Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Bútľavá vŕba

anonym, 29.07.2008 21:42

žiadosť o rozvod

Zdravím.........kto mi vie poradiť, kde sa mám obrátiť, ak chcem podať žiadosť o rozvod, teda ak máte takú skúsenosť.Ďakujem

  • anonym autor
    29.07.2008, 21:55

    Ahoj, skúsenosť s rozvodom nemám, ale žiadosť o rozvod sa podáva na Okresný súd, ktorý je príslušný Vášmu mestu

  • anonym autor
    30.07.2008, 08:25

    ahoj, ja mam skusenost, podavas to na sude v mieste trvaleho bydliska navrhovatela (teda asi teba).

  • anonym autor
    30.07.2008, 08:53

    No pokial sa dobre pamatam tak na mestsky urad, kde ste ziadali o sobas

  • anonym autor
    30.07.2008, 09:50

    Urcite nie mestsky urad ale na sud, presla som si tym ;-)

  • anonym autor
    30.07.2008, 11:54


    A koľko stojí taká rozvodová sranda? Myslím najskôr žiadosť a potom celkovo a ako dlho trvá ten proces.?

  • anonym autor
    30.07.2008, 13:10

    Ja som podavala ziadost v juni a pojednavanie bolo v auguste. Zalezi, kde mate trvaly pobyt (resp. navrhovatel) a kolko tam toho sudy maju. Ine je to v BA a ine kdesi mimo. Mna cele pojednavanie trvalo 10 minut, potom 5 min. pauza aby sa sudkyna rozhodla a potom vyniesla ten - pre mna stastny - verdikt, ze nas rozvadza ;) Ked nie su deti, je to rychle, ak su deti, a odporca bude chciet, moze to zneprijemnit a natahovat.

  • anonym autor
    30.07.2008, 13:11

    A este k cene, neviem ake su dnes spravne poplatky, vtedy to bol tusim 1000,- Sk kolok. Pravnika som si neplatila, nebolo treba.

  • anonym autor
    30.07.2008, 14:56

    ahoj, návrh sa podáva na okresnom súde v mieste posledného spoločného bydliska manželov ak tam aspoň jeden stále býva. nemusí to byť podľa trvalého bydliska. a poplatok je 2000,- Sk. môžeš požiadať aj o dopustenie súdnych poplatkov. tiež na súde. napr. z dôvodu že nemáš iný príjme iba rodičák.
    návrh si môžeš napísať sama, ale musí mať všetky náležitosti lebo ti to budú stále vracať na doplnenie. najdôležitejšie sú dôvody rozvodu a ak sú deti, tak komu navrhuješ deti zveriť do starostlivosti a koľko bude ten druhý bude platiť výživné.

  • anonym autor
    30.07.2008, 16:55

    uz tu bolo povedane vsetko co treba aj suma aj kde to mas podat...ja len ak chces poradit tak sa mozes kludne aj na socialke maju tam advokatoch ktory ti poradi ako to napisat ....presla som tym pred viac ako tromi rokmi neplatila som nic lebo som brala len matersku....a rozvod trval necele 15min...kedze sme nechceli sa vratit k sebe a aj socialna kuratorka prihliadala na malu a dala svoju vypoved v prospech mna kedze byvaly mal znamost......LULYI

  • anonym autor
    30.07.2008, 21:02


    Ďakujem všetkým za odpovede, no vlastne broblém je aj v tom , že mám dve deti a som na materskej a 2000 sk z nej je dosť veľká suma, ale padla mi vhod informácia, že by sa to dalo urobiť aj bezplatne.
    A ak sa ešte môžem spýtať, koľko asi tak platí ten druhý rodič  na deti,je to viac o dohode alebo sa to počíta zo zárobku? A čo stretávanie detí s tým druhým rodičom?

  • anonym autor
    31.07.2008, 08:29

    Ahoj, na moje deti platil najprv 1500,- a potom to znizil na 1000,-. Nemohla som robit vela, lebo som uz mala starsie deti. Niekde som citala ze zo zivotneho minima plati 700,- co musi dat aj keby nechcel. Ale to by nemohol robit. Na sude sa treba otvorene porozpravat pred sudcom s "manzelom" o vydavkoch a kolko je ochotny platit, aky ma prijem... malo by to pomoct!
    Drzim palce, nie vzdy je to lahke!

  • anonym autor
    31.07.2008, 12:01

    ahoj, vyska vyzivneho sa vzdy urcuje zo zarobku a odovodnenych potrieb deti. pred pojednavanim si sudca vyziada od zamestnavatelov oboch rodicov prijem za poslednych 12 mesiacov. a tiez zisutje majetkove pomery, ci vlasti auto, nehnutelnosti... snazia sa to zatlkat, tak to treba najneskor na pojednavani natriet :o))) a je dobre ked si pripravis zoznam vsetkych nakladov,ake mas na deti. napr. vydavky na skolu, cestovne, na lieky, ak nejake pravidelne uzivaju, poplatky za kruzky, napr. za okuliare, zubara, ak nosia strojcek, proste vsetko co nie je bezne. oblecenie a strava sa pocita ako bezne naklady a podla veku sa v tom sudcovia orientuju. 702,- Sk je minimalne vyzivne. to musi platit kazdy aj ked nema nijaky prijem.
    styk sa upravuje povinne. tradicne je to kazdy druhy vikend podla veku deti. moze to byt aj pocas noci, ale nemusi ak nesuhlasi matka, alebo sa jedna o male deti o ktore by sa trebars otec nedokazal v noci postarat. u malych deti sa styk upravuje na niekolko hodin kazdu druhu sobotu alebo nedelu, uz ako sa dohodnu.
    ale najlepsie je ked sa rodicia o vsetkom dohodnu pred pojednavanim. o vyzivnom aj o styku a uz sa len schvali rodicovska dohoda. ale nie vzdy to ide. tak drzim palce.

  • anonym autor
    31.07.2008, 12:16

    Ďakujem.....to je ale sila, že najnižšie výživné je 700 sk, veď škôlka vyjde viac,ale čo už,sme na Slovensku....máme to my ženy ťažké, teda aby som neurazila otcov, viem, že sami s deťmi ostávajú aj otcovia.

  • anonym autor
    12.08.2008, 18:31

    Dobrý deň.Može niekto poslať vzor žiadosti o rozvod.email:sonja259@azet.sk Veľmi pekne ďakujem.

  • anonym autor
    12.08.2008, 18:32

+ -
Príspevkov: 41