Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Slobodná matka

anonym, 23.11.2010 12:43

Ešte nerozvedená

Dobrý deň. Prosím vás, mohli by ste mi poradiť, či mám právo na najaký príspevok? Mesiac a pol nezijem s manzelom, lebo som sa od neho odstahovala aj s dvomi detmi kvoli jeho problematickej povahe, neustalym stresom domaa jeho neochote najst si pracu. Manzel mi ziadne peniaze nedava, ani predtym mi par mesiacov nic nedaval. Pracu nema ani ziadnu podporu. Ja pracujem ako ucitelka, prenajali sme si s detmi byt, tak zijeme sami ale jedna vyplata nestaci. Neviem kedy by som si mala najst este nejaku inu robotu, lebo treba byt aj s detmi, aj si obcas oddychnut. Mám pravo na vyživné až sa rozvediem? Dakujem.

  • ninus
    23.11.2010, 12:56

    Ahoj ano mas pravo na vyzivne pokial ako pises uz nezijes s manzelom v jednej domacnosti musis si vsak on poziadat cez svojho advokata na sude....ak ti to schvalia budes mat narok na minimum vyzivneho co jest 33 eur na dieta....ako je to s vyzivnym na teba vsak uz neviem skus bezplatne pravne poradenstvo vo svojom meste urcite ta usmernia

  • ninus
    23.11.2010, 12:58

    Chcem len dodat ze to co sm pisala to plati do casu kedy sa rozvedies po rozvode ti vysku vyzivneho urci sud na zaklade vyplaty tvojho ex....

  • anonym
    23.11.2010, 14:16

    ahoj musis si poziadat o vyzivne na sude da sa to dokonca aj ked zijete v jednej domacnosti moja znama je vydata ziju spolu ale musi jej davat peniaze na deti ak je tovoj manzel nezamestnany na seba vyzivne urcite nedostanes ale na deti by si mala nejake minimum dostat ako pisala predomnou skus bezplatne poradenstvo

+ -
Príspevkov: 3