Dieťa

Zoradiť podľa:
Strana: 1 2 3 42

Za rovné školstvo

Zavedenie normatívneho príspevku „na triedu“ vnesie do financovania všetkých škôl neporiadok, netransparentnosť, neprehľadnosť a prvky protekcionizmu. Poruší sa tým princíp spravodlivého financovania, zavedený v roku 2004, ktorým sa financujú náklady na vzdelávanie žiakov v základných a stredných školách rovnako bez ohľadu na to, kto je ich zriaďovateľom.

Pridané: 23.04.2014

Deti rozprávky potrebujú(redakcia MAMA a ja)

Čítanie alebo rozprávanie príbehov býva väčšinou súčasťou večerného rituálu pred spaním.

Pridané: 23.04.2014

Malý sebec(Jarka Blahová)

Posadila ho na koberček v detskej izbe a odišla. Malý – sotva ročný drobec – usedavo plakal a nevedel sa utíšiť. Nechápal, prečo mama odišla.

Pridané: 22.04.2014

Prerezávanie mliečnych zúbkov

Prerezanie prvého zúbka je pre rodičov významným časovým medzníkom. Bezzubý úsmev dieťatka viac neuvidia a v krátkom čase sa už budú prerezávať všetky ďalšie zúbky.

Pridané: 21.04.2014

Dvojroční „pubertiaci“(Jarka Blahová)

Pochopil, že je tu na svete a je osobnosť. Môže sa rozhodovať a určovať, čo chce a čo nie. Niektoré veci sú jeho a iné chce, aby boli jeho...

Pridané: 02.04.2014

Výchova sebavýchovou - 1. časť

Myslíte si, že máte vo výchove určité rezervy? Chcete to zmeniť? Zapojte sa do nášho korešpodenčného kurzu rodičovstva.

Pridané: 24.03.2014

Očami mamy - škôlka

S veľkými očakávaniami a malou dušičkou čakáme na koniec apríla, keď sa o osude nášho dieťaťa v tej či onej škôlke rozhodne. A od septembra sme pripravené čeliť plaču, chorobám a  nezhodám – lebo nášmu miláčikovi sa v škôlke páčiť nebude...

Pridané: 19.03.2014

O rok SKȎR do školy(PaedDr. Dagmar Baluchová)

Skorší nástup do školy najviac preferujú rodičia tých detí, ktorým, ľudovo povedané, „zle vychádzajú roky“. T.j. narodili sa v mesiacoch september až december a podľa rokmi zaužívaného úzusu v našom školstve takéto deti nenastupujú do školy so svojimi rovesníkmi narodenými v tom istom roku (no v mesiacoch január až august), ale o rok neskôr. Dôvodom je zohľadnenie (ne)zrelosti vo vzťahu detí narodených v odstupe niekoľkých mesiacov (napr. na začiatku a konci roku).

Pridané: 22.02.2014

Podľahne moje dieťa drogám?(PhDr. Gabriela Čásarová, PhD.)

Nočnou morou azda každého rodiča je predstava, že jeho dieťa môže podľahnúť drogovej závislosti. Predstavte si takúto situáciu: Vaše dieťa je obklopené skupinou rovesníkov, ktorí  mu núkajú drogu. To, či ju zoberie, závisí od viacerých faktorov, ktoré nesmerujú automaticky k vzniku drogovej závislosti, ale jej vznik uľahčujú.

Pridané: 08.02.2014

Pomoc, moje dieťa je v sekte!(PhDr. Gabriela Čásarová)

Vstup do sekty je podmienený absolvovaním určitých obradov, ktoré sú charakteristické pre každú jednotlivú sektu. Obvykle sú významnou súčasťou manipulačných techník, zbavujúcich dieťa jeho osobnostnej identity a emočných väzieb na jeho pôvodné rodinné zázemie. Sektárska manipulácia je v podstate založená na vymývaní mozgov - brainwashingu.

Pridané: 06.02.2014

Prihlasovanie

Zabudli ste heslo

Zaregistrujte sa a vstúpte do sveta Mama a ja!
Registrácia

Anketa

Žiadna aktuálna anketa