedna pani, čo už týždne stále čkávala až sa to zhoršilo tak, že už niekoľko dní bez prestávky, ale neviem čo jej potom zistili, takže ak sa to nezlepší tak návštevou lekára nič nestratíš.

  • anonym
    23.04.2010, 11:18

    Ahoj, aj náš malý často čká, asi tak jeden deň v týždni a tiež to trvá 30 - 45 minút a aspoň 5 krát počas dňa. Lekár nám povedal, že to býva z preplneného žalúdka. Keď sa dieťatko rýchlo, hĺtavo napapká.

  • anonym
    23.04.2010, 11:42

    ahoj, jednoznacne odporucam navstevu pediatra. niekedy to byva aj sprievodny jav GER (refluxu). bol to nas pripad, mala vsak zacala mat problemy az cca v 18mes. ale bola to skryta forma (negrckala) ger-u, takze sa na to nemohlo prist, vyliecila sa z toho teraz (po roku) a uz ani tolko necka.

  • anonym
    23.04.2010, 23:11

    Mja neter kedysi takto čkávala, sestre pediatrička doporučila dať jej cmúľať celaskon ( to mala malá asi dva a pol roka ) a zaberalo to vždy. Prestalo to asi po roku úplne. Môj syn občas tiež čká ( má 4 roky ), ale tak normálne, naučila som ho nadýchnuť sa, chytiť jednou rukou noštek, do druhej plnú šalku čaju a vypiť naraz, až bude cítiť slabé puknutie v ušku. U nás to zaberá 100%-tne.

+ -
Príspevkov: 10