Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Domácnosť

Teri, 21.03.2016 12:04

Umývanie podláh

Ahojte mamičky,prosím Vás o Vaše rady, ako si uľahčujete upratovanie. Konkrétne mám na mysli dlážku. Som rada, keď pri malom čo to upracem a povysávam, ale dlážku umývať pracne ma časovo veľmi zaťažuje až to niekedy flákam :( Ide o to, že plocha na umývanie je cez 150m2 a to je ozaj veľa, preto máte nejaké rady, skúsenosti ako to čo najrýchlejšie umyť? Pozerala som sa na nejaké zázračné mopy, niektoré mi prídu, že s nimi je viac roboty jak osohu a páči sa mi striekací mop, teraz to bolo aj v teleráne. Vyrába to Bona, pozerala som stránku. Poznáte to? Vravia, že ich prípravky sú aj veľmi bezpečené, myslím to tak, že to nie je čistá chémia typu Savo a podobne. To by som bola rada, lebo proti tomu mám odpor. Aké máte vy skúsenosti prosím.Ďakujem pekne :) 

  • kikaM6
    31.03.2016, 09:05

    Ahoj Teri,ja mop mám, môžem len odporučiť. Ćo sa týka rýchlosti, je to veľmi šikovné. Povysávam a potom podlahu zotriem mopom. Používam originálne náplne, tie vydržia naozaj dlho. Nemusíš za sebou ťahať žiadne kýble s vodou, to je výhoda. Nemenila by som ani za nič :) Ja používam jeden aj na laminátové parkety aj na dlažbu. Keď doumývam, handričku. Mám pre istotu 2, ktoré mením keď jedna schne a nutne potrebujem umyť. Pri deťoch je to obzvlášť super vec.:)

  • Lucika1
    23.04.2016, 11:03

    ja osobne moc tie zazracne mopy ako si ich nazvala nemusim :/

  • Juniorka
    06.07.2016, 22:43

    ja umývam normálne mopom klasickým a žijem

  • vejusalickova
    11.07.2016, 22:19

    handra na kolena a ides :)

  • lenka_samorin
    13.11.2016, 20:53

    ja som tiež po narodení syna nemala čas ani chuť najskôr vysávať a potom umývať. Tak som si kúpila Philips Aquatrio, ktorý naraz vysáva a umýva. Nerobí to síce sám a musím s ním pochodiť celý dom, ale robí sa s ním ako s tyčovým vysávačom, takže žiadna veľká robota. Len necháva asi 2 cm špinavý okraj dlážky, nedočiahne až k stene, ale to sa dá raz za čas pretrieť handrou. Náš dom má cca 130 m a veľmi sa mi uľahčilo a zrýchlilo upratovanie , keď sme ho kúpili.

  • dominika
    16.12.2016, 11:49

    Baby, pozerala som ten mop čo je aj hote uvedený na nete. je ozaj taký dobrý? Dlhšie na ním rozmýšľam ale neviáem sa rozhodnúť. Už som vyskúšala niekoľko spôsobov umývania podlahy ale stále sa mi to nepáči. V poslednej dobe umývam ručne a to ma už celkom otravuje. Alebo neviete mi poradiť nejaký prípravok proti šmukám?  

  • Beba
    08.04.2017, 10:37

    ja už dlhšie uvažujem nad kúpou hybridného robotického vysávača, vysáva aj zmýva, to je podľa mňa sen

  • Ivana
    10.04.2017, 14:56

    Tak to áno, to by bola paráda keby som si doma našla darček od mužahttp://www.toprobot.sk/roboticke-vysavace/moneual/roboticky-vysavac-moneual-me770-red-doprava-zdarma.html

  • maminkaevka
    21.04.2017, 11:51

    Iva...ty si dala riadny typ ja už týždeň rozmýšľam ako presvedčím muža že je absolútne potrebná súčasť domácnosti

  • bublinka
    24.04.2017, 14:58

    Doprava zadarmo, ale osobne môj chlap by bol tiež proti, tým som si istá. Musíme sa kočky uskromniť. Tiež nemusíme mať všetko ;)

  • zunaja
    15.06.2017, 11:17

    Je toto zbytočné riešiť, stojí to kopu peňazí a vyčistiť dobre podlahu sa dá aj inak. 

  • zitrana
    08.11.2017, 09:40

    ja umývam normálnym mopom a namiesto jari alebo nejakého prípravku, dávam do vody citrónovú šťavu :) 

  • hela
    13.12.2017, 13:46

    -zitrana- a na čo to pomáha? je potom menej mastná alebo ako? 

  • Janka
    11.11.2019, 11:30

    Ja používam túto šikulku ⁣https://enywey.com/produkt/samozmykaci-mop-titan-twist/ a som velmi spokojná.Velmi dobre sa sním zmýva,rýchla robota,môžem odporučiť :)

  • Denisa
    08.01.2020, 16:11

    Najlepší "stroj" na čistenie podláh je určite Radema.sk ;) :D ... srandujem, ale ich služby sú dokonalé, Tak ako oni vedia vyumývať podlahy, povysávať, vyumývať všetko. Extrém, určite odporúčam :D

+ -
Príspevkov: 29