Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Svadba

anonym, 06.01.2009 13:34

Svadobné dary

Chcela by som Vás poprosiť aby ste sa rozpísali o daroch... podľa mňa sú lepšie peniaze - kúpim si čo ja chcem a čo potrebujem, ale máme rozvetvenú rodinu s kopou starcov, ktorí na toto nepristúpia. :-P Tak im chcem aspoň podstrčiť zoznam, aby nám kúpili niečo z toho, čo chceme...
Ale v akej cenovej relácii sa mám pohybovať? A tiež - kuchynské veci ako mixér, sada nožov - môže byť? Alebo len porcelán a sklo, čo nevyužijem?? Skúste dať rady, čo by ste si nekúpili (ak, tak lacnejšie), ale uvítali ako dar? Veľmi mi pomôžete, ja som z toho už na nervy :-S Dakujem... raviolka :kiss:

  • StanaP
    06.01.2009, 14:18

    Ahoj,

    no tak to bol problém aj u nás, my sme s manželom už mali všetko zariadené a v podstate všetko aj kúpené, čo sme chceli :-o tak sme oznámili jemne našim pozvaným, že by boli lepšie finančné dary, našťastie sú všetci natoľko chápaví, že to aj urobili
    avšak svokrina sestra je taký osobitný prípad, no s tým som sa zmierila a prijala to čo kúpila, aj keď to leží zapadnuté prachom
    myslím si že bližšia rodina do tých 2000,- by mohla oferovať a ja by som určite keď už, tak radšej chcela praktické veci, nie porcelán a sklo :tdown:
    ako dar :?: to je ťažko povedať, podľa toho čo už máte ...
    tak sa drž a pevné nervy :-)

  • SandraS
    06.01.2009, 14:51

    Prispevok bol vymazany

  • InkaZA
    06.01.2009, 14:52

    V pohode mozu byt noze, alebo mixer, ja som napriklad kupovala piecku na chlieb, alebo parny hrniec tefal a podobne.

  • SandraS
    06.01.2009, 14:53

    Prispevok bol vymazany

  • InkaZA
    06.01.2009, 14:59

    Mne sa pacili aj taniere, ktore sme dostali, pretoze my sme si zariadovali byt az rok po svadbe. A ta piecka na chlieb je skvely vynalez. Naozaj odporucam. A najdolezitejsie je to, ze uz si ju zaobstarali aj ludia, ktory boli povodne proti nej a nadavali mi, ze som leniva, ked si ju kupujem :green: .

  • SandraS
    06.01.2009, 18:26

    Prispevok bol vymazany

  • lulinka95
    06.03.2009, 19:48

    Tak toto ma zaujalo.My sme tiez kazdemu kto chcel poradit co nam ma kupit otvirene povedali zeby sa nam skor peniaze ako dary lebo si kupime to co budeme prave potrebovat nakolko sme este nemali vlastntne byvanie iba zariadeny podnajom.No nie vsetci si dali povedat. No dostali sme povacsine prakticke veci na ktore sme upozornili ze v buducnosti sa zidu.Dostali sme mikrovlnku,zehlicku vysavac a pod. Nemusia to byt spickove veci na zaciatok stacia aj tie lacnejsie.Potom ako budu koncit svoju zivotnost tak si uz kupis co budes chciet a ake budes chciet.No nevihli sme sa ani poharom ktore su skor na ozdobu ako uzitok a to bolo to co sme aj hovorili ze nachceme a aj tak to kupili.Teraz to niekde zapada prachom.Takym darom sa ale asi nevyhne nikto.Myno budes mat vacsie stastie.

  • ducci
    11.07.2011, 09:45

    no ja som tiez rodine povedala, ze najlepsie su peniaze :)))... clovek si moze kupit co potrebuje. vela ludi robi zoznam - ze presne si vyberie darceky, - uz aj s cenou (rozne cenove kategorie) zoznam rozposle a ludia si povyberaju podla toho kolko chcu investovat :) to sa mi tiez celkom pozdava

  • marika11
    03.03.2013, 09:20

    Peniaze su zaručene najlepším darom :)))... ale robiť v prípade núdze nejaké zoznamy to sa mi nepozdáva. Je to velmi obmadzujúce, nikdy neviete co vasich blízkych napadne a aky originálny darcek dostanete... :D

  • anonym
    05.03.2013, 18:08

    ahoj, kompromisom medzi peniazmi a netrefnymi darmi su nakupne poukazky. Zisti, v akych obchodoch by si si rada nieco kupila, a ci tam maju poukazky, a odporuc rodine. Pretoze nie su pribory ako pribory, taniere ako taniere, ved urcitťe mas o vsetkom vlastnu predstavu. ja osobne neznasam,ked mi niekto zariaduje byt hoc aj kuchynskou utierkou.

  • nicollet
    11.02.2016, 09:26

    my sme si rozkazali co chceme a vsetci skoro aj posluchli :-)

  • terusa
    11.05.2016, 15:28

    na slovo?

  • Diadia
    12.07.2018, 12:09

    co sa teraz dava? iba peniaze? ci este aj nejaku malickost?

  • Bohumila-Kralova
    19.04.2021, 12:22

    @anonym Ahoj, poslední svatba, kterou jsem navštívila byla svatba mé sestry. Takže tam jsem dárek řešila trošku jinak. Přispívala jsem jí totiž na její vybavení. Napříkla na vybrané boty, nebo krásné punčochy, z této stránky: ⁣https://www.moda-pradlo.sk/zeny_k159/ponozky-pancuchy-silonky_k168/. Pak jsem ji zapltila kadeřnici. Přímo na svatbě jsem pak jen přispěla kvalitním vínem a maličkostmi do bytu.:grinning:

  • Kaja
    22.11.2021, 13:41

    My sme riesili to iste..vacsina na peniazky pristupila, ale niektori trvali na darceku, aby sme mali spomienku. Tak sme si vypytali kvalitne noze do novej kychyne.

+ -
Príspevkov: 21