Dieťa

Zoradiť podľa:
Strana: 1 2 3 10

Čo s množstvom hračiek?(PhDr. Gabriela Čásarová, PhD.)

Možno ste sa už aj vy niekedy pozastavili nad otázkou, čo robiť s množstvom hračiek, ktoré vaše dieťa má a ktoré už nepoužíva, pretože je už na ne veľké alebo im už jednoducho nevenuje pozornosť. Určite ich nezahadzujte, ponúkame niekoľko tipov, čo sa dá s nimi spraviť.

Pridané: 31.01.2014

Ako prekonať únavu po prebdenej noci pri bábätku?

Iste aj vy poznáte tie dni, kedy po prebdenej noci nevládzete ani žiť... nechajte sa inšpirovať tipmi od nás, aby ste únavu a vyčerpanie prekonali!

Pridané: 09.01.2014

Každodenná hygiena detí(Mgr. Martina Pašková)

Hygiena patrí k základným návykom každého z nás a v tejto oblasti platí ešte o čosi viac ako inde, že čo svoje deti v rannom detstve naučíme, neskôr ako keby našli. Už od veku jedného roka môžeme viesť detičky k samostatnosti  a opakovať im, aké je nesmierne dôležité umývanie ručičiek, zúbkov a kúpanie sa.

Pridané: 24.11.2013

Testovanie látkových plienok – Prvé dojmy testovateliek (Daniela Škrípková, Eva Vavráková)

Nedávno sme vám predstavili štyri mamičky, ktoré sa podujali testovať 5 rôznych značiek látkových plienok. Od začiatku testovania ubehli takmer 2 týždne a my vám prinášame ich prvé skúsenosti.

Pridané: 30.10.2013

Testujeme látkové plienky(Daniela Škrípková, Eva Vavráková)

Aj vy uvažujete nad kúpou látkových plienok? Na trhu sú k dispozícii desiatky značiek, v ktorých sa začínajúca mamička len ťažko orientuje. Isto si kladiete otázky: Oplatí sa mi do látkových plienok investovať? Nebudem neskôr sklamaná? Aby sme vám uľahčili rozhodovanie, prinášame vám seriál o látkových plienkach, ktorý sme pre vás pripravili v spolupráci s portálom www.babyrecenzie.sk a internetovým obchodom www.latkujeme.sk.

Pridané: 29.10.2013

Idú nám zúbky(Mgr. Marika Koscelníková)

Koľkokrát ste už ospravedlňujúco podali toto vysvetlenie okoliu? Neprestajný plač, niekedy až krik, nepokoj, nervozita, prebdené noci a dni, keď ste sa vášmu dieťaťu pokúšali dostať do úst aspoň kúsok nejakej potravy. Z pokojného bábätka sa zrazu okolo šiesteho mesiaca stane urevané dieťa, ktoré naruší tiché noci v paneláku a aj vašu rodinnú pohodu. Aj keď ste možno  doteraz nepoužívali mamičkovské množné číslo v spojení s vaším drobcom: papali sme, kakali sme, usmiali sme sa... teraz to prišlo. Lebo zuby „idú“ celej rodine.

Pridané: 24.10.2013

Ako písať dieťaťu denník?(PhDr. Gabika Čásarová,PhD.)

Možno ste už niekedy v živote písali denník alebo ste zvažovali si ho začať písať po narodení dieťaťa. Ale čo tak písať denník o dieťatku? Dnes už na trhu nájdeme nepreberné množstvo denníkov, krásne vyzdobených, do ktorých stačí iba dopisovať. Možno však stojí za námahu vytvoriť si ten vlastný, podľa svojich predstáv, ktorý obsahuje len to, čo vystihuje vás a vaše dieťatko. Tak ako na to? Tu je niekoľko typov...

Pridané: 30.07.2013

Prepichnúť alebo nastreliť? (Zuzana Symonová)

V postieľke sa chúli malá princezná a ešte netuší, čo sa na ňu chystá – prepichnutie alebo nastrelenie náušničiek. Čo pre ňu bude najmenej bolestivé, ako náušnicu aplikovať, ako sa jej bude ranka hojiť, nezasiahne vpich akupunktúrne body, aký materiál bude najlepší, zvoliť lekárske prostredie, či salón a kedy je na to najvhodnejšia doba? Hlavou sa vám naháňa celá rada otázok a nikto vám doteraz spoľahlivo nepovedal, ako to vlastne je...

Pridané: 26.07.2013

Aké vysoké bude vaše dieťa?(redakcia Mama a ja)

Vypočítajte si priemernú výšku, akú budú mať vaše deti!

Pridané: 23.05.2013

Dieťa vyprodukuje jednu tonu odpadu(Mgr. Marika Koscelníková)

Časy vyvárania látkových plienok sú preč. Našťastie? Pre mamičky sa život zjednodušil. Dnes sa už väčšina z nás len pousmeje nad rozprávaním našich mám o tom, koľko času im zabralo vyváranie, sušenie, žehlenie plienok pre naše zadočky. Aj keď v poslednom období sa opäť dostávajú do povedomia látkové plienky. Sú šetrnejšie k detskej pokožke a hlavne k životnému prostrediu. Stále sú však na trhu jednotkou jednorazové plienky. Mamičky na ne nedajú dopustiť. Málokto z nás si však uvedomuje, aký je dopad ich používania na životné prostredie. Sú takmer nezničiteľné, doslova.

Pridané: 17.05.2013

Prihlasovanie

Zabudli ste heslo

Zaregistrujte sa a vstúpte do sveta Mama a ja!
Registrácia

Anketa

Žiadna aktuálna anketa