Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Zdravie detí

anonym, 21.03.2008 14:08

Sopliky - streptokok

Mate niekto skusenost s dlhotrvajucimi soplikmi? Synovi zistili streptokoka pneumoniae a uz od jesene sa nevieme zbavit soplikov. Bral aj antibiotika, rozne sirupy, spreje do nosa a vobec nic nam nezabera. Sopliky su stale, zltozelene Boli sme aj na ORL, preliecovali "vraj" zapal uska, aj ked syn si na ziadnu bolest nestazoval...
Skusam aj homeo oscillo, kazdy den za vrchnacik guliciek, ale nic sa nemeni.

Ja neviem uz ako mu pomoct. Vziat ho na 2 tyzdne k moru?
Poradte ak vam nieco pomohlo na tu pliagu, pocula som, ze antibiotika na streptokoka moc nezaberaju

  • Twiggy
    21.03.2008, 14:53



    Skus sa poradit s nejakym homeopatom, ak nemas problem skusit homeo, oscillo nie je na sopliky... ja som raz mala zoznam, na aku farbu soplikov co zabera, bohuzial pamatam si len hydratis canadiensis na biele sopliky :(
    Hladaj v klasickej homeopatii, nie francuzsku skolu homeopatie...
    ak na nieco nadabim, dam vediet.

    Skusate striekat Vincentku?

  • anonym autor
    21.03.2008, 15:37

    Nie, vincentku sme neskusali, len morsku vodu. Homeo som aj ja kedysi mala podla farby soplikov, ale nejak sa nam to neosvedcilo. 

  • Twiggy
    21.03.2008, 15:42

    Skus este tu Vincentku, mne to poradil moj ORL.
    Alebo skus s malym ist tam - http://orl-ambulancia.sk/ />
    Vincentkou preplachujte tak casto ako vas napadne...

  • anonym autor
    21.03.2008, 17:04

    Môj synovec škôlkar mal tiež streptokoka. Pomohlo vybrať nosné mandle, lebo antibiotiká na to nezaberali. Odvtedy je zdravý.
    Druhý synovec tiež škôlkar bol vkuse od septembra chorý, a tiež pomohlo vybrať nosnú mandlu.

  • anonym autor
    21.03.2008, 17:54

    Fuha, tak drasticky to riesit a vybrat mandle?
    No, skusim sa este o tom poradit na ORL. No mozno to bude jedine riesenie..
    A dovtedy mozme vyplachovat vincentkou, dik za rady.

  • anonym autor
    21.03.2008, 20:36

    A neuvažovali ste o očkovaní? Ja s tým vynikajúcu skúsenosť u staršej dcérky a u mladšiu tiež dám zaočkovať.

    K tým uškám - nám Anička dostala zápal stredného ucha, keď sa jej prerezávali prvé stoličky. Tiež ju uško nebolelo, tak to dlho trvalo, kým jej na to prišli. Poznala to až jedna veľmi stará doktorka na ORL a naozaj po prepichnutí odtiaľ šiel hnis. Vo výtere jej vtedy potvrdili pneumokoka. Inak vo výsledku z výteru je vždy aj napísané, na ktoré ATB je baktéria citlivá a podľa toho sa nasadzujú lieky. My sme mali vtedy antibiotické kvapky do ucha a súčasne ATB, ktoré predpísala tá doktorka. Bolo to, bohužiaľ, dávno a ja si názov nepamätám. Nikdy potom už ten liek nebrala (našťastie sme odvtedy potrebovali už len penicilín na angínu a na šarlach). Nebol to žiadny bežne dávaný liek (t.j. nie Sumamed, Penbene, ani Amoksiklav a pod.).

