Vytvoriť diskusiu

Materská dovolenka

zavrieť
zavrieť
zavrieť

ako odnaucit od plienok?

16.03.2012, 13:57
ahojte mamicky chcela by som radu.ako odnaucit od plienky?adko ma 18 mesiacov a snazime sa so serblikom uz asi od 14tich mesiacov...aj to celkom islo ale prisli choroby ktore sa nam dost dlho drzali a zase nic.skusame aj zachod ale niekedy sa nam podari ale nechce sa pytat.o noci ani nehovorim to ma velmi pocikanu plienku, ale este ho kojim a v noci sa mi tak 3-4 krat zobudi a papa tak noc velmi neriesim.viete mi poradit??
Pridať nový komentár

Nový príspevok

Diskusia

Zobrazovať tickery
  • + nový príspevok
    anonym 16.03.2012, 14:22

ja, ako mamička dvoch detí, by som ti radila nesiliť to..nechaj tomu volný priebeh. viem, su to peniaze, ale.....
    tým že ho začneš a chceš nasilu, by si mohla iba pokaziť..
    staršia mala niečo cez dva roky, ked sa odnaučila od plienok cez den. ale v noci mala ešte dlho dlho. nikdy sa nezobudila so suchou plienkou..ak to chceš predsa len skusiť, ja som to robila tak, že som sa nepýtala ideš cikať, ale som zobrala a dala...ale chce to kopu nervov a trpezlivosti..
    trvalo to cca dva týždne, kým sa to naučila ako to celé funguje.
    a mladšia???? to je uplný zázrak, bude mať dva roky len teraz, ale už asi 3 mesiace sa pýta.prišlo to nejako samé od seba, akurát dnes som nad tým premýšlala ako to išlo samé, doslova mimo nás..sem tam som ju dala na nočník .ale mala plienku...až raz sa mi tak uzdalo. že sa pravidelne pýta a že neciká do plienky, tak som jej dala gaťky plienku odložila je to...ide o to, že ona sama chcela..nie že ja, keby že je to na mne, ešte teraz má plienky, lebo sa mi samej do toho vooobec nechcelo.. :idance:
    ak naozaj vidíš, že to nemá taký efekt, nesil. len sem tam ho posad na nočník, či bude alebo nie, ked sa aj nevyciká, ale trošku sa s ním tak zoznámi a raz sa to určite podarí, neboj..myslím že ešte máte kludne čas..tak vela zdaru ti prajem..
    a ked príde leto bude to jednoduchšie, lebo aj skôr ti všetkovyschne aj to tak nevadí, ked sa pociká

• + nový príspevok
    anonym 16.03.2012, 14:25

Podla mna nemusis este riesit ani den, ked sa podari do nocnika treba ho pochvalit a ked nie tak to nejako velmi pred nim neriesit iba povedat, ze sa to robi do nocnika alebo na zachodik. Pockala by som na leto, ked bude mat dva rocky, to ho mozes nechat doma  behat holeho a kazdu chvilku ho posadit na serblik, pripadne ked niekam pojdete dat mu tie plienkove nohavicky je to lepsie ako  potom davat dole plienku.
    Moja strarsia sa odnaucila od plienky ako 20 mesacna a bolo to tiez v lete. Niekedy v maji sme s tym zacali a v septembri uz bola bez. A v noci sme boli bez od 28 mesiacov ale to bolo tiez na treti pokus. 
    Drzim palce ved sa urcite raz odplienkujete a chlapci su v tomto lenivsi tak ma este cas. F1B

• + nový príspevok
    anonym 16.03.2012, 14:32

moje skusenosti s tromi detmi: nocne cikanie vobec neries. moje starsie dve deti mali total mokru plienku rano do troch rokov, potom konecne zacali spolupracovat a davali sme ich cikat o 23tej aby vydrzali do rana. nemali proste este vyvinuty mechurik tak, aby to do rana vydrzali. treti syn ma dva a pol roka a uy ma plienku rano suchu ...
    denne cikanie: som zastancom toho, ze kazde dieta musi dospiet k veku, ked je ochotne akceptovat zmenu, zacne si uveodomovat cikanie ... s chlapcami som zacala ked mali 2.2 a 2.4 roka.. trvalo to dva - tri tyzdne a hotovo. s dcerkou (bola prva) som zacala ovela skor a trvalo to dlho a bolo to dost bolestive pre obe strany (teraz uz viem, ze este na to nebola pripravena). mam vsak priatelku, ktorej dcera chodi sama od 1.5 roka uplne v pohode. ty musis vediet odhadnut ten spravny cas.
    a v prvom rade ... ked ho chces ucit na nocnik, plienku prec! bez toho to nepojde. s plienkou na zadku sa ti pytat nezacne.
    prajem vela trpezlivosti a hlavne nic nesilit.

• + nový príspevok
    anonym 16.03.2012, 14:59

Ahoj, myslim, ze nocne cikanie nie je treba riesit. Ja celkovo neriesim cikanie pocas spanku ani cez den. Pride to samo. Denne cikanie sme riesili u oboch dcerok od roka a pol. Obe si uvedomovali, ze cikaju a maju potom mokru plienku- mali sme latkovky, cize som im vzala najskor stay dry vrstvu a dala obycajny stvorec, co bolo po cikani mokre. Potom sme im zobrali plienky a na doma davali len gatky a pancusky. Dva-tri dni boli hukoty, lebo nechceli cikat inde ako do plienky, no nedali sme im ju. Obom trvalo cca tyzden, kym sa naucili, ze sa cika na nocnik - davali sme ich kazdu pol hodinu. Po dvoch tyzdnoch sa zacali pytat. Mladsia dcerka sa nepocikala mimo nocnika od cca 18 mesiaca. Dokonca chodi aj kakat v pohode, co starsej trvalo cca styri mesiace, kym zacala aj kakat na nocnik. No a nocne cikanie u starsej trvalo asi do 2rokov a 4 mesiacov. Cize tristvrte roku po zvladnuti denneho cikania. Teraz ma 3r3m a aj tak ma pre istotu pod plachtou nepremokavu podlozku, keby sa jej stala nehoda. Mladsia ma teraz 20 mesiacov a po spanku mava mokru plienku, ale to uz je v pohode - tri plienky denne (jedna na spanok cez den, dve na noc, aby nepretieklo) a uz tolko ani neperiem, ako ked ich bolo min. 10 denne :D

• + nový príspevok
    anonym 16.03.2012, 15:11

Teraz som si vsimla, ze este kojis, tak to na suchu plienku cez noc zabudni. Moje dievcata spavaju od roka bez kojenia a starsia mavala suchu plienku az po 2. roku. Mladsia este suchu plienku v noci nemala a to uz takmer 3/4 roka spava celu noc.

• + nový príspevok
    sandras 16.03.2012, 15:38

je velmi malý, s nočníkom ste začali podla mna priskoro.  Daj mu čas aspon do 2 rokov, alebo kym sa sam začne zaujímať o šerblík. 

S nočnou plienkou ma čas tak do 3-4 rokov, ak aj po 4. narodeninách ma dieťa v noci mokrú plienku, vtedy treba začať  pomaly riešiť, ale aj do 5 rokov je to ešte stále v norme.

• + nový príspevok
    monči
    monči 16.03.2012, 20:11

nikam sa nenáhli,aby si nenarobila viac škody,ako osohu.máloktoré dieťa je v tomto veku pripravené na odplienkovanie a tie,ktoré to zvládnu sa často vo veku okolo troch rokov začnú opäť pocikávať.do troch rokov má nárok na plienku a na nočnú dokonca do piatich.tak sa naozaj neponáhľaj

• + nový príspevok
    anonym 16.03.2012, 21:13

2 roky a mesiac a o nocniku nechce ani pocut ... 18 mesiacov je velmi skoro ...

Prihlasovanie

Zabudli ste heslo

Zaregistrujte sa a vstúpte do sveta Mama a ja!
Registrácia