Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Bútľavá vŕba

anonym, 18.01.2009 19:52

Nechcené tehotenstvo

Máte skúsenosti s nechceným tehotenstvom.?ako  sa po pôrode správa dieťa?chvalabohu nie je to môj prípad, ale v blízkosti som sa s tým bohužiaľ stretla. Nečudujem sa, že dieťa plače.

  • anonym
    18.01.2009, 20:12

    Moja kamoska je myslim ten pripad a dietatko bolo velmi dobre, pokojne.
    Ja som mala vsetky deti chcene a boli medzi nimi velke rozdiely, od anjelika az po certa :green:

  • anonym
    18.01.2009, 21:14

    Mala som prvého syna/vytúžený, očakávaný, chcený - plačlivý, nespavý, jedným slovom hrůza/ , mal 1 rok a 8 mesiacov, keď sa mi narodila dcéra /taktiež vytúžená, chcená - neplakala, spala - jedným slovom zlato/. Keď mala dcéra 5 mesiacov, bola len kojená, zistila som, že som tehotná, dokonca 2 mesiace. Pri pomyslení na to všetko, čo ma čaká som nespala asi 2 mesiace, len som nad tým premýšľala, Nie jednu noc som aj preplakala. Narodil sa mi syn, ktorý s dcérou oslavuje narodeniny v jeden deň, len s ročným rozdielom. Tento syn má už 10 rokov a je odmalička bezproblémový, aj čo sa týka správania, ale aj výsledkov v škole. Je nadaný aj na šport, čo urobí, v tom vyniká. No a aby toho nebolo málo, pred troma rokmi som otehotnela. Dieťa som už absolútne zamietla, všetky veci po deťoch som rozdala, nemala som už ani sklony k takým malinkým stvoreniam. Najprv som sa objednala na interupciu, potom som si to rozmyslela, 6 mesiacov som plakala vo dne,  v noci, zúrila som, bola som zúfalá, celú cestu na poradňu a z nej som preplakala. Dnes má naša "Lily", ako ju familiárne všetci voláme už pomaly 2 roky a je to naše zlato. Zdravá, krásna, dobručká, rozumná, no bezproblémová, aspoň zatiaľ. Ešte stále ju kojím a neviem si predstaviť, že by som ju nemala. Evina

  • anonym
    18.01.2009, 21:27

    Mám dve dcéry, prvá neplánovaná dobručká ako medík, zato v puberte nám to dala vyžrať. Druhá dcéra plánovaná, preplakala prvé tri mesiace teraz má 16 mesiacov a ešte aj pri hraní mrnčí, stále nespokojná, budí sa v noci, skrátka je to pestré.  Asi to závisí od povahy dieťatka.

  • anonym
    18.01.2009, 22:08

    podľa toho teda čo ste napísali usudzujem, že teorie typu že "dieťa to cíti, potom bude zlé" apod., vôbec neplatia..!!!!

  • anonym
    19.01.2009, 07:31



    Je to pravda ako píšeš, na vlastnej koži to viem. Prvé som mala v 19 tich, nerozvážnosť, ale musela som sa k tomu postaviť zodpovedne, ale nemôžem povedať, že by som sa z toho tešila. Tehu mi išlo na nervy, všetky tie nevoľnosti a tak, kamošky v bare a na diskotékach a ja doma. Ale keď si to spätne pozriem stálo to za to a som šťastná, že ho mám. No a dieťa bol hotový anjelik, keď bol hladný zaplakal ako riadny chlap, ale akonáhle mal plné bruško spal 3-4 hodiny vkuse. Mohla som vysávať aj búchať okolo neho. V noci spal aj 6 hodín, ako 4 mesačný prespal celú noc.Takže určite to neplatí, niekedy je to možno náhoda. Tak držím palce s tým malým čertíkom:-D

  • anonym
    19.01.2009, 13:55



    keby si vedela ako mi ho je ľúto...pripisovala som to tomu, ako prežívala tehotenstvo, bolo to strašné!!!teraz sa zdá že je to OK. ale malý stále plačká a plačká..niekedy je dobre, ale niekedy..je to ako moje dieťa, tak to tak ťažko prežívam..radšej jej ani nevolám, lebo potom myslím len naňho..ako by som mu pomohla..keby som nemala vlastné dieťa už, tak som tam často, ale tiež som ďaleko...

  • anonym
    19.01.2009, 14:04

    ani jedno moje tehotenstvo nebolo planovane,to 2. som,priznám sa pretrpela:ups: ,ale teraz obe svoje deti milujem a nemam pocit že by mali nejaku "prenatálnu traumu" z toho že som ich "nechcela"....

  • anonym
    20.01.2009, 13:18

    Ja si myslim, ze sa to naozaj neda jednoznacne povedat. Dieta ale vnima uz v brusku nase nalady, nemyslim, ze by rozumelo myslienkam typu "nechcem ta", ale vnima stres, nepohodu, strach... Taketo deti mozu byt potom nervoznejsie po narodeni, ale to asi tiez castejsie v pripade, ze mama je stale naladena negativne-aj v neskorsom stadiu tehu. Myslim si, ze ak je mama zaskocena na zaciatku, ked zisti, ze je tehotna a vtedy zvazuje, co dalej, vtedy to vplyv nema. Ale najviac ovplyvnuje dieta stav matky po porode-ak je mamicka ustrachana, vystresovana, vtedy je aj dieta placlive. Vsetky, co sme rodili to uz pozname-tie nase babatenka casto verne kopirovali nase nalady a my nasledne tie ich...Najma v sestonedeli:) Kamoska mala tiez takyto problem, babo bolo stale nervozne, ona zacala mat zdravotne problemy, aj depresie, hrozne stavy. Suviselo to s tym, ze ona neprijala svoju rolu matky, stale sa bala a malej sa nevenovala. Az ked odstavila, baby sa upokojilo, ona tiez a uz boli spokojne:) Takze ako to tu uz viacere pisali, je to individualne. Ale ak chces kamoske aj jej dietatku pomoct, ponukni jej pomoc, napr. ze tam prides, upraces, pripadne zoberies babo von, trosku ho ponosis...Urcite jej to dobre padne:) a aby sa necitila blbo, ze akoze potrebuje pomoc(zalezi od povahy), mozes to odvodnit tym, ze si to chces vyskusat:) drzim palceky, aby sa im coskoro ulavilo:)

  • anonym
    20.01.2009, 13:22

    :ups: teraz som si precitala tvoj dalsi prispevok, ze uz mas vlastne dieta a si daleko... Hmm, tak to potom fakt tazko pomoct...Aspon teda telefonicky, aby sa ti ona mohla vyrozpravat a tak si ulavit...:) alebo sa jej narovinu opytat, ci pomoc nepotrebuje...

  • anonym
    20.01.2009, 13:53

    Moje obidve deti boli chcene, vytuzene, milovane a neviem este ake, prvy bol a je taky kludas, az ten jeho klud ide na nervy vsetkym naokolo, no a druhy synator prvy rok svojho zivota doslova prevrieskal a preplakal. Ja som to pripisovala tomu, ze som ho tak velmi chcela,  ze som bola cele tehotenstvo v jednom strese aby som onho neprisla, kedze som predtym 2x potratila.

  • anonym
    20.01.2009, 14:44

    :lol: :lol: :lol: :lol:

  • anonym
    20.01.2009, 16:25

    Ja som bola vždy dosť nerváčka a v tehotenstve som občas bola aj dosť velká hysterka :D , asi hormóny ;-) , no a malá sa mi narodila kludnučká spokojnučká a dobručká. Až trošku neskôr, keď som začínala byť pomaly ale iste nervózna z toho, že som kvôli kojeniu hrozne nevyspatá, tak malá začala byť nekludná, ale iba keď som bola sama doma. Akonáhle prišiel mužík, tak bola jak anjelik. Vtedy som bola aj ja kludná, lebo som vedela, že ma aspom trošku odbremení a ja nachvílku vypnem. Takže ja si myslím, že viac vplýva to obdobie kojenia na novorodenca ako to tehotenstvo.

  • anonym
    20.01.2009, 22:04



    asi to nebol môj brat,že?vedľa toho môže buchnúť bomba a on nič,ani len do kroku nepridá :green:

  • anonym
    20.01.2009, 22:45

    tak je to aj so mnou

+ -
Príspevkov: 14