Dieťa

Zoradiť podľa:
Strana: 1 2 3 6

Očami mamy - škôlkarske blues(Mgr. Marika Koscelníková)

V škôlke sa deti priučia mnohým veciam, čím bizarnešjie umenie niektoré z nich predvedie, tým väčším hrdinom je v očiach ostatných.  K

Pridané: 18.11.2014

Detské chrápanie môže byť nebezpečné!(MAMA a ja)

V uplynulých rokoch prebehlo niekoľko výskumov zameraných na chrápanie detí, ktoré preukázali, že chrápanie môže mať negatívny vplyv na vývoj dieťaťa.

Pridané: 11.11.2014

Malý skôlkár a ťažkosti s lúčením(MAMA a ja)

Hysterický krik, plač a protesty pred bránou škôlky sú vám dôverne známe?

Pridané: 23.10.2014

Kedy navštíviť logopéda?(MAMA a ja)

Podľa logopédov by sme trojročnému dieťaťu mali rozumieť až 75 % toho, čo hovorí.

Pridané: 26.08.2014

Gumáky(Mgr. Marika Koscelníková)

Mať nohy v teple je základ. Udržať ich v suchu aj počas daždivých dní je výzva najmä pre mamičky. Ktoré dieťa odolá pokušeniu skočiť do mláky a vyskúšať ako čľapká blato? Doprajme im túto radosť. Na nohy dáme gumáky, ktoré odolajú vlhkosti, a ide sa na prechádzku. Sú rozkošné, farebné, lákavé a deti ich väčšinou milujú.

Pridané: 21.05.2014

Očami mamy - škôlka

S veľkými očakávaniami a malou dušičkou čakáme na koniec apríla, keď sa o osude nášho dieťaťa v tej či onej škôlke rozhodne. A od septembra sme pripravené čeliť plaču, chorobám a  nezhodám – lebo nášmu miláčikovi sa v škôlke páčiť nebude...

Pridané: 19.03.2014

O rok SKȎR do školy(PaedDr. Dagmar Baluchová)

Skorší nástup do školy najviac preferujú rodičia tých detí, ktorým, ľudovo povedané, „zle vychádzajú roky“. T.j. narodili sa v mesiacoch september až december a podľa rokmi zaužívaného úzusu v našom školstve takéto deti nenastupujú do školy so svojimi rovesníkmi narodenými v tom istom roku (no v mesiacoch január až august), ale o rok neskôr. Dôvodom je zohľadnenie (ne)zrelosti vo vzťahu detí narodených v odstupe niekoľkých mesiacov (napr. na začiatku a konci roku).

Pridané: 22.02.2014

Od 15. januára sa začnú zápisy budúcich prvákov

Od stredy 15. januára 2014 sa v základných školách začnú zápisy prvákov. Potrvajú do 15. februára 2014. Povinné prihlásenie na plnenie povinnej školskej dochádzky v základnej škole sa týka detí, ktoré do 1. septembra 2014 dovŕšia šiesty rok veku.

Pridané: 11.01.2014

Dni škôlok a rodičov – takmer 30 škôlok ponúklo svoje možnosti

Ako nájsť vyhovujúcu škôlku s modernými výchovnými metódami? Môže sa žena po materskej dovolenke bezproblémovo zamestnať?  Zdanlivo dve odlišné otázky, boli okrem iného témou akcie Dni škôlok a rodičov, ktorá sa uskutočnila 13. a 14. septembra v nákupnom centre Shopping Palace Zlaté Piesky. Akciu moderovali Roman Bomboš a Karin Majtánová.

Pridané: 25.09.2013

Preplnené škôlky, čo s tým?(PhDr. Gabriela Čásarová, PhD. )

Mnohé detičky v škôlkarskom veku majú problém dostať sa do škôlky, nakoľko sú preplnené a ich kapacita nepostačuje. Tento stav je aktuálny v obciach v rámci celého Slovenska. Je to hlavne dôsledok demografických zmien. Zatiaľ čo v 90- tych rokoch počet novonarodených detí neustále klesal, dôsledkom čoho bolo rušenie mnohých predškolských zariadení, počet týchto detí sa za posledné roky zvýšil. Dnes môžeme konštatovať, že škôlky akosi nestíhajú reagovať na tieto zmeny a rozširujú sa len veľmi pomaly.

Pridané: 19.09.2013

Prihlasovanie

Zabudli ste heslo

Zaregistrujte sa a vstúpte do sveta Mama a ja!
Registrácia

Anketa

Žiadna aktuálna anketa