Dieťa

Zoradiť podľa:
Strana: 1 2 3 42

Dvojroční „pubertiaci“(Jarka Blahová)

Pochopil, že je tu na svete a je osobnosť. Môže sa rozhodovať a určovať, čo chce a čo nie. Niektoré veci sú jeho a iné chce, aby boli jeho...

Pridané: 02.04.2014

Výchova sebavýchovou - 1. časť

Myslíte si, že máte vo výchove určité rezervy? Chcete to zmeniť? Zapojte sa do nášho korešpodenčného kurzu rodičovstva.

Pridané: 24.03.2014

Očami mamy - škôlka

S veľkými očakávaniami a malou dušičkou čakáme na koniec apríla, keď sa o osude nášho dieťaťa v tej či onej škôlke rozhodne. A od septembra sme pripravené čeliť plaču, chorobám a  nezhodám – lebo nášmu miláčikovