Dieťa

Zoradiť podľa:
Strana: 1 2 3 10

Späť do školy - bez stresu(PhDr. Gabriela Kanalašová)

Ani sme sa nenazdali a prázdniny sa školákom končia. Ak aj vy patríte k tým, ktorí majú doma menšieho či väčšieho školáka, zaiste ste postrehli, že mnohí z nich už rátajú dni, kedy opäť zasadnú do školských lavíc. Jedni s radosťou, druhí s nevôľou a nechuťou. Ako im návrat do školy uľahčiť a urobiť čo najmenej stresujúcim?

Pridané: 26.08.2015

Ako vybrať školskú tašku?(Jana Fialová)

Na čo sa zamerať pri výbere vhodnej školskej tašky?

Pridané: 24.08.2015

Hurá prázdniny!(redakcia Mama a ja)

Všetkým školákom, ktorí dnes prinesú domov vysvedčenia, želáme krásne leto plné skvelých zážitkov!

Pridané: 30.06.2015

Vysvedčenie ako rébus(prof. PhDr. Ivan Štúr, CSc.)

Vysvedčenie je vždy iba čiastočným pohľadom na mladého človeka. Je rovnako dôsledkom minulej činnosti ako šancou do budúcnosti.

Pridané: 29.06.2015

Naučme naše deti myslieť – ovplyvníme tým ich budúcnosť

Čo znamená „KVALITA ŠKOLY“ a prečo je meraná výsledkami testov? Ako môžu prebiehať PROCESY UČENIA A UČENIA SA v heterogénnom prostredí školy?

Pridané: 10.06.2015

Testovanie 9, didaktika matematiky aj (ne)pripravenosť na učiteľovanie(Tlačová správa )

Aktuálne témy, o ktorých sa momentálne diskutuje na rôznych úrovniach, hoci v praxi ich riešenie často zlyháva. Toľko diskutovaný nový štátny vzdelávací program pre materské školy,

Pridané: 20.05.2015

Vo Veľkej Británii možno otvoria školu pre LGBT ľudí(redakcia MAMA a ja)

Vo Veľkej Británii možno otvoria do troch rokov školské zariadenie iba pre lesbičky, gayov, bisexuálov a transgender (LGBT) mladých ľudí.

Pridané: 21.04.2015

Testovanie 9 sa blíži! Čo všetko by ste mali o ňom vedieť?(redakcia MAMA a ja, Zdroj: RAABE, Pracovný zošit Testovanie 9 – Testy z matematiky pre 9. ročník ZŠ a Testovanie 9 – Testy zo slovenského jazyka a literatúry pre 9. ročník ZŠ)

Už 15. apríla 2015 sa uskutoční celoslovenské testovanie žiakov 9. ročníka základných škôl. Nasledujúci článok vám prináša základné informácie o testovaní, o jeho priebehu, cieľoch a tiež zopár odporúčaní ako sa na Testovanie pripraviť. V závere si môžete na názornom teste z matematiky a slovenského jazyka vyskúšať, či by ste v tejto skúške deviatakov obstáli, resp. vaši deviataci si vďaka nim môžu už takto v predstihu otestovať svoje vedomosti.

Pridané: 07.04.2015

Zajakávanie u detí(Zuzana Balogová)

Keď slovíčka z úst nejdú tak, ako by mali...

Pridané: 02.04.2015

Učiteľ nie je Google 2 – môže, ale nemusí vedieť všetko(redakcia MAMA a ja)

Účasť viac ako 350 učiteľov a riaditeľov materských, základných, stredných škôl, bohatý odborný program, zahraniční prednášajúci z Nového Zélandu, Nemecka a Česka, viac ako 25 renomovaných slovenských lektorov, účasť zástupcov MŠVVaŠ SR, priamo riadených a profesijných organizácií z oblasti školstva.

Pridané: 31.03.2015

Prihlasovanie

Zabudli ste heslo

Zaregistrujte sa a vstúpte do sveta Mama a ja!
Registrácia

Anketa

Žiadna aktuálna anketa