Diskusie

Vytvoriť diskusiu

lavak alebo pravak

Dobrý deň, chcela by som sa opytat. moja dcera bude mat teraz rok ale uz sa mi vydi ze vsetko bere len do lavej ruky asi bude lavacka mozem stym este nieco urobit aby nebola aby sa naucila vsetko brat do pravej ruky? alebo mam to radsej nechat tak?

  • Lucia
    13.02.2013, 13:34

    toto sa mi snad sniva.....preco je pre teba problem ze bude lavacka?
    za davneho rezimu sa deti triznili tym,aby sa naucili pisat pravou rukou...kde zijes???????
    ved je uplne jedno ci bude pisat,jest atd atd lavou alebo pravou rukou!!!!
    ludia lavaci su vo vseobecnosti kreativnejsi ludia...maju posilnenu druhu hemysferu kde je ulozena aj kreativita...mozno z nej budes mat mau umelkynu...
    nechaj to prosim ta tak...priroda to tak chce tak to nemen!!!!! iba jej zbytocne ublizis.....
    a v prvom roku este nie je jasne urcene,ktora ruka bude dominantna.aj ked sa ti mozno zda,ze chyta vsetko do lavej rucky,deti zvyknu pouzivat este obe "neurcito"...takze sa to moze este cele zmenit a bude pravacka a mozno bude z nej sokovna lavacka!!!!
     

  • adriana75
    13.02.2013, 14:04

    To, ci bude dcerka lavacka alebo pravacka zistite az po 3. roku zivota, dovtedy sa striedaju obdobia, kedy pouziva prednostne raz jednu, raz druhu ruku. "preucanie" na pravacku nema zmysel, centrum zodpovedne za to, ktoru ruku clovek pouziva na pisanie je priamo prepojene s centrom reci, preto je vyrazne vysoke riziko, ze bude mat problemy i s recou (zajakavanie a pod)., ak ju "preskolis" na pravacku.
    okrem toho to nema absolutne ziadny vyznam, preskolovat deti, s tym, ktoru ruku bude mat dominantnu, sa narodila, menit to by bolo to iste, ako keby tebe teraz niekto povedal, ze uz nemas chodit tak ako doteraz, ale mas chodit smerom dozadu...
    dnes uz existuju obchody (aj internetove), pripadne dobre papiernictva a pod., kde dostanes kupit vsetko specialne upravene pre lavakov, noznice, pomocky do kuchyne...

  • Daniel
    14.02.2013, 14:20

    Urcite v ziadnom pripade nepreucat. Moj syn tiez bol "lavak" asi do 3 veku, potom do 5r bol obojruky a teraz sam od seba je uz pravak.
    Netreba vobec dieta ani seba stresovat.Laughing

  • jasula
    14.02.2013, 17:59

    určite ju nepreúčaj, ja som tiež ľaváčka a kde je problém? Prvý syn je pravák a druhý bude mať tri roky a stále je obojručný - teda robí všetky veci oboma rukami ako sa mu chce tak uvidíme, dnes už na tom nič nieje keď je niekto ľavák to len kedysi boli také predsudky. Inak z preúčania sa môže v dospelosti vyvynúť aj schizofrénia, viem o čom hovorím máme to v rodine.

  • anonym
    15.02.2013, 08:45

    ahoj, autorka, v kazdom z prispevkov je dobre mienena rada, zo vsetkeho si zober jedno - nestresuj, hlavne takto skoro je absolutne zbytocne sledovat, ci bude mala pravacka alebo lavacka. A nech uz bude ako bude, je to jej vyber, urcite do toho nezasahuj, mozes jej velmi ublizit.Cool

  • AURORA
    18.02.2013, 10:03

    je absolutne pase ci bude pravacka alebo lavacka - za prve v tak skorom veku to este nie je uplne jasne, a za druhe aj keby bola najhorsie co mozes robit je snazit ju prevratit na "politicky spravnu" ruku - ABSOLUTNE NEVHODNE - pane boze vsak este aj prezident spojenych statov je lavak - tak v com je problem????!!!!!! byt lavakom neznama ze ma znizene IQ alebo nieco podobne len mu silnejsie pracuje prava polovica mozgu - no problem hlavne je ze je zddrave!!!!

  • anikag5 autor
    21.02.2013, 16:19

    nno ako ja len preto lebo NIKTO v rodine nie je lavak jedine z priatelovej strany jeho krstny co uz nepatri do rodiny a ma to dost sokovalo ked som zistila ze vsetko bere do lavej rucky aj pero

  • AURORA
    22.02.2013, 09:40

    mna sokovalo ze v dnesnej dobe a s pristupom k informaciam ktore mame sa este niekto sokuje ked zisti ze jeho dieta by mohlo byt lavak - mna by sokovalo kebyze zistim ze moje dieta je autista alebo ma nejaky deficit pozornosti, kebyze zistim ze ma leukemiu alebo iny typ rakoviny ale preto ze je lavak - nehnevaj sa to vobec nie je na sokovanie 

  • jasula
    22.02.2013, 21:31

    baby kľud, autorka sa len spýtala, všetci sme jej odpovedali a myslím že pochopila, tak sa do nej nenavážajte.

+ -
Príspevkov: 9