Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Rodina

anonym, 26.09.2013 13:26

Bývanie u svokrovcov a priateľ na týždnovkách :(

Vopred ďakujem za dobre rady a názory.
Chcem sa poradiť pretože o 3 mesiace sa nám s priateľom má narodiť bábatko doteraz bolo vvšetko ok ale pretože sa všetko blíži tak rýchlo snažím sa vyriešiť otázku bývania a výbavičky pre malinké. No však pri otázke bývanie nastáva veľký problém...momentálne bývame 150 km od mojich aj jeho rodičov pretože tu máme obaja prácu aj prenajatý byt a možeme si ho dovoliť lebo ešte precujem aj ja. No už to začína byť obtiažne a uvažujem o PN-ke. Prve dni som plánovala že budem doma u maminy aby mi pomohla a radila ale potom som sa chcela vratit späť no nebudeme si to mocť dovolliť pretože priateľ je živnostnik a nema pravidelný príjem penazí a nechce si brať ziadnu hypotéku. Vymyslel jedine to že sa nastahujeme k jeho rodičom pricom on bude aj tak musieť chodiť na týždňovky a ja budem sama so svokrovcami. Neda sa povedať, že by sme spolu nevychádzali ale ta tak isto sme mali nejake problemy medzi sebou teda hlavne svokra soomnou a aj ked je teraz vsetko ok je medzi nami velky vekový rozdiel a nemam si snimi absolutne co povedať a o čom sa porozpravať oni su typicky dedincania len ohovarat celu dedinu a pod...a mna toto absolutne nezaujima ...takisto maju velky dom a maju spalnu na hornom poschodi kde by sme mali mať aj my a mailcke izbu a ked som mu navrhla aby sa prestahovali na dolne tak vraj o to ich ziadať nemože lebo tam maju spalňu už 32 rokov a on ich vyhadzovať nebude...potom mi nato povedal že som naročna, že mi nestačia 2 izby( pri spalni jeho rodičov)a kuchyna o 2 poschodia nižšie...ja naročna niesom ale toto je pre mňa nepriateľne riešenie...a on mi žiadne ine vraj ponuknuť nemôže ..u našich bývať nemôžeme lebo majú len malý byt... 

  • Zuzana
    26.09.2013, 14:03

    Ahoj, nuž, čo poradiť. Keď už teraz vieš, že spoločné bývanie so "svokrovcami" klapať nebude, tak nad tým ani neuvažuj. Ak je nájomné v meste, v ktorom teraz bývaš veľmi drahé, radšej by som porozmýšľala sa presťahovať do mesta (obce) odkiaľ pochádzaš. Tam budú určite nájomné byty (podnájom) lacnejšie, a budeš hlavne v prostredí, ktoré poznáš, kde máš nejakých priateľov, rodinu, kde jednoducho vieš, že budeš spokojná aj ty.
     

  • Lilli
    26.09.2013, 14:15

    Ak si nemozete dovolit zaplatit prenajom, ine riesenie ako nastahovat sa k rodicom alebo svokrovcom asi nieje.
    Urcite ti velmi pomoze ak niekde budes lebo sama s dietatom je to narocne, hlavne financne ak zaraba iba jeden. Asi budes musiet tu matersku nejako "pretrpiet", a ked sa zamestnas hladat nieco vlastne... Moc sa vtomto neda poradit.
     
    Vela stastia

  • Jana Rolínová
    26.09.2013, 16:23

    Keď už teraz vieš že si nebudete rozumieť, tak to asi nie je dobrý nápad. Na druhej strane, možno budeš prekvapená a v konečnom dôsledku aj spokojná a navyše, vyzerá to tak, že nemáš inú možnosť. Pozeraj na to pozitívne a snaž sa nájsť v tých ľudoch to čo je na nich dobré, nie to zlé. Zároveň ti bude mať kto pomôcť, lebo po pôrode budeš 100 % potrebovať pomoc a ešte nevieš čo sa všetko môže stať. Nechcem posudzovať Vášš vzťah, ale pre tvojho muža ideálne riešenie. Pre neho sa nič nezmení, akurát, že starostlivosť o dieťa preniesie na teba a rodičov. Nevidím do Vášho vzťahu a nemysli si, že mám zaáujem súdiť, len si osobne si myslím, že Tebe a tvojmu manželovi pre vzťah odlúčenie neprospeje (materská trvá tri roky). Proste snaž sa oceniť to, že našiel aspoň nejaké riešenie. Nenápadne naznač svokrvcom svoje požiadavky ohľadne premiestnenia, snaž sa nájsť v nich to dobré a keď ti budú žrať nervy, tak si povedz že je to dočasné a nestojí ti to za doživotné narušnie vašich vťahov. držím palce, budeš to mať ťažké ... ale nič netrvá večne, skús to proste s nimi prežiť ... 

  • lencika
    26.09.2013, 21:17

    Ty poznas najlepsie svokrovcov, ale podla mna nie je dobre byvat so ziadnymi rodicmi po dlhsej dobe sa vzdy hadky najdu,ale urcite by som nesla k nim byvat, ja som byvala rok aj nieco u svojich a to sme este nemali dieta a to sa nedalo vydrzat museli sme ist prec
    zalezi kam vas pustia financne prostriedky a to asi nepusti

  • Ja
    28.09.2013, 20:33

    Musím reagovať... v takejto " neriešiteľnej situácii " som aj ja a som takto s mailnkým už rok... spálňa vedľa svokrovcov.. jedna kúpelňa... jedna kuchyňa.. spoločný dvor... spoločné všetko...Najhoršie čo môže byť pre mamičku, ktorá má svoje prvé dieťatko, teší sa naň.. a nemá v dome kúsok vlastného miesta. Plne, plne, plne chápem túto situáciu a jediné čo môžem odkázať je ísť preč čo najskôr, lebo aj tie najlepšie vzťahy na svete sa týtmo narušia a už nikdy nebudú ako kedysi. Preč ! Držím palce a prajem veľa trpezlivosti...

  • Lucia2412
    29.09.2013, 00:47

    Dakujem za podporu aj rady. Myslim ze ine riesenie zatial je v nedohladne takze mi nic ine neostava, uz teraz mi je z toho do placu no uz chapem vsetky mamicky co pre svoje malicke urobia vsetko aj ked to nieje to co chcu tak obetuju aj svoje stastie. Aj keby som teda vnimala vsetko len to pozitivne na svokrovcoch tak bavit sa o com mat nebudeme a to nielen pre ten vekovy rozdiel (ja 23 a svokra 65 a svokor 68) oni mi nerozumeju dokonca nechapu ked sa snimi nebavim o ludoch kto skym kde ako kedy...ja sa staram o svoj zivot a im to vadi tak sa somnou nebavia radsej o nicom inom ako o pocasi. Ani raz sa ma neopytali ako sa ma malicke co povedal doktor a pod.to ich ani raz nezaujimalo ani ako sa citim ja no proste nic viac ich trapi co nove ma sused ci suseda...

  • Vierka-28
    12.05.2016, 16:14

    ako ste to vyriesili nakoniec?

  • natasha
    20.06.2016, 15:27

    zivot je plny nastrah

+ -
Príspevkov: 8