Dieťa

Zoradiť podľa:
Strana: 1 2 3 9

Nepodceňujme záškoláctvo(PhDr. Gabriela Čásarová)

Hoci sme ako rodičia presvedčení, že deti v škole určite sú, veď sme ich predsa vychystali, často to vôbec nemusí byť pravda. Kým niektoré deti odchádzajú len z jednej vyučovacej hodiny, iní ani neprídu do školy...

Pridané: 20.10.2013

Hry so slovíčkami(PhDr. Gabriela Čásarová, PhD.)

Nudia sa vaše deti a žiadna hra ich nebaví? Nevedia si nájsť program, vymýšľajú? Potom vymýšľajte s nimi! Zahrajte si skvelé slovné hry! Zaženiete nudu, rozšírite im slovnú zásobu, budete trénovať rozprávanie, vyjadrovanie, a v neposlednom rade - strávite spolu ako rodina skvelý čas plný zábavy!

Pridané: 15.10.2013

Hurá s deťmi do knižnice(PhDr. Gabriela Čásarová, PhD.)

Detské kútiky obchodných centier sú plné zábavy chtivých detičiek, keď však vojdeme do detských oddelení knižníc, tie často zívajú prázdnotou. Čím to je? Prečo radšej namiesto návštevy zábavného centra nezájsť s deťmi do  knižnice? Ako vzbudiť záujem detí o knihy?

Pridané: 13.10.2013

Mami, ja do školy nejdem...(Mgr. Marika Koscelníková)

Čo nám chce dieťa vlastne povedať? Sú jeho sťažnosti na školu len z trucu, rozmaznanosti, nesamostatnosti? Každodenný boj s odchodom do školy vás aj dieťa vyčerpáva a nepoznáte príčinu? Buďte trpezlivým rodičom. Snažte sa svoje dieťa počúvať. Pýtajte sa ho na podrobnosti, zaujímajte sa o jeho problémy.

Pridané: 29.09.2013

Čo robiť so šikanovaním?(PhDr. Gabriela Čásarová)

Aj vaše dieťa pôsobí smutne, neisto, ba až ustrašene? Je spolužiakmi odmietané? Stráca pomôcky, peniaze, či hračky? Nechutí mu desiata a rozdáva ju spolužiakom? Nechodí na WC cez prestávky, ale pýta sa z hodiny? Vyhýba sa škole pod rôznymi výhovorkami? Je možné, že je šikanované.

Pridané: 13.09.2013

Tvorivá desiata pre školákov(PhDr. Gabriela Čásarová, PhD. )

Deti trávia veľké množstvo času v škole a často sa stresujú z písomiek či skúšania. Prestávky sú nevyhnutné na odreagovanie, či prípravu na ďalšiu vyučovaciu hodinu. V neposlednom rade je účel prestávok čisto prozaický- ísť na potrebu či najesť sa. Nejedna mamička sa už natrápila pre to, že jej drobci nechcú jesť desiatu, ktorú pripravuje  s láskou. Práve jedenie je často kameňom úrazu pre deti, ktoré sa jedlu vyhýbajú  a desiatu rozdajú či dokonca vyhodia pre to, že na ňu nemajú chuť.

Pridané: 05.09.2013

Späť do školy - bez stresu(PhDr. Gabriela Kanalašová)

Ani sme sa nenazdali a prázdniny sa školákom končia. Ak aj vy patríte k tým, ktorí majú doma menšieho či väčšieho školáka, zaiste ste postrehli, že mnohí z nich už rátajú dni, kedy opäť zasadnú do školských lavíc. Jedni s radosťou, druhí s nevôľou a nechuťou. Ako im návrat do školy uľahčiť a urobiť čo najmenej stresujúcim?

Pridané: 29.08.2013

Hľadáte ten správny šport pre svoje dieťa? Martina Moravcová odporúča plávanie. (Tlačová správa)

S príchodom nového školského roka stoja mnohí rodičia pred otázkou, na aký šport majú prihlásiť svoje dieťa. Okrem zdravotných aspektov zvažujú aj tie finančné. Nie každý si totiž môže dovoliť splniť svojmu potomkovi sen o kariére v NHL, či o víťazstve Wimbledonu. Plávanie je skvelou alternatívou pre tých, čo majú finančný limit a chcú športovú aktivitu, ktorá maximálne vyhovuje stavbe detského tela.

Pridané: 19.08.2013

Angličtina hr(ôz)ou?(PhDr. Gabriela Čásarová, PhD.)

Aj vy patríte medzi večných začiatočníkov v cudzích jazykoch? A predsa túžite vedieť niečo viac a dokonca naučiť to aj svoje deti? Možno sa budete čudovať, ale existuje mnoho spôsobov ako sa naučiť jazyk bez extra veľkej námahy. Tu je niekoľko typov, ako sa vy aj vaše dieťa môžete zlepšovať v cudzom jazyku: (príklady sú uvádzané v anglickom jazyku):

Pridané: 31.07.2013

Dať dieťa do letného tábora?(Mgr. Marika Koscelníková)

Skúsenosti s detskými tábormi sú rôzne. Niektoré deti a ich rodičia na ne nedajú dopustiť a vracajú sa stále na to isté miesto, spokojní s inštruktormi, ubytovaním, stravou a aj s programom. Ak uvažujete o tom, že svoje dieťa pošlete do letného tábora, dobre zvážte kam, za koľko a či je dostatočne zrelé zostať samé bez vás.

Pridané: 12.06.2013

Prihlasovanie

Zabudli ste heslo

Zaregistrujte sa a vstúpte do sveta Mama a ja!
Registrácia

Anketa

Žiadna aktuálna anketa