Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Rodina

anonym, 03.05.2008 17:23

svokra

aj vy máte takú strigu za svokru?tá moja je.......prvý raz videla malú,keď mala 5 mesiacov a aj to povedala,že sa nepodobá na mojho muža.dnes má malá 4 roky a oni sa nezaujímajú.má od nich asi 3 plyšáky.na vianoce jej nedali nič,len vo februáry knihu aj s cenovkou-99 SK,lebo vraj nemali peniaze a popri tom ich majú kopu.keby som mohla,roztrhnem ju v zuboch a moj muž ešte do mňa hubuje,že nedávam malú k jeho rodičom.nevie to pochopiť.jeho fotrovci sú :evil: a ja zakazujem vodiť malú tam.už ma z toho bolí hlava a vždy,keď je muž s ňou sám,tŕpnem,či tam s ňou nejde.čo je najhoršie,tak moj muž má s ex 2 :evil:  a len tým jeho rodičia pchajú a aj švagrinej pre jej deti a moje je len niečo navyše.ako takúto situáciu riešite ak máte svokrovcov :evil: ?som aj rada,že mi nepomáhajú,aspoň m nič nevikričia.niekedy by sa to zišlo,ale musím sama,lebo moji rodičia bývajú od nás skoro 200km,ale zato sú s malou skoro každý víkend a dali by jej a modré z neba

 

  • monči
    03.05.2008, 20:05

    lenkasaska,ja síce nemám svokru,ako ty opisuješ,ona aj so svokrom malému zbožňujú,zato v postate ignorujú mňa.Pokiaľ nepadlo slovo svadba,tak sme si rozumeli perfektne a potom zrazu buuuum.a hoci sa to snaží dať naspäť,je ťažké zabudnúť na to,že rok po svadbe mi povedala,že som tam prvýkrát od svadby,pritom som tam bola každý mesiac,že si ani za nič nevedela zapamätať,že nepijem kávu a koláče jem len naozaj príležitostne a pod.ale inak je to dobrá žena,len je strašne dlho doma a tak sa to na nej odzrkadľuje.

    na tvojom mieste by som nezakazovala malej tam chodiť a hlavne,keď je s ockom.viem,že ich neznášaš,ale sú to jeho rodičia a starí rodičia tvojej malej.ak ju tam nebudú chcieť,dajú to tvojej polovičke najavo a potom si otvorí oči.ty tam vôbec nemusíš,nech ide on sám,vezme malú a hotovo.samozrejme,že ale musíte mať rovnaký názor na výchovu,pretože je jasné,že svokra bude robiť veci,ktoré by sa ti inak nepáčili a on musí stáť na tvojej strane a nepodkopávať tvoju autoritu,keď nie si s malou.

  • anonym autor
    05.05.2008, 12:30

    Tak ja som mala niečo podobné , mala , lebo už zomrela...Mne neprišla ani na meno , malá ju nezaujímala , lebo podla nej ktovie od koho ju mám , žiadne darčeky , žiadne sladkosti , žiadne ovocie....a radšej si na vianoce ani stromček nespravila , aby ježiško nemusel prísť...pred druhými ľudmi to bola doslova svetica a milujúca babkaB-)  , tak si vieš predestaviť , že keď som niekomu povedala aká je  , že aká bola odozva:-S  , každý ju považoval za dobrú ženu....aj vlastná dcéra nemohla povedať na ňu veľa pozitívneho:*-(

    ....ja som sa dokázala nad to všetko povzniesť a dokonca , keď už bola veľmi chorá(mala rakovinu) tak som jej pomáhala , prala ,upratala ,nakúpila , ale ver tomu  ,že ani vtedy sa mi nepoďakovala.....ja mám však svedomie čisté ...a za tieto dobré skutky možno pojdem aj do neba;-) .....držím ti palce i keď si myslím , že som ti asi nijak nepomohla ale ver , že takých je asi bosoriek viac:-o

