Dieťa

Zoradiť podľa:
Strana: 1 2 3 14

Pozor na priveľa chvály!(MAMA a ja)

Chvála má ústredné miesto vo výchove, ale prílišná chvála môže viesť k problémom.

Pridané: 16.12.2014

Zapojte drobcov do domácich prác(MAMA a ja)

Každá pomoc je dobrá, obzvlášť v domácnosti.

Pridané: 17.10.2014

Tvrdohlavé dieťa(Janka Eliášová)

Dlho mi trvalo, kým som to pochopila. Kým mi došlo, že môj syn je taká silná osobnosť. Že to nie je len nejaká jeho tvarovateľná, no ťažko strpiteľná tvrdohlavosť.

Pridané: 27.09.2014

Výchova detí: dve slová(Mgr. Marika Koscelníková)

Komunikovať s dieťaťom si občas vyžaduje veľkú dávku trpezlivosti a umenia. V bežnom rozhovore o veciach života nás naša ratolesť vie pobaviť aj dojať. Iné je ak potrebujeme, aby dieťa urobilo to, o čo ho žiadame. Vysvetľovanie, dohováranie, prosby, aj hrozby – rodičia skúšajú všetko, aby dosiahli to, o čo žiadajú. Máme pre vás tip – vyskúšajte krátke pokyny, zhrnuté do dvoch slov. Ako...
Pridané: 06.07.2014

Výchova sebavýchovou - 1. časť

Myslíte si, že máte vo výchove určité rezervy? Chcete to zmeniť? Zapojte sa do nášho korešpodenčného kurzu rodičovstva.

Pridané: 24.03.2014

Podľahne moje dieťa drogám?(PhDr. Gabriela Čásarová, PhD.)

Nočnou morou azda každého rodiča je predstava, že jeho dieťa môže podľahnúť drogovej závislosti. Predstavte si takúto situáciu: Vaše dieťa je obklopené skupinou rovesníkov, ktorí  mu núkajú drogu. To, či ju zoberie, závisí od viacerých faktorov, ktoré nesmerujú automaticky k vzniku drogovej závislosti, ale jej vznik uľahčujú.

Pridané: 08.02.2014

Pomoc, moje dieťa je v sekte!(PhDr. Gabriela Čásarová)

Vstup do sekty je podmienený absolvovaním určitých obradov, ktoré sú charakteristické pre každú jednotlivú sektu. Obvykle sú významnou súčasťou manipulačných techník, zbavujúcich dieťa jeho osobnostnej identity a emočných väzieb na jeho pôvodné rodinné zázemie. Sektárska manipulácia je v podstate založená na vymývaní mozgov - brainwashingu.

Pridané: 06.02.2014

Škaredé slová z úst našich detí(Mgr. Marika Koscelníková)

Deti sú ako špongie. Nasávajú z okolia všetko, čo vidia, cítia, počujú. Učia sa reagovať v určitých situáciách nielen svojim správaním, ale aj slovami. Ich uši počujú aj vtedy, keď sa rodičia rozprávajú medzi sebou, počujú ako sa medzi sebou bavia deti v škôlke, na ihrisku a aj z televíznej obrazovky sa k nim dostanú nevhodné výrazy. Všetko nové, čo doteraz nepoznali, si zapamätajú a zaradia so svojej slovnej zásoby.

Pridané: 23.01.2014

Uprataná izbička (Mgr. Marika Koscelníková)

Snahou rodičov je vychovávať svoje deti tak, aby boli pripravené na život. Ku kvalitnému životu patrí nepochybne aj udržiavanie poriadku v prostredí, v ktorom vyrastajú. Detská izbička je ich kráľovstvom. Je miestom hier, ale býva aj miestom odpočinku. Preto pri jej zariaďovaní treba myslieť na to, aby hračky, knihy a iné radosti detského sveta mali svoje miesto, kam ich môžeme odložiť, aby nenarúšali pokojný oddych detí. Porozhadzované a roztrúsené po celej izbe sú síce dieťaťu vždy „po ruke“, ale nie je to bezpečné, ani estetické. Ako dieťa naučiť, aby si izbičku upratalo? Aj vy zvádzate so svojou ratolesťou každodenný  boj o poriadok v detskej izbe?

Pridané: 19.11.2013

Je vaše dieťa závislé od internetu?(PhDr. Gabriela Čásarová, PhD.)

Vedeli by ste povedať, koľko času trávi Vaše dieťa na internete? Možno by ste sa čudovali, ale často nielen rodičia, ale ani samotné dieťa nemá prehľad o tom, koľko času na internete strávilo v dôsledku prehnanej zainteresovanosti týmto médiom.

Pridané: 06.11.2013

Prihlasovanie

Zabudli ste heslo

Zaregistrujte sa a vstúpte do sveta Mama a ja!
Registrácia

Anketa

Žiadna aktuálna anketa