Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Rodina

anonym, 07.06.2008 16:30

CHCETE BABATKO, ALE VAS MANZEL NIE?

Ahojte, mamicky aj nemamicky,mam jedno dieta, Risko bude mat v septembri dva roky a chcela by som zacat pracovat na druhom, no ked sa nam narodil Risko, dohodli sme sa, ze dalsie pride ked bude mat Risko 5 rokov, ze ked pojde do skoly tak to duhe bude mat rok a budem sa moct ucit s malym do skoly a to mensie sa mi zahra aj samo tak povediac, no ale zmenila som plany, tuzim po druhom babatku, nakolko je moj syn velmi dobre dieta, zahra sa, nezlosti sa, v noci spi 12 hodin v kuse :D, citim, ze potrebuje aj kamarata, nuz ale ked som spomenula manzelovi, ze chcem babatko, ani pocut :cry: :cry: :cry: . Mate niektora doma podobny problem?

  • anonym autor
    07.06.2008, 21:28

    Priatelka má podobný problém , tiež strašne chce druhé bábo ale manžel o tom nechce ani len počuť a aj vyhlásil že druhé dieta nechce.....:roll: :lol:

  • anonym autor
    07.06.2008, 21:53

    Myslím že by ste sa mali dohodnúť na nejakom kompromise, porozprávať sa , prečo ty už chceš 2. dieťa a prečo on ešte nie.

     

  • xxxxx
    08.06.2008, 16:10

     - ahoj Didiana
    - pred 2 týždňami sme tiež riešili túto dilemu ;-) , môj malý má 18 mes. a ja som chcela druhé bábo, lebo tiež si myslím, že mu chýba kamarát ;-) , už je proste v tom veku kedy chce byť s kamarátmi ;-)
    - a môj manžel nechcel ;-) , tak som doňho hučala a hučala, až som mu povedala, že pôjdem na umelé oplodnenie keď nechce, lebo ja straaašne to dieťa chcem :) ;-) :ups: , tak potom pristál :tup: ;-) , možno je to strašné ako som naliehala, ale naňho treba trochu tlačiť, lebo keby bolo po ňom, tak nemáme ani toto, a teraz by bez neho nevedel žiť ;-)
    - takže my začíname pracovať na bábätku tak okolo decembra, januára ;-) , malý bude mať 2 roky, a potrebujeme sa trochu na to pripraviť
    - ale keď chceš tak to niekedy nejde, takže tak v predstihu som mu to povedala ;-)
    - držím palce, len ty vieš aký je tvoj manžel ;-) , ja som musela ísť na to tvrdo :ups:

  • anonym autor
    08.06.2008, 21:28

    Zienky a nebojíte sa toho že manžel nebude mať rád to dieťa ktoré nechcel?:lol:

    Je to len konštatovanie, ja by som sa bála porodiť dieťa  kde ho nechcu 100% všetci.:roll:

  • xxxxx
    09.06.2008, 19:32



    - u nás viem určite na milion %, že ho bude rovnako  milovať ako prvé ;-)
    - tam nie je, že nechcú všetci, len sa boja  nečakaných komplikácií ;-)

  • anonym autor
    09.06.2008, 20:28

    Moj nazor - mali by ste chciet rovnako,tiez by sa mi nepacilo,keby ma manzel tlacil do niecoho co nechcem....Nooo ale na druhej strane,my zeny mame schopnosti ako docielit svojho a ani nemusia tusit,ze nieco vyjednavame :green: tak drzim palce...

  • xxxxx
    10.06.2008, 10:27

    - u mňa tiež platí, že na mňa sa musí tlačiť ak niečo... ;-)
    - ale samozrejme, že keď jeden straaašne nechce, tak asi vám to bábätko neurobí... ;-) , ale keď urobí... :tup: ;-) , tak sa teší a očakáva rovnako ako vy

  • anonym autor
    10.06.2008, 21:22

    [Rodičmi budú obaja takže by mali chcieť ťiež obaja. Bolo by nespravodlivé niekomu nanútiť dieťa keď ho nechce.

     

  • anonym autor
    14.06.2008, 09:10

    súhlasíms lenkou... :wink:  presne, musia to chcieť obaja, muža netreba do ničoho nútiť. ja mám doma škôlkára a tiež som chcela druhé dieťa. muž nie... :roll:  skúšala somto na neho podobrotky, pozlotky, slzami, presviedčaním, nič nepomohlo... :s  len sa zvýraznilo dusno medzi nami. potom som išla do roboty a túžba po druhom dieťati ma opustila 8)  takže zostaneme pri jednom..a  ja dúfam, že konečne nastane tá doba, kedy sa na rodinu s jedným dieťaťom prestanú ľudia pozerať cez prsty... pretože viem, že je blbosť, že každý jedináčik musí byť zákonite rozmaznaný a neviem ešte aký... :twisted: 

  • xxxxx
    15.06.2008, 08:17

    - u nás to tak nebolo, že tvrdohlavo nie ;-)
    - ale aj tak, každá z nás si pozná polovičku a len vy viete čo môžte očakávať od svojej polovičky ;-)

  • anonym autor
    24.06.2008, 14:22

    U nás to bolo tak, že muž sa popredu bál o niečom rozhodnúť, ten by najradšej mal našetrenú kopu peňazí a zebezpečenú pre dieťa pomaly vysokú školu , ale už ked sa stalo , bol šťastný a spokojný, že to nemusel rozhodnúť on.
    A neviem si predstaviť, že by otec neľúbil svoje dieťa, ked miluje svoju ženu ;-)

  • xxxxx
    25.06.2008, 16:23




    - áno úplne s tebou súhlasím

  • anonym autor
    26.06.2008, 14:40

    Ahoj,

    tak ja musim bohuzial napisat ze moj manzel druhe dieta velmi nechcel ale ja som dost naliehala tak mame druhe ale uz nie sme spolu. ked mal maly 9 mesiacov som od manzela odisla. lebo po jeho narodeni sa velmi zmenil a vobec neprejavoval onho zaujem ani si ho nevsimal. nebol to jediny ale hlavny dovod preco som odisla.

    takze naozaj netreba muza nutit ked nechce druhe dieta ale ja som to pochopila az neskoro. nikdy by som si predtym nemyslela ze sa zachova tak ako sa zachoval lebo nase prve dieta velmi zboznuje.tak som si myslela ze bude aj druhe. a vlastne je jedno kolko je deti, otec by mal podla mna lubit vsetky rovnako.bohuzial nie vzdy je to tak.

  • anonym autor
    01.07.2008, 16:30



    Ak dovolíš aj ja prispejem svojim názorom troškou do mlyna a s tebou súhlasím  viac ako na 100%. Neviem z akého dôvodu si odišla od manžela, môžem len hádať, že veľkú úlohu asi hrá nedôvera. :roll:

    V krátkosti ti teraz  rozpoviem  svoj príbeh lásky preto, že aj  moja priateľka sa zhodou okolností volá Kvetka:ups: . Zoznámili sme sa a začal medzi nami fungovať vzťah. Je rozvedená a v tom čase sa starala o 9 ročného syna z  prvého manželstva. Deti nechcela na rozdiel odo mňa napriek tomu, že ja som ako vdovec sám vychoval tri deti.  Po asi pol roku otehotnela, (bola to moja chyba, a moja túžba mať ešte deti), čo mi patrične oznámila plačom a nadávkami. Bola rozhodnutá dať to preč, ale po tom ako ju presvedčila najlepšia kamarátka - kolegyňa rozhodla si dieťa nechať. Jej otec a matka sa ma spýtali ako si to vlastne predstavujem a kto sa bude starať o môjho pangharta. Bývala totiž v byte aj so svojim synom, bratom, jeho manželkou a ich dieťaťom. Povedal som tak, že sa presťahuje ku mne. Prvý šok som zažil pred narodením dieťaťa pri uznaní otcovstva na matrike, kde povedala matrikárke: toto by mal byť tzv. otecko. Prehltol som to, lebo na dieťa som sa veľmi tešil a chcel som ho. Bol som pri pôrode a malú veľmi ľúbim. Ako otec som mal odvtedy prebdené noci, nakoniec k tomu aby som bol aj matkou mi chýbali už len prsia. Postupne sa mi oči otvorili ešte viac. Napr. aj vtedy, keď moja Kvetka po príchode domov ležala na zemi opitá na mol a ja som nevedel, či mám skôr ratovať ju, alebo plačúcu dvojmesačnú dcéru. Prekonal som aj to a ona začala študovať popri materskej na VŠ. Keď mala malá 7 mesiacov moja priateľka mi s plačom oznámila, že je tehotná. Nadala mi ako prasati do válova, no nakoniec moje hladkanie po brušku a utešovanie, že to zvládneme ju vzpružilo. Pri pôrode, kde som prestrihol pupočnú šnúru sa mi narodil krásny syn. Áno nastali časy, kde som nerobil otca aj matku dcére, ale aj synovi. Z láskou som sa staral, pritom všetko ostatné šlo bokom. Moja priateľka, sústavne nervózna sa ukľudnila len vtedy, keď v piatok a v sobotu odišla na prednášky do školy. S ňou samozrejme odišla aj nervozita, ktorú doma prenášala na všetkých. Ďaľší šok som zažil ani nie o dva mesiace po narodení syna, kde znova otehotnela. Tu už so mnou nekonzultovala absolútne nič, vybavila si potrat a len mi oznámila koľko ma tento špás bude stáť. Moje pochybnosti, čo sa týka jej života a postojou k nemu mi otvorili oči postupne. Prejavovala sa ako egoistická mrcha, vrieskala doma na deti, ktoré ma pri dverách s úsmevom čakali, kedy príde z práce tata. Za ňou šli a idú len zriedka. Jediným záujmom bola jej škola. Na jej neskoré večerné príchody som si zvykol a nechýbala ani deťom. Nakoniec keď prišla a ešte nespali a hrali sa, jej záujem o ne bol minimálny. To trvalo min. od októbra minulého roka. To už som začal tušiť, že prežíva románik so spolužiakom, podvádza ma a zvažoval požiadať súd o priznanie detí do mojej starostlivosti napriek tomu, že je na materskej. Najväčším šokom ešte čerstvým je keď teraz v júni mala štátnice v P..... Najskôr som sa ponúkol, že pôjdem s ňou, ale keď som videl ten výraz, nakoniec som vytušil, že nechce. Keď sa vracali späť volala mi, či pre ňu prídem. Dohodli sme sa, že keď dorazia na tvar dohodnutého miesta pôjdem. Maj som však zlé tušenie a čakal som ju asi cca hodinu pred tým. Nakoniec to dopadlo tak, že neprišla, ale volala, že čaká na opačnom konci mesta. Evidentne mi klamala, predvádzala sa ako ju to mrzí a urobila mi scénu na ktorú tak ľahko nezabudnem. Odsťahoval som sa do inej izby a odmietam akýkoľvek sexuálny kontak. Šokom min. týždeň bolo, keď som sa jej spýtal, či už sviatkovala. No a to mi oznámila, že jej už 10 dní meškajú. Povedal som jej, že dieťa nechcem a nie je moje, lebo sme spolu už min. mesiac nemali sex. Vždy ju buď bolela hlava, vyhovorila sa na únavu, alebo nebola umytá. Okrem toho som jej povedal, že ak je tehotná, chcem aby okamžite odišla, ale bez detí , nakoniec ich nikdy nechcela. Jej odpoveď znela, že dieťa si nechá a odíde, čo na moje veľké prekvapenie ako po neminulé skúsenosti, mi tehotenstvo oznámila formou nadávok a vulgárnych výrazov. Nakoniec povedala, aby som sa nebál, že tehotná nie je. Robila si vraj test, čo ma zarazilo, lebo ak so mnou min. mesiac nič nemala, jediným dôvodom prečo si ho urobila je, ža mala sex s iným. No a funguje to výborne:wink:  Starám sa o deti, Spím v samostatnej izbe a čo je hlavné mám od nej pokoj a nemusím sa zaoberať otázkami s kým, kedy a kde ma počas jej štúdia podvádzala. Skrátka oslobodil som sa, neľúbim ju, mám od nej pokoj a v konečnom dôsledku je mi lahostajná, lebo jej neverím. Nakoniec bolo by viac čo písať, ale bolo by to na dlho.

    Musím však uznať, že sa snaží, lebo možno začala chápať akú daň za to čo narobila zaplatí...lebo ja odpúšťať neviem.

     

  • anonym autor
    01.07.2008, 17:11

    Ahojte,
    u nas je to opacne,moj muz by asi aj dalsie chcel,ale ja nechcem.Ked sa nam tento treti chlapcek narodi,idem na sterilizaciu,popripade moj muz,ale asi skor ja.Vsetci ma od tohto kroku odhovaraju,ze som este mlada,ale ja viem na 1000 percent,ze tehotna a rodit uz nechcem,aj ked je to krasne obdobie.
    Vidis Tatarko,ako sa ti vsetko otocilo,nedavno si kazal ty mne ale ja ti kazat nebudem,budem ti drzat palce aby si to zvladol s detmi,vsetkymi.

+ -
Príspevkov: 39