Dieťa

Zoradiť podľa:
Strana: 1 2 3 9

5 tipov ako prebudiť malých spachtošov(MAMA a ja)

Ak sú vám známe každodenné ranné boje so vstávaním vašich drobcov, skúste zopár trikov na ich rýchle prebratie.

Pridané: 18.07.2014

Hurá prázdniny!(redakcia Mama a ja)

Všetkým školákom, ktorí dnes prinesú domov vysvedčenia, želáme krásne leto plné skvelých zážitkov!

Pridané: 27.06.2014

Slovenskí študenti získali najdôležitejšie ocenenia na prestížnej celosvetovej súťaži mladých vedcov Intel ISEF

Intel ISEF vyhlásilo svojich víťazov, 15-ročný vedec vyvinul program, ktorý dokáže rozpoznávať rakovinu-spôsobujúce mutácie génov, Slovensko zaznamenalo historicky najúspešnejšie umiestnenie.

Pridané: 16.05.2014

Za rovné školstvo

Zavedenie normatívneho príspevku „na triedu“ vnesie do financovania všetkých škôl neporiadok, netransparentnosť, neprehľadnosť a prvky protekcionizmu. Poruší sa tým princíp spravodlivého financovania, zavedený v roku 2004, ktorým sa financujú náklady na vzdelávanie žiakov v základných a stredných školách rovnako bez ohľadu na to, kto je ich zriaďovateľom.

Pridané: 23.04.2014

Nepodceňujme záškoláctvo(PhDr. Gabriela Čásarová)

Hoci sme ako rodičia presvedčení, že deti v škole určite sú, veď sme ich predsa vychystali, často to vôbec nemusí byť pravda. Kým niektoré deti odchádzajú len z jednej vyučovacej hodiny, iní ani neprídu do školy...

Pridané: 20.10.2013

Hry so slovíčkami(PhDr. Gabriela Čásarová, PhD.)

Nudia sa vaše deti a žiadna hra ich nebaví? Nevedia si nájsť program, vymýšľajú? Potom vymýšľajte s nimi! Zahrajte si skvelé slovné hry! Zaženiete nudu, rozšírite im slovnú zásobu, budete trénovať rozprávanie, vyjadrovanie, a v neposlednom rade - strávite spolu ako rodina skvelý čas plný zábavy!

Pridané: 15.10.2013

Hurá s deťmi do knižnice(PhDr. Gabriela Čásarová, PhD.)

Detské kútiky obchodných centier sú plné zábavy chtivých detičiek, keď však vojdeme do detských oddelení knižníc, tie často zívajú prázdnotou. Čím to je? Prečo radšej namiesto návštevy zábavného centra nezájsť s deťmi do  knižnice? Ako vzbudiť záujem detí o knihy?

Pridané: 13.10.2013

Mami, ja do školy nejdem...(Mgr. Marika Koscelníková)

Čo nám chce dieťa vlastne povedať? Sú jeho sťažnosti na školu len z trucu, rozmaznanosti, nesamostatnosti? Každodenný boj s odchodom do školy vás aj dieťa vyčerpáva a nepoznáte príčinu? Buďte trpezlivým rodičom. Snažte sa svoje dieťa počúvať. Pýtajte sa ho na podrobnosti, zaujímajte sa o jeho problémy.

Pridané: 29.09.2013

Čo robiť so šikanovaním?(PhDr. Gabriela Čásarová)

Aj vaše dieťa pôsobí smutne, neisto, ba až ustrašene? Je spolužiakmi odmietané? Stráca pomôcky, peniaze, či hračky? Nechutí mu desiata a rozdáva ju spolužiakom? Nechodí na WC cez prestávky, ale pýta sa z hodiny? Vyhýba sa škole pod rôznymi výhovorkami? Je možné, že je šikanované.

Pridané: 13.09.2013

Tvorivá desiata pre školákov(PhDr. Gabriela Čásarová, PhD. )

Deti trávia veľké množstvo času v škole a často sa stresujú z písomiek či skúšania. Prestávky sú nevyhnutné na odreagovanie, či prípravu na ďalšiu vyučovaciu hodinu. V neposlednom rade je účel prestávok čisto prozaický- ísť na potrebu či najesť sa. Nejedna mamička sa už natrápila pre to, že jej drobci nechcú jesť desiatu, ktorú pripravuje  s láskou. Práve jedenie je často kameňom úrazu pre deti, ktoré sa jedlu vyhýbajú  a desiatu rozdajú či dokonca vyhodia pre to, že na ňu nemajú chuť.

Pridané: 05.09.2013

Prihlasovanie

Zabudli ste heslo

Zaregistrujte sa a vstúpte do sveta Mama a ja!
Registrácia

Anketa

Žiadna aktuálna anketa