  • anonym autor
    21.03.2008, 20:43

    Ijazr, ak myslis ockovanie proti pneumokokom, to sa robi vraj len do 5 rokov, a syn uz bude mat 6. My sme uz preliecovali aj lokalnymi atb Pamycon, ktore nam kedysi davno urobili v nose zazraky...teraz akoby som dala cistu vodu
    Praveze ani atb nasadene na zaklade vyterov nam nepomohli. Potvora bacilska sa drzi a nechce dat synovi pokoj. Zvlastne, ze to za tu dlhu dobu od neho nechytili surodenci, ale chvalabohu.
    Ja som uz bezradna a asi prikrocime k tomu chirurgickemu zakroku a dame mandle prec, aj jedny aj druhe..a bude pokoj.

  • anonym autor
    22.03.2008, 12:37

    Ahoj Tatranka,

    na starom fóre som už u tomto písala,ale skúsim v skratke.Syn nastúpil do školky ako 2ročný a od vtedy bol 1týždeň v škôlke a 3 týždne doma na antibiotikách.Stále mal sople a kašlal.asi po polroku sme sa dostali ku alergológovi,kde mu urobil všetky testy,ktoré mal dobré.Nijaká alergia,ani znížená imunila.Ale keď stále tak sucho kašlal,tak Dr. povedal,že má nábeh na astmu a predpísal mu Zaditen a 3spreje,ktoré dýchal cez takú masku.Postupne sme 1sprej vypustili,po čase aj druhý ale po roku mu Zaditen už nezaberal,tak mu predpísal Aerius a ten 1sprej.V nose mu zistili streptokoka ,ktorý sa nedá vyliečiť,tak som mu dala vybrať nosnú mandlu,a tak sme sa bacila zbavili.Ale chorý bol stále ,postupne sme prechádzali na homeopatiká aby sme prdišli toľkým antibiotikám.pred  1,5rokom mu zistili,že má v nose pneumokoka a alergológ mu predpísal Prevenar,ale nakoniec sme ho museli aj tak zaplatiť,lebo poistovňa prepláca vakcínu len deťom do 2 rokov aj to len s určitými diagnózami.A po očkovaní bol chorý stále.Veľa som o tom prečítala ,v časopise Mama a ja  marec 2006som našla článok <font size="1"> od pána Mudr. Dluholuckého a našla som aj jeho adresu  </font><a href="mailto:sdluholucky@dfnbb.sk.Na"><font color="#446699" size="1">sdluholucky@dfnbb.sk.</font></a> Je prednosta detskej nemocnice v Banskej Bystrici,ale ja som mu skúsila napísať a hneď na druhá deň ráno mi odpísal.Synovi vakcína nezabrala,lebo Prevenar je proti 7 druhom pneumokoka a on má asi iný druh.Ale existuje Pnemo 23, ktoré je proti 23 druhom.V tomto je tento p.doktor asi najpovolanejší, skús sa s ním poradiť, je veľmi ochotný.

    No a nášmu synovi nakoniec pomohlo liečenie v kúpeľoch Štós,kde bol mesiac a mali veľa všelijakých procedúr.Napr. chodili do normálnej jaskyne 2x do týždňa  alebo na veľkej fitlopte mu masírovali prsia a chrbát dole hlavou a sople mu išli von nosom aj ústami. Odvtedy chorý nebol ani raz /klop klop/,aj keď     už počujem,že sople má zase ale hneď si vypláchne nos Vincentkou a sople vysmrká.Už som podala poukaz na to liečenie aj pre mladšieho syna,tak pôjdeme všetci traja.

    Držím Ti palce a verím,že to prejde aj vám

     

  • anonym autor
    22.03.2008, 12:41

    A ešte k tomu moru, my sme boli so synom pri mori 3krát a vždy tam bol tak chorý,že sme museli ísť na pohotovos a dostal antibiotiká.A potom,že na astmu pomáha more, jemu to práve naopak nerobí dobre.Tento rok sa chystáme do Turecka,tak uvidíme ,či to bude lepšie.

