Dieťa

Zoradiť podľa:
Strana: 1 2 3 15

Nakupovanie s deťmi(Mgr. Jarmila Hýrossová)

Pre deti je supermarket veľký napínavý svet plný výborných vecí, ktoré možno objavovať. Niet divu, že malé rúčky siahajú na všetko, čo chcú prebádať...

Pridané: 08.09.2015

Budovanie sebaúcty u detí(Zuzana Balogová)

V psychológii sebaúcta znamená celkové ocenenie vlastnej hodnoty. Nájdeme ju aj pod názvami poznanie vlastnej hodnoty, sebadôvera alebo rešpektovanie vlastnej osobnosti. Hoci sa bežne vyskytujú jej krátkodobé odchýlky, psychológovia ju zvyčajne považujú za trvalú vlastnosť osobnosti.

Pridané: 04.09.2015

Test: Je vaše dieťa rozmaznané?(redakcia)

Túto otázku si často kladú rodičia veľmi živých alebo nepokojných detí. Závisí to od charakteru dieťaťa alebo od výchovy? Prezradí vám to náš test.

Pridané: 18.08.2015

Nech sa páči, prosím, ďakujem...(Mgr. Marika Koscelníková)

Urobiť dobrý dojem na priateľov, príbuzných alebo aj cudzích ľudí nie je také dôležité ako robiť to, čo je dobré pre moje dieťa.

Pridané: 17.08.2015

Dvojjazyčná rodina pomocou hry a príbehov o dobrodružstvách Hocusa a Lotusky(Mgr. Zlatica Jursová Zacharová)

Stačí 20 minút denne sa spoločne venovať cudziemu jazyku, hrať sa s dieťaťom v tomto jazyku, komunikovať s inými rodičmi, vymieňať si skúsenosti, podporovať sa a motivovať v náročnom období a výsledky sa rýchlo dostavia.

Pridané: 25.07.2015

Vynútená pozornosť

Japonskí vedci potvrdili to, čo asi všetci rodičia vedia – bábätká niekedy plačú len preto, aby si vynútili našu pozornosť.

Pridané: 19.07.2015

Klamete aj vy svojim deťom?(redakcia MAMA a ja)

Mnohí rodičia používajú pri výchove zveličenia, drobné klamstvá, polovičné pravdy, výmysly, alebo aj celkom jednoznačné lži...

Pridané: 17.06.2015

Medzi nami mamami - prešľapy vo výchove(Spracovala Katarína Olejárová)

Hovoriť čarovné slovíčka „prosím“ a „ďakujem“ učíme deti odmalička. To však nie je všetko. Kedy je správny čas na to, začať s dieťaťom riešiť, že sa nepatrí medzi ľuďmi grgať alebo púšťať vetry?

Pridané: 25.05.2015

Čítajte svojim deťom. Urobíte tak pre nich veľa...(redakcia MAMA a ja)

Naše deti sú pre nás všetkým. Najviac zo všetkého si želáme, aby boli zdravé. Ale tiež nám v značnej miere záleží na tom, aby boli inteligentné, šikovné, bystré.

Pridané: 18.05.2015

Ťažkosti s lúčením(redakcia MAMA a ja)

Hysterický krik, plač a protesty pred bránou škôlky sú vám dôverne známe?

Pridané: 17.05.2015

Prihlasovanie

Zabudli ste heslo

Zaregistrujte sa a vstúpte do sveta Mama a ja!
Registrácia

Anketa

Žiadna aktuálna anketa