Dieťa

Zoradiť podľa:
Strana: 1 2 3 5

Kedy navštíviť logopéda?(MAMA a ja)

Podľa logopédov by sme trojročnému dieťaťu mali rozumieť až 75 % toho, čo hovorí.

Pridané: 26.08.2014

Gumáky(Mgr. Marika Koscelníková)

Mať nohy v teple je základ. Udržať ich v suchu aj počas daždivých dní je výzva najmä pre mamičky. Ktoré dieťa odolá pokušeniu skočiť do mláky a vyskúšať ako čľapká blato? Doprajme im túto radosť. Na nohy dáme gumáky, ktoré odolajú vlhkosti, a ide sa na prechádzku. Sú rozkošné, farebné, lákavé a deti ich väčšinou milujú.

Pridané: 21.05.2014

Očami mamy - škôlka

S veľkými očakávaniami a malou dušičkou čakáme na koniec apríla, keď sa o osude nášho dieťaťa v tej či onej škôlke rozhodne. A od septembra sme pripravené čeliť plaču, chorobám a  nezhodám – lebo nášmu miláčikovi sa v škôlke páčiť nebude...

Pridané: 19.03.2014

O rok SKȎR do školy(PaedDr. Dagmar Baluchová)

Skorší nástup do školy najviac preferujú rodičia tých detí, ktorým, ľudovo povedané, „zle vychádzajú roky“. T.j. narodili sa v mesiacoch september až december a podľa rokmi zaužívaného úzusu v našom školstve takéto deti nenastupujú do školy so svojimi rovesníkmi narodenými v tom istom roku (no v mesiacoch január až august), ale o rok neskôr. Dôvodom je zohľadnenie (ne)zrelosti vo vzťahu detí narodených v odstupe niekoľkých mesiacov (napr. na začiatku a konci roku).

Pridané: 22.02.2014

Od 15. januára sa začnú zápisy budúcich prvákov

Od stredy 15. januára 2014 sa v základných školách začnú zápisy prvákov. Potrvajú do 15. februára 2014. Povinné prihlásenie na plnenie povinnej školskej dochádzky v základnej škole sa týka detí, ktoré do 1. septembra 2014 dovŕšia šiesty rok veku.

Pridané: 11.01.2014

Dni škôlok a rodičov – takmer 30 škôlok ponúklo svoje možnosti

Ako nájsť vyhovujúcu škôlku s modernými výchovnými metódami? Môže sa žena po materskej dovolenke bezproblémovo zamestnať?  Zdanlivo dve odlišné otázky, boli okrem iného témou akcie Dni škôlok a rodičov, ktorá sa uskutočnila 13. a 14. septembra v nákupnom centre Shopping Palace Zlaté Piesky. Akciu moderovali Roman Bomboš a Karin Majtánová.

Pridané: 25.09.2013

Preplnené škôlky, čo s tým?(PhDr. Gabriela Čásarová, PhD. )

Mnohé detičky v škôlkarskom veku majú problém dostať sa do škôlky, nakoľko sú preplnené a ich kapacita nepostačuje. Tento stav je aktuálny v obciach v rámci celého Slovenska. Je to hlavne dôsledok demografických zmien. Zatiaľ čo v 90- tych rokoch počet novonarodených detí neustále klesal, dôsledkom čoho bolo rušenie mnohých predškolských zariadení, počet týchto detí sa za posledné roky zvýšil. Dnes môžeme konštatovať, že škôlky akosi nestíhajú reagovať na tieto zmeny a rozširujú sa len veľmi pomaly.

Pridané: 19.09.2013

Čo so sebou do škôlky?(PhDr. Gabriela Čásarová, PhD.)

Možno patríte medzi mamičky, ktorých ratolesť nastúpi v septembri prvýkrát do škôlky a trápi vás otázka, čo jej máte prichystať, aby jej nič nechýbalo. Azda vám napadlo položiť túto otázku už počas zápisu, ale väčšina mamičiek rieši tento problém tesne pred nástupom dieťaťa do škôlky, čo je pochopiteľné. Prinášame vám niekoľko rád.

Pridané: 30.08.2013

Ako najlepšie vybrať záujmový krúžok? S rozvahou ...(Žofia Vokálková, odborná spolupráca: PhDr. Ilona Špaňhelová)

Flauta, cvičenie, keramika alebo angličtina? Otázka vyplnenia voľného času našich detí nie je jednoduchá. Ak sa opýtate svojho dieťaťa a dobre si ponúkané možnosti premyslíte, šanca na úspech je vysoká. Premýšľate, ako medzi plávanie a výtvarný napchať počítačový krúžok? Zadržte a predovšetkým v prvom rade zvážte, či vaše dieťa bude naozaj toto všetko robiť s radosťou a či aspoň jeden deň po škole nechce len tak oddychovať.

Pridané: 21.08.2013

Malé nočné "nehody"(redakcia MAMA a ja)

V čase prechodu od plienok na nočník nie je nič neobvyklé, keď sa dieťaťu stane občas ma lá „nehoda“ (v noci častejšie ako cez deň). Ak sa to stáva aj v predškolskom veku, môže to byť pre rodičov – ale najmä pre deti – veľmi zaťažujúce. Vyhrešiť dieťa po takejto udalosti však nie je vôbec vhodná metóda.

Pridané: 24.05.2013

Prihlasovanie

Zabudli ste heslo

Zaregistrujte sa a vstúpte do sveta Mama a ja!
Registrácia

Anketa

Žiadna aktuálna anketa