  • anonym autor
    05.05.2008, 16:47

    Prispevok bol vymazany

  • anonym autor
    05.05.2008, 18:32



    Lucia,presne tak je to ako vravíš.ja nemám na svokrovcov pekného slova.volám ich teta a ujo a starý mi doteraz vyká....z mužovou ex si samozrejme tyká.nevadí však,aspoň mám pokoj.keby si ju len počula,strigu jednu....stále vzlyká,že nemá peniaze a tým faganom vždy kupuje a moja malá nič.dúfam,že pojde do pekla :evil: ak sa možem opýtať,ako vychádzaš s manželovým dieťaťom z 1 manželstva?mňa ide z toho niekedy šlahnúť,lebo sa bojím,že ak sa mužovi niečo stane,budem musieť všetko deliť aj tým 2 a mojej malej ostane tretina.neni deň,čo nato nemyslím.našu malú nadovšetko ľúbi,o nich sa nestará,len platí,ale myslím si,že aj im by niečo dal.....z toho mám nervy....a viem si predtsviť,že keby sa niečo stalo,tak tá striga by mi vzala aj to,čo je napísané na moju mamu-tak kupujem nábytok,lebo striga hovorí,že je to spoločný majetok a že aj to sa bude deliť.má pravdu,ale ja som vynaliezavá a aspoň to bude moje:-P ale bojím sa hlavne o byt,lebo auto mi nemožu vziať a peniaze na knižke,tak s tým si ja poradím:-P :-P  dostala som radu od známej,ako to urobila ona.však ja s tou strigou vybabrem :-P som asi sebec,ale každý chce pre svoje dieťa len to najlepšie.mne nikto nepomol,okrem mojich rodičov,tí 2 sa ku mne správali ako k psovi,tak prečo by som mala niečo deliľ,čo sme nasporili spolu......držím palce a pozdravujem tú strigu-tvoju svokričku :-P

  • anonym autor
    05.05.2008, 20:27

    Prispevok bol vymazany

  • monči
    06.05.2008, 13:59

    lucia,čo sa jedná tých postiek,tak ti poradím,nech ich proste na píše na teba a hotovo,ak sa mu niečo stane,jeho ex nebude mať žiadny nárok.ani takto by nemala,ale to záleží na tom,na koho sú teraz písané.

  • monči
    06.05.2008, 14:05

    lenka,k tomu dedeniu,ona by nededila nič.váš majetok by sa rozdelil na polovicu,jedna by bola tvoja a druhý by sa dedila medzi teba a jeho deti.každý rovnakým dielom.dá sa dokonca vydediť,ale to teraz neviem,ako to funguje.hoď si do googlu vydedenie a vyhodí to pár zaujímavých rád.teda,ak by o to mal manžel záujem.ale pozor,maloletý sa myslím vydediť nedajú

  • anonym autor
    06.05.2008, 16:47



    vadediť sa dá dieťa len v tom prípade,ak poruší nejaké mravy či jak sa tomu hovorí.napr.muž má z prvého manželstva syna a on sa dostane do basy,alebo má podmienku,alebo droguje,je z neho bezdomovec,proste nejaký zlý človek.....,tak iba v tedy sa dá vydediť.inak nie

  • anonym autor
    07.05.2008, 11:31

    Ahojte,

    vidim, ze nie som sama s hadom na hrudi;-)

    My byvame so svokrou, v ich rodicovskom dome,ktory sme zacali komplet prerabat - zburat a znovu postavit, a pod.Manzel ho dostal darom a za podmienky, ze tam jeho rodicia doziju.My zatial byvame v podnajme kym sa nedorobi.Uz sme skoro hotovi ale pravdu povediac mam z toho obavy ako to bude vyzerat. Svokra ma est ejednu dceru u ktorej sa jej nepodarilo do vsetkrho rypat,predovsetkym nie do vychovy jej deti aj tak odisla dost daleko - aby mala pokoj?

    Ked sme boli iba priatelia snazila sa zo seba robit co neni.Stale do mna vyryvala, babrala sa do veci ako moja robota a plat a pod.Neskor som odisla do zahranicia a vtedy som bola pre nu zaujimava - teda peniaze, to uz mi vedela prist aj na meno;-) Potom sme sa vzali a narodila sa nam dcerka.Jeden jediny krat jej kupila deku a pancusky a obcas jej kupi nejaku vyzivu a tak, to by mi bolo vlastne ukradnute ale ona si zacala robit naroky na jej vychovu - to mam 100 chuti ju kopnut do zadku!!!:twisted: Podkopava moju autoritu, co poviem to dokonale ignoruje alebo adresuje svoje pri...keci mojej dcere samozrejme ked sedim vedla nej aby som to pocula.(pr.toto nedame lebo mama zakazala a pod...) Minule som si vsimla, ked bola mala moc divoka ako povedala ''to nerob bo ta vybijem''no nerozbili by ste jej hubu!

    Fakt si neviem predstavit ako to bude u nas fungovat - ju asi jedneho dna .....Manzel chvala boh stoji primne alemne uz ide na nervy obhajovat to tym, ze je stara. Dobre to takto zo seba vyhodit lebo sa nechcem dotknut manzela a veru by som si tak dobre niekedy potrebovala zanadavat ale tak chlapsky;-)

  • anonym autor
    08.05.2008, 18:38

    Ahojte,tak ja mam to štastie že bývame od svokry daleko.:D Ale tiež je poriadna striga,dva tyždne snou tak som na tabletkach.:green: My mame problem, že svokra chce len malu(uplne je nou posadnuta,konečne ma svoje dievčatko,ma len synov)ku mne sa sprava ako vzduch a chce to aj od dcerky,najradčej by ma zakopala podzem.Stale chce aby som jej ju dala aspon na 2tyždne na prazdniny nech si ju užije.Mne je to proti srsti,poslat 4 ročne dieta(to je teraz) 500 km od matky:?: zodpovedné podla svokry nato aka som nezodpovedna a neschopna matka. Nam nakupuje jedna radost(dalsia jej mania) a mysli si že tým si ma aj kupi.Pred 2 rokmy smesi povedail:x  co nas trapi tak navštevi sa trochu zriedili :lol: .Naštastie to vidi aj manžel akaje a stoji primne,ale mama je mama a tu navštevu pretrpiet musím:-S

  • monči
    09.05.2008, 16:45



    veď hej,ale to maloleté dieťa asi nebude v base (teda ja som v tom,že tie jeho predchádzajúce nie sú ešte 15-násť ročný pubertiaci,ktorý už vedia narobiť hovadiny)

  • anonym autor
    13.05.2008, 16:49

    ja mám tiež svokrušu, ktorá mi teda riadne znepríjemňuje moje materstvo. Strašne sa stará, poučuje, všetko kritizuje, takže ja by som uvítala, keby na mňa a moje dieťa kašľala :-P

  • anonym autor
    14.05.2008, 17:24

    ahojte. tak my bývame dočasne u svokrovcov v svokrinom rodnom dome. keď sme bývali mimo nich, tak bola miluša papuša a keď sme sa sťahovali, tak plakala, že konečne budeme pri nej, že ma bude mať pri sebe, že jej nemá kto pomáhať. ja som to vtedy až tak nebrala. no, po dvoch rokoch, čo sme tu, tak už mám dosť dobré nervy. to, že sa začala starať do nás, to mi vadilo. ale to, že sa starie do výchovy našej dcéry, tak to ma už ide rozdrapiť. keď jej niečo začnem vysvetľovať, že to pred malou nemá robiť, tak začne zahovárať, akože nič nehovorím a začne rozprávať na malú, že pooozri čo tam je a tak. tiež ma dosť s...e, že pred ňou nespisovne /po dedinsky/ rozpráva a nedá si povedať, keď jej hovoríme, že to tak nie je a že nech sa naučí, lebo malá to pochytí a budú sa jej v škole smiať. tiež jej najpr v dá sladkosť a potom povie, no neviem či môžme dať. malá príde za mnou a čo mám urobiť, už jej to len musím dať, aby som ja nebola tá zlá. už aj to som jej hovorila, aby sa najprv nás opýtala, potom jej dávala. nie, zase ako keby hrach o stenu hádzal. my sme im vďační, lebo nám dosť pomáhajú, ale zase si nedám skákať po hlave, ako vďaku za to, že nám pomáhajú. ona je malou posadnutá a správa sa, ako keby bola jej. nie moja. ona má totiž dvoch synov a manželov brat má 3 synov. takže vytúžené dievčatko. :*-( :*-(  manžel stojí našťastie na mojej strane, ale vždy mu musím povedať, aby sa už nepozastavoval nad tými vecami čo robí predo mnou ale aby aj jej povedal. že mňa aj tak nepočúva. že darmo mi to bude hovoriť. ale už ani on v tom zmysel nevidí, lebo ona si nedá povedať. aj svokor jej už toľko nadával, ale ona je ako zmagorená. ona si myslí, že robí dobre a že nik nemá pravdu, len ona. mňa ide rozdrapiť. a manžel ma ukľudňuje, že aby som už len vydržala, kým postavíme domček. jooj, veď ale začíname budúcu jar a kým sa postaví.... veď ja zošediviem. a tiež my malú izolujeme, keď začne sa hádzať o zem, že niečo sa nestane po jej vôli. my nepopustíme. ale svokra??? tá pri prvom zaškrečaní jej povolí. si nedá vysvetliť, že nám zle robí, že juli bude potom myslieť, že škrekom všetko dostane. ja neviem už ako to takému človeku vysvetliť. (stačí povedať, že za 2 roky sa nedokázala naučiť ani len telefonovať mobilom? akurát čo ho ako tak zapne) tak ako takému človeku máte vysvetliť to, že nám zle robí, že sa starie, do čoho ju nič nie je? :*-(

  • bubu2
    01.09.2008, 12:53

    No dievky ja som teraz bola tri týždne u svokry na "študijnom volne". mala dávať pozor na syna a ja že sa budem učiť. ha ha ha. večne boli strčení v tej izbe kde som sa učila, pritom má ich barak 6 izieb.Malý mi večne chodil do papierov, mrnčal za každú hlúposť Ja som musela malého krmiť aj uspavať, to by už bolo na ňu vela. Keď zaspal, ja som bola rada ,že sa možem učiť a čo spravila ona? sadla ku mne do izby a snažila sa o rozhovor, ale tri tyždne jej nedošlo, že ja na rozhovor nemám čas, darmo som odpovedala len ano nie a hm, do p... som ju nemala odvahu poslat. poobede som bola s malym ja lebo chodí do práce na poobednú. Byvame od nej daleko ( chvalabohu) a niekedy potrebujem skočiť do školy, na neštastie je jediná, ktorá "má čas" davať vtedy pozor na malého. večne sa stažuje že malo chodíme k nim, malo vidí malého ale keď jej zavolám a poprosím aby mi postrážila malého, lebo ho nechcem tahať do školy so sebou, vždy má nejakú výhovorku a kedže ho nemám na koho nechať musím sa jej prosiť, kým nepovie ano. a vtedy asi cíti nejakú blaženosŤ :-S , že som sa tak pokorila a prosila sa jej. tieto tri tyždne boli horor, lebo bolo toho viac, čo som si musela vytrpieť, ale radšej to nebudem ani pisať, to by bolo straaašne dlhé. modlila som sa nech to vydržim s nervami. neviem či si to viete
    predstaviť: tlačí vás čas, lebo za dverami štátnice, tézy ťažké, učenie nejde, malému idú zuby takže celé noci nespí, hlúpe poznámky svokrovcov.... snažila som sa aby som ich nepostrielala. Ináč ani ja ich nevolám mama otec ale teta a ujo, susedovci to už poznamenali, že veď sú to už teraz aj tvoji rodičia ,ako ich to oslovuješ nehanbiš sa??? ale ja som myslela, že oni by mali povedať po svadbe, že teraz si naša dcera a volaj nás tak a tak. to sa nestalo, tak su pre mna ujo a teta!

  • anonym autor
    04.09.2008, 21:48

    Prispevok bol vymazany

+ -
Príspevkov: 35