Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Partnerský vzťah

anonym, 02.01.2012 12:36

Mala som otrasné sviatky

Každodenný zhon,plno návštev,každodenné upratovanie,robenie chlebíčkov,nekonečné umývanie riadov.Vobec som si neoddýchla.Zatiaľ čo moj manžel si vylihoval na gauči a prepínal tv.Takto to je u nás každý rok,každé sviatky a aj po celý rok.Moj lenivý manželík mi s ničím nepomože,až keď vybuchnem a kričím tak s niečim malým mi pomože.Vydávala som sa tehotná,narodila sa nám dcérka,o 3 roky syn,teraz čakám 3 dieťatko.Moj muž tvrdí že on na nás zarába,že v práci sa dosť narobí a doma si chce oddýchnuť.Čo na to poviete vy? Neviem si predstaviť že raz nastupim do práce a bude na mne aj domácnost aj deti.Ako to bolo u Vás cez sviatky pomáhal vám manžel s domácimi prácami,deťmi? U mňa to bolo každý deň rovnako,pripraviť raňajky,obed,chlebíčky,pohostenie,nekonečné umyvanie riadov,upratovanie,každý deň poobede návštevy,bola som rada ak som si od osmej večer pozrela tv,predtým ešte dať do poriadku byt,okupat deti..........som taká rada že dnes už išiel manžel do práce,deti spia a ja mám kľud.

  • anonym
    02.01.2012, 12:59

    ja som si praveze cez sviatky oddychla, manzel robil veci ktore mam ja na dennom poriadku s detmi...chystanie desiat, olovrantov, odpratavanie riadov, chystanie sa na prechadzku (vysavanie prach umyvanie podlah atd mame rozdelene uz davno...resp raz za tyzden to robi on, ja kedy treba cez tyzden). velmi mi so vsetkym pomahal, vsetky povinnosti boli rozdelene medzi nas rovnako. na zaciatku manzelstva bolo zopar hadok co sa tyka delenia domacich prac a starania sa o deti, ale sam zistil ked som mu nechala dvojrocneho na vikend na krku :) co to je... berie to ako prirodzenu vec, ze robime vsetko spolu a ked je jeden unaveny, ten druhy ho posle oddychnut si a porobi vsetko sam. dnes siel do prace, tak som sa rehotala nech si oddychne :) ked nemaka manualne, ozaj nema dovod vyhovarat sa na pracu. mali by ste sa o tom porozpravat. alebo mu nechaj na vikend deti s tym, nech pre ne uvari a porobi vsetko co treba, bez pomoci babiciek samozrejme. ci je to taka pohoda ked to mas robit kazdy den bez akejkolvek pomoci

  • anonym
    02.01.2012, 13:36

    mas, tak to je. Minimalne si kup umyacku riadu ked dobre zaraba, nie je to problem. Setri vodu aj cas. Ak sa ti to zda ze je to zbytocny luxus, vyhodene penize a ze si ju nezasluzis, tak potom si ju asi nezasluzis a preto si zasluzis otrocit.

  • anonym
    02.01.2012, 13:36

    My sme mali celkom pekné sviatky. Máme 3 deti, (3r,2r,8m) a manžel je "sám sebe pánom" v práci. Pred Vianocami týždeň už ukončil svoje povinnosti, nechal si len papierovačky a pomohol mi tak, ako sme sa vopred na tom dohodli. Štedrý deň som ho nechala pospať, oddýchnuť, na 1sv. sme šli k našim, na jasličkovú tak sme doma neboli a potom sme po návštevách behali my.
    Odkedy sa tretia :baby:  narodila, sme sa dohodli, čo má kto na starosti a nesie za to plnú zodpovednosť. Naučila som sa nevybuchovať, aj keď ma to hróóóóózne hnevá :evil:  ale snažím sa milo mu pripomenúť, žee má ešte nejaké povinnosti (povysávať, vyniesť plienky, doniesť drevo do kozubu....) a ja si robím svoje.
    Chlapi chcú mať pokoj, je to podľa mňa normálne, ozaj sa namakajú v robote, aj tí, kt. manuálne nepracujú, potrebujú si doma ozaj pár dní odvegetovať, vypnúť, nevadí im neporiadok, nevedia sami od seba urobiť toho nejak extra.....
    Porozprávajte sa, určite si veci, ktoré bude doma robiť on... Môj to ozaj pochopil, keď som musela mesiac pred 3 pôrodom v noci do nemocnice a tie dve baby mu zostali doma, sám sa rozhodol, že babku nezavolá, strávil s nimi 4 dni úplne sám, doma poriadok, baby boli celé šťastné, že ich mal ocinko, bral ich von, aj varil, dokonca na 3-tí deň si mohol aj niečo pracovné už s dvoma deťmi vybaviť :lol:
    ak máte možnosť, zaobstaraj si aspoň umývačku riadu, viem si veeeeeľmi dobre predstaviť, čo za hŕbu riadov máš deň čo deň a keď ešte čakáte :baby:  - ja som z toho bola už na nervy a teraz mám denne ušterených aspoň 45 minút, kt. viem venovať nielen deťom, ale hlavne sebe a mojim záľubám
    držím palce :therethere: :flowers:

  • anonym
    02.01.2012, 13:38

    :iscrewloose:
    ano, ako si zariadi, tak ma, ale myslím, že si jej moc nepomohla, len si jej pridala :idoh:

  • anonym
    02.01.2012, 13:46

    Asi by si sa mala s muzom otvorene porozpravat. my mame ten isty problem, tiez sa to prejavuje hlavne cez sviatky - no a cez vikendy. kolkokrat sa tiez tesim, ked muz ide do roboty, lebo mam o jedneho co potrebuje byt obsluhovany menej :-( cez tyzden to chapem, v praci sa narobi, takze ja robim doma. ale nechapem to cez vikendy, preco ma on cez tyzden pracovat 5 dni a potom 2 oddychovat a ja mam pracovat 7 dni? asi by bolo dobre skusit mu pridelit nejake povinnosti, napriklad zabezpecit v sobotu obed (ak vie varit, nech uvari, ak nie, nechajte sa od neho pozvat na pizzu a pod.), predtym nech ide minimalne s dvomi detmi von, aby si si Ty mohla doobeda porobit co treba (povedzme pozehlit). pripadne mu stanov, co bude robit vzdy on - napriklad vysavat a stanov mu aj kedy to ma urobit, ked to neurobi, ani Ty neurob jednu zo svojich povinnosti, povedzme neuvar mu obed (vzdy sa najde nieco co Tebe a detom chuti a on to fakt neznasa).

  • anonym
    02.01.2012, 13:53

    U nas to nebolo take hrozne, manzel pomoze, ale aj tak som uz treti rok po Vianociach ochorela, tak som si dala predsavzatie do buducnosti, ze to pojmem este viac zlahka a ziadne tepovanie sedacky, neustale upratovanie a pod. kvoli navstevam nebude - urobim to vtedy, ked budem mat na to chut, ved ked cely rok mozeme zit s krpcom v takom zdravom prevadzkovom neporiadku, tak sa z toho ani na sviatky hadam nezblaznime. A teraz si vazne uzivam to, ze na linke mam riady zo vcerajska, maly spi, a ja ich nejdem upratat. Bud to spravi manzel vecer, alebo ma pockaju do zajtra. Zdravie je dolezitejsie.

  • anonym
    02.01.2012, 13:53

    rozhovor - rozdelenie prac + umyvacka, inak to nevidim

  • anonym
    02.01.2012, 14:40

    ak sa s mužom neporozprávaš teraz tak už nikdy. pokým som bola na materskej tak som manželovi tolerovala leňošenie a ja som upratovala, varila a behala okolo domácnosti a detí. keď som nastúpila do práce tak frflal ale snažil sa mi pomáhať.  vydržalo mu to 1 mesiac.  potom sa vrátilo všetko do starých koľají. skončím v práci a potom do 2 práce. spolieha sa na to že sa postarám. nemala som mu to tolerovať už na začiatku. občas narobím krik alebo vyhlásím že dnes nepohnem ani prstom. a to aj dodržím. žiadna večera ani riad. až potom sa zbadá a začne pomáhať.

    vieš čo sa hovorí: ohýbaj ma mamko, pokial ....
    aj moje deti vedia že ja som mama, nie slúžka a pravidelne im pripomínam že majú ruky aj nohy ako ja, tak to môžu spraviť tiež.
    takže ak chceš oddychovať, tak oddychuj. a kašli na všetko. každá žena ti dá za pravdu. 

+ -
Príspevkov: 8