Dieťa

Zoradiť podľa:
Strana: 1 2 3 6

Vhodný odev do MŠ?(Martina Schmidová)

Deti v MŠ by si chceli všetky aktivity užívať naplno. Myslime na to, že sa naše deťúrence najviac naučia vlastným objavovaním, a nehľaďme na to, že sa sem - tam nejaké oblečenie zničí.

Pridané: 15.03.2015

Hyperlexia – genialita alebo zvláštnosť?(MAMA a ja)

Ak dokáže čítať už dvoj- alebo trojročné dieťa, bez toho, že by ho to niekto učil, môže to byť naozaj určitý druh geniality či nadania.

Pridané: 11.12.2014

Očami mamy - škôlkarske blues(Mgr. Marika Koscelníková)

V škôlke sa deti priučia mnohým veciam, čím bizarnešjie umenie niektoré z nich predvedie, tým väčším hrdinom je v očiach ostatných.  K

Pridané: 18.11.2014

Detské chrápanie môže byť nebezpečné!(MAMA a ja)

V uplynulých rokoch prebehlo niekoľko výskumov zameraných na chrápanie detí, ktoré preukázali, že chrápanie môže mať negatívny vplyv na vývoj dieťaťa.

Pridané: 11.11.2014

Malý skôlkár a ťažkosti s lúčením(MAMA a ja)

Hysterický krik, plač a protesty pred bránou škôlky sú vám dôverne známe?

Pridané: 23.10.2014

Kedy navštíviť logopéda?(MAMA a ja)

Podľa logopédov by sme trojročnému dieťaťu mali rozumieť až 75 % toho, čo hovorí.

Pridané: 26.08.2014

Gumáky(Mgr. Marika Koscelníková)

Mať nohy v teple je základ. Udržať ich v suchu aj počas daždivých dní je výzva najmä pre mamičky. Ktoré dieťa odolá pokušeniu skočiť do mláky a vyskúšať ako čľapká blato? Doprajme im túto radosť. Na nohy dáme gumáky, ktoré odolajú vlhkosti, a ide sa na prechádzku. Sú rozkošné, farebné, lákavé a deti ich väčšinou milujú.

Pridané: 21.05.2014

Očami mamy - škôlka

S veľkými očakávaniami a malou dušičkou čakáme na koniec apríla, keď sa o osude nášho dieťaťa v tej či onej škôlke rozhodne. A od septembra sme pripravené čeliť plaču, chorobám a  nezhodám – lebo nášmu miláčikovi sa v škôlke páčiť nebude...

Pridané: 19.03.2014

O rok SKȎR do školy(PaedDr. Dagmar Baluchová)

Skorší nástup do školy najviac preferujú rodičia tých detí, ktorým, ľudovo povedané, „zle vychádzajú roky“. T.j. narodili sa v mesiacoch september až december a podľa rokmi zaužívaného úzusu v našom školstve takéto deti nenastupujú do školy so svojimi rovesníkmi narodenými v tom istom roku (no v mesiacoch január až august), ale o rok neskôr. Dôvodom je zohľadnenie (ne)zrelosti vo vzťahu detí narodených v odstupe niekoľkých mesiacov (napr. na začiatku a konci roku).

Pridané: 22.02.2014

Od 15. januára sa začnú zápisy budúcich prvákov

Od stredy 15. januára 2014 sa v základných školách začnú zápisy prvákov. Potrvajú do 15. februára 2014. Povinné prihlásenie na plnenie povinnej školskej dochádzky v základnej škole sa týka detí, ktoré do 1. septembra 2014 dovŕšia šiesty rok veku.

Pridané: 11.01.2014

Prihlasovanie

Zabudli ste heslo

Zaregistrujte sa a vstúpte do sveta Mama a ja!
Registrácia

Anketa

Žiadna aktuálna anketa