Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Partnerský vzťah

anonym, 07.10.2011 15:17

dobrovoľné poistenie v roku 2012

Ahojte, narazila som na pár článkov týkajúcich sa DP a zmien, ktoré sa začnú od 1.januára 2012 (napr. na www.najmamama.sk). Ministerstvo vraj podľa analýz prišlo na to, že sa to špekulatívne zneužíva a preto pripravilo radikálne zmeny, aby sa ľudia nepripoisťovali z úmyslom "okabátiť" systém - napr. umelo si navýšiť materskú na maximum (niečo cez 600 eur), ak predtým žena zarábala sotva 400 v čistom a pod. Ak by náhodou niekto vedel niečo viac, resp. ak by vedel nejaký link, kde je to vysvetlené nie príliš obšírne, budem veľmi rada.

  • anonym
    07.10.2011, 16:04

    Je to na rodinke, 16.sept. Dala som sem link minule, s dobrym umyslom, kedze je to podstatna informacia a tu sa tym nezaobera zatial nik. Zial po par minutach moj príspevok vymazali.

  • anonym
    07.10.2011, 20:01

    Bohuzial , aj  ja som o tom citala... Uvidime, ci to schvalia, lebo este to nie je schvalene. Ale vobec sa mi to nepaci. :evil: :evil: Vdaka pripoisteniu som mala celkom slusnu matersku.

  • anonym
    08.10.2011, 09:37

    Ahojte, ďakujem za info. Myslím, že (žiaľ) novela prejde - štát škrtá všetko, škoda len, že som si platila dobrovoľne niečo, čo už asi nevyužijem :-( .

  • anonym
    08.10.2011, 13:32

    Nechápem, prečo to idú rušiť, veď do sociálnej poisťovne odvádza zamestnávateľ nejaké percento z hrubej mzdy a tým, že si my doplácame o niečo viac, môže to byť štátu jedno, nie ... ? :x :x :x
    Veď si platíme nemalé dobrovoľné poistné ....
    Počula som na sociálnej, ako sa dve úradníčky rozprávajú, že niekedy neboli ľudia o tomto informovaní, nebolo toľko toho na nete, v článkoch v časopisoch pre mamičky .... teraz to už vedia skoro všetky, tak už to využíva každá, ktorá môže. Vraj to vedelo len pár úradníčok zo sociálnej poisťovne a ich príbuzní .... Tak kto potom okrádal štát ... ??? :x
    A tiež toto využívajú dôchodci a živnostníci, ktorí robia sezónne práce, od jari do jesene robia a v zime maródujú s krížami .... Nech to teda zrušia len pre nich, oni si myslím, okrádajú viac štát, ako mamička, ktorá sa stará o dieťatko a má miesto materskej almužnu, pretože v práci zarobí minimálku.
    Taký živnostník odžube štát ešte aj na daniach a ešte má aj dobre platenú PN :evil: :evil: :evil:

  • anonym
    07.11.2011, 12:04

    Súhlasim s názorom o živnostníkoch. Tiež poznam takych špekulantov.

+ -
Príspevkov: 5