Vytvoriť diskusiu

Bútľavá vŕba

zavrieť
zavrieť
zavrieť

Sterilizacia zeny.

Anonym 08.08.2008, 18:16
Cakam druhe babo  a pri porode sa chcem dat sterilizovat. Dalsie deti uz urcite neplanujem a HA brat nemozem. A vobec nechcem uz riskovat.

Mate niekto skusenost so sterilizaciou? Ako sa citite po zakroku , nemate dake problemy, rozhadzany cyklus, nalady, alebo take nieco?
Pridať nový komentár

Nový príspevok

Anonym
-

Diskusia

Zobrazovať tickery
Strana: 1 2 3 13
  • + nový príspevok
    Anonym 13.08.2008, 21:48

no ja som bola na sterilizácii po 4 dieťati a nezhode s manželom ,lebo to štvrté mi urobil ,tak že asi poškodil primerák...neviem si to ináč vysvetliť ..nakoniec sme sa rozviedli a ja teraz ľutujem ,že už nemôžem mať ďalšie bábo s mojím priateľom...ináč ja mám po tom zákroku problémy...krvácam aj mimo menzesu ,bola som už dvakrát na čistení v nemocnici ,bolesti pri krvácaní...predtým neboli.No to je na veľké uváženie a rozhodovaní....

• + nový príspevok
    Anonym 19.08.2008, 09:27

Ahojte,
    do tretieho porodu mi zostava asi tyzden aj nieco.Tak potom uz len pockat  a po sestonedeli mozem aj ja ten zakrok podstupit.Ja sa na neho vyslovene tesim.Vobec sa nebojim ziadnych mojich psychyckych zmien.Skor by som sa bala znovu otehotniet.Mam 27 rokov a neviem si predstavit stvrte dieta.
    Povodne som chcela aby isiel manzel na vazektomiu,ale ,,ja,,nechcem uz dalsie dieta,tak pojdem ja.A mala by som pocit,ze som som ho do toho dohnala aj ked nechce.
    Ak by ste mohli niekora,ktora to uz mate za sebou opisat priebeh operacie,kolko ste boli po zakroku v nemocnici,lebo ja by som chcela kojit maleho.A ci s Vami mohol byt v nemocnici.A ako je to laparoskopicky?Viem,ze asi nejako laserom,ale ci je tiez na lezanie v nemocnici.
    V stredu idem na poslednu poradnu do nemocnice,tak sa skusim popytat a potom vam popripade dam vediet ich postup ja.

• + nový príspevok
    Anonym 20.08.2008, 12:48

Ahojte,
    v TT sa robi laparoskopicky sterilizacia.Prijmu vas do nemocky aj s babom,na druhy den operuju,tato sa zatial prechadza s nervakom po areali a na treti den idete domov.Stoji to 5,400sk.
    Mam mesiac na rozmyslenie od vyplnenia papiera.Asi tolko.

• + nový príspevok
    Anonym 27.08.2008, 16:41

Aj  my už máme tri detičky a mám už 36 rokov... O sterilizácii už rozmýšľam od narodenia môjho tretieho malilinkého a je to veru už skoro rok...HAK nemôžem, teraz mám Danu  ale ani to nie je bohviečo!

Ja sa bojím tiež toho zákroku, toho uspávania a hospitalizácie! No a naše mesto je tiež malé , každý každého pozná, a na druhý deň by už vedeli, že som sa dala sterilizovať.... Ja neviem...

Možno, že to len ja skomplikujem, ale som učiteľka na ZŠ...

• + nový príspevok
    Anonym 27.08.2008, 20:00

Aj ja som z maleho mesta,ale je mi to uplne jedno.Mam 27 rokov,vsetci ma odhovaraju,ze co ak budeme chciet este maznacika.Ze som na takyto krok este mlada.Ale stojim si za svojim,teraz toto tehu som dost tazko znasala,aj co sa tyka fyzicky,vsetko ma boli a neviem si predstavit rodit zase.

Ja neviem,ked mi to doky vysvetloval,ze ako to prebieha ani sa moc nebojim.Skor sa tesim,ze sa nebudem musiet bat,ze otehotniem.
    hned po porode si pytam papier a idem do tohoto,tak este mesiac dva pockaj a ja ti to potom opisem z vlastnej skusenosti. :green:
    pa

• + nový príspevok
    Anonym 27.08.2008, 20:49

A co je na tom, ked sa ludia dozvedia ze si sterilizovana? Mozno budes mat viac napadnikov, idealna milenka :green:

• + nový príspevok
    Anonym 29.08.2008, 16:31

Že mi toto ešte nikdy nenapadlo, že by som bola ideálna milenka po tej sterilizácii....?????!!!!! Je to zas iný pohľad  a som zvedavá, či to napísal muž, či žena???

Asi som sa zle vyjadrovala. Som z dosť konzervatívneho mesta z tohoto hľadiska, kde každý vie o každom skoro všetko. A ja nechcem, aby o mne vedeli takúto vec!  Asi by som mala ísť do inej nemocky , čo hovoríte?

• + nový príspevok
    Anonym 29.08.2008, 16:56

Ked kazdy vie o kazdom skoro vsetko, nepomoze ti ani ina nemocnica, podla mna. Staci ze to povies mame, ci kamaratke, ta sa prekecne ci nebodaj niekde spomenie a je to vonku....alebo manzel kamosom.
    Ale aby mi toto branilo v takomto zivotnom rozhodnuti...robis to kvoli sebe, nie kvoli ludom. Ak to ty chces podstupit, mala by si sa vykaslat na to, co povedia ludia, co ich do toho!

• + nový príspevok
    Anonym 30.08.2008, 16:20

Ja som z dediny a proste takto ma vychovali. Konzervatívna rodina učiteľov, mama aj otec učiteľ, aj ja som aj sestra, aj švagor.  Ja ani sama neviem, prečo ma to trápi, len to viem, že štvrté dieťa už vôbec neplánujem mať

/ manžel by chcel.../, ale mne to stačí úplne, čo máme!!!!!

On je proti sterilizácii, ale je to moja vec, nech sa rozhodnem ako rozhodnem, on to bude rešpektovať....

• + nový príspevok
    Anonym 15.10.2008, 22:06

No ja som tiež chcela podstúpiť sterilizáciu.Ale u ná sa to robí zadarmo po treťom cisárskom.Normálne aspoň u nás žena platí 10 000 -,sk ,čo sa mi zdá dosť.Keby mi robili cisársky....predpovedali mi ho ,že ak by boli nejaké komplikácie,tak vtedy by mi to spravili ,ale kedže som rodila spontánne ,tak nič.Mala by som teraz zľavu ,lebo by som to mala zo zdravotných dôvodov .Robia to potom laparoskopicky ,ale nechcem.Videla som ženu ako vyzerá po takom zákroku.Nie dakujem.To vám síce rozrežú brucho na dvoch miestach asi jedným centimetrom ,ale potom chdí na raňajky ,obed ,večeru s takým vreckom do ktorého ide moč ....fľašu si drží v ruke ,alebo ju má v župane vo vrecku tam zas tečie krv .

• + nový príspevok
    Anonym 16.10.2008, 19:35

:shock: :shock: :shock:  nepleteš si to s iným zákrokom?
    to by som nebola povedala...ale neviem, ja som nebola na takom zákroku(zato na inom tiež na gynekológii - tam nič takého nehrozilo)

• + nový príspevok
    Anonym 16.10.2008, 20:05

Nie nepletiem ,veď som ležala veľmi dlho na gynekológii ,tak som to tam na vlastné oči videla.Človek ,keď sa tam dostane vidí všetko...ináč by som o tom nepísala.

• + nový príspevok
    Anonym 16.10.2008, 21:51

Je to divne, nevidim dovod, preco by mala zena po sterilizacii mocit do sacku. Ja mam urobenu sterilizaciu sice pri porode sekciou, ale ziadne sacky sa nekonali, teda len prvych 24 hodin ked som lezala po sekcii v posteli...

• + nový príspevok
    Anonym 17.10.2008, 21:41

Veď mne by bolo aj tých 24 hodín strašne veľa .Aj u nás tak robia...tak som to myslela...len som nenapísala čas ,koľko to žena musí mať .

• + nový príspevok
    Anonym 17.10.2008, 21:52

nechcem strašiť, ale na nejakej diskusnej stranke (už nepamatam) som sa dočitala, že boli pripady, keď aj posterilizacii žena otehotnela. :-S  čo je potom 100% istota, že žena neotehotnie? nemať sex? :-S

Prihlasovanie

Zabudli ste heslo

Zaregistrujte sa a vstúpte do sveta Mama a ja!
Registrácia