  • anonym autor
    22.03.2008, 21:03

    janka, dakujem ti velmi pekne za podrobnu odpoved, s nami je to asi trochu podobne...:-(

    Asi najprv skusime to more, ked nepomoze, budeme uvazovat aj nad Stosom, ale predtym asi pojdu mandle von. My sme zatial na tych sprejoch s morskou vodou, ale uz pocujem, ze zas zacina nejak chrchlat a asi sa to zvrhne na kasel :-(.
    Uz sa nemozem divat na to, ako sa trapi. Resp. on je vesely, culy, ale tie sople ho musia hrozne otravovat, zle sa mu spi atd...

  • anonym autor
    22.03.2008, 21:54

    Tatranka, tak skús zatiaľ aspoň tú Vincentku.Kvapátkom ju kvapni viackrát do nosa, je to hlavne sa hnisavé sople a pomáha to.Dudo si naleje na ruku a srkne ju do nosa a potom smrká dokiaľ má čo.

    A  ešte k tým mandliam,tam v štóse boli všetci doktori aj rehabilitačné sestričky proti  vyberaniu.Ale je to na Tebe, nám to pomohlo,že sme sa zbavili aspoň toho bacila,ktorého tam mal.Aj keď mandla zase narastie.

    Prajem Vám krásne prežitie Veľkonočných sviatkov,

  • Twiggy
    22.03.2008, 22:09

    Este k tej Vincentke - ja som si jednu kupila normalne v lekarni - spray, da sa otvorit a dolievat, takze mam doma jednu celu flasu normal z potravin a z tej dolievam do tej s rozprasovacom ;-) ja si s tym vyplachujem nos aj len tak, zvlhcujem (alergik...), velmi to pomaha.

  • anonym autor
    23.03.2008, 20:27

    A to vybratie mandlí vám odporučil lekár ORL? Pretože to sa odporúča len v prípade zväčšenej nosnej mandle (t.j. ak je predpoklad, že práve mandle môžu byť ložiskom infekcie). Robili mu vyšetrenie? Je to trochu drastické, my sme ho absolvovali, keď sa mi zdalo po nástupe do škôlky, že Anička kašle už veľmi často. Pri vyšetrení lekár zasunie do úst dieťaťa prst a cez ústa a hrdlo sa dostane do nosnej dutiny a prehmatá to. Nie je to (vraj) bolestivé, ale nepríjemné veru hej. Trvá to asi 5 sekúnd. Malá to prečkala s trochou plaču, ja som si povedala, že keby to robil mne, asi sa pozvraciam. Nám vtedy lekár povedal, že mandľa je len mierne zväčšená, že to má veľa detí a nestojí za to trápiť ju chirurgickým zákrokom. Takže odporúčam dať si diagnózu mandlí dobre potvrdiť, aby nebola príčina inde.

    A k tým kvapkám do ucha - to nebol Pamycon. Boli to špeciálne kvapky, čo sa berú pri otitíde.

  • anonym autor
    23.03.2008, 22:20

    Ahoj Tatranka,

    akoby si pisala o nasom 3,5rocnom synovi. Ibaze jemu tie sople nechcu ist z nosteka von. Ma neustaly opuch sliznice, doktorka povedala, akoby alergicka reakcia. Aj na ORL sme boli, ale mandle zvacsene nie su. Ibaze on mal vytery ciste. Nemal streptokoka. Tazko sa mu dycha, aj v spanku akoby chrape...

    Viem, velmi som nepomohla

  • anonym autor
    25.03.2008, 21:07

    ahoj Tatranka

     

    ako už písali dievčatá,nosné mandle, hoci nemusia byť zväčšené,môžu byť ložiskom baktérií a spôsobovať mnohé infekcie dýchacích ciest.Ja som môjmu prostrednému synovi dala po dlhom trápení s infekciami a (zbytočnom) váhaní ,vybrať nosné mandle v troch rokoch a dnes to neľutujem-odvtedy nemal ATB(bude mať sedem rokov)-máva len klasické vírové prechladnutia.(bez potreby ATB a zelených soplíkov)

    -takže ak ti výber mandle doporučia lekári, tak neváhaj.(mamika)

+ -
Príspevkov: 21