Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Bútľavá vŕba

anonym, 23.01.2010 21:48

samostatne hranie

Ahojte, mamičky, chcem sa Vás spýtať od kedy sa začali Vaše ratolesti samé hrať. Náš malý má jeden a pol roka a sám sa neprehrá nič. Tak napr. dnes som sa mu podvečer, keď sme prišli dnu, venovala hodinu a pol, hrali sme sa, čítali, potom som potrebovala niečo spraviť, odišla som do kuchyne a on príde hneď za mňou. A tak je to stále. Ja som potom nervozna, že nič nestíham, dnes som po ňom nakričala, nie, naziapala, to je ten správny výraz, nech sa prehrá aj sám, že načo sú mu tie hračky, že ich všetky vyhádžem a ani jednu mu už nekúpime atp., potom ma to mrzí, veď on chudáčik za nič nemože, ale ja si už niekedy pripadám ako taká slúžka. S malým chodím doobeda a poobede von na 1-1,5hod každý deň, ak neprší. Keď naobed zaľahne rýchlo navariť, poriadiť a kde sú ostatné veci, oprať, ožehliť, niekedy upiecť bábovku... o veľkom riadení možem len snívať a to už chodím 4 mesiace aj do práce na služby- celodenky a nočné.


A moj partner ma dostal minule, keď povedal, že ja neperiem!!!! Ale niekto musí dať to pradlo aj do práčky, vybrať, rozvešať, ožehliť, poukladať. A keď nemám chuť na sex, tak mi povie, že som frigidná alebo, že si nájde milenku, ale ja večer keď si dorobím, čo som cez deň nestihla, som rada, ak si stihnem v rýchlosti kuknuť net alebo ani to nie a som rada, že zaleziem v kľude do pelíšku. A dnes zahlásil, že zajtra ide na pivo, že aj tak nemá doma čo robiť :roll: ale to je už na inú tému, mňa zaujíma hlavne to hranie, diky moc.


P:S: Nejak som sa rozpísala :o

  • anonym
    23.01.2010, 23:01

    Takéto malé dieťatko sa samo ešte neprehrá ... moje deti sa samé začali hrať až okolo 2 rokov,a le nepravidelne, aj tak potrebovali skoro ku všetkému asistenciu

    staršie bolo náročnejšie, to nás zamestnávalo stále. Mladšie sa vie hrať lepšie, ale len pri mne. Nauč sa robiť s drobcom v pätách, deti radi "pomáhajú", tak ho zamestnaj. Uroz z práce hru a zábavu a uvidíš, kolko toho pri nom porobíš ... ale s kludom, aj ked jednotlivépráce budú trvať dlhšie ako obvykle - napr. to pranie, ved nakladať do práčky možete aj spolu, potom mu dáš niečo "dôležité" podržať a ty zatial zapneš práčku. Pri varení mu daj nejaký hrnček, do neho cestoviny a lyžičku, nech mieša a ty zatial rýchlo navaríš.  Väčšie domáce práce plánuj na čas, kedy dieťa spinká.

    A mala by si vysvetliť partnerovi, že ty pracuješ tak isto ako on a nie je už u "mamičky" ... staromládenecké obdobie mu už skončilo, je otec rodiny  a mal by sa tak aj správať, ak chce žiť v čistom, jesť a ešte mať večer v posteli manželku a nie zrobenú a unavenú ženu.

    A ak nemieni alebo "nevie" pomáhať, nech si vezme na starosť dieťa a ty zatial urob doma - tomu sa hovorí delba práce;-)

  • anonym
    23.01.2010, 23:04

    pribal mu na to pivo aj malého, že ty ideš prať, žehliť a vysprchovať sa, aby si večer bola v postieľke voňavá :lol: 

  • anonym
    24.01.2010, 00:24



    :tup:

  • anonym
    24.01.2010, 11:41

    ahoj moja mala ma 16mes a ona sa hra sama asi odjakziva to zalezi na povahe dietata niektore sa potrebuju stale hrat s rodicmi skus ho zapojit do tvojich prac
    ked davas do pracky popros ho aby ti podaval veci a ked sa doperie nech sam vyberie pradlo taketo deti to bavi hlavne ze su z maminu

  • anonym
    26.01.2010, 09:55

    každé dieťa je iné,niektoré sa prehrá samé skôr,niektoré neskôr.ako ti už radili,popri práci si ho zober ku sebe a daj mu prácu.bude sa cítiť dôležito a aj sa naučí,že sa samo neoperie,nenavarí,neuprace.popri upratovaní ti tiež môže pomáhať,síce nie pri veľkom,ale pri každodennom prečo nie.kúp mu malú lopatku s metličkou a môže zametať.alebo mu daj utierku a môže utierať prach.ked žehlíš,daj mu detskú žehličku a môže žehliť.................deti milujú napodobňovanie skutočných činností.je jasné,že pri tom nevydrží tak dlho,aby si si všetko spravila perfektne,ale aspoň časť budeš mať spravenú.

    a partner nech operie,ked to je nič,ale komplet všetko,čo robíš ty.niektorí chlapi by si zaslúžili takú hubovú,že hrôza.ale občas aj ich mamičky,ktoré ich tak vychovali

+ -
Príspevkov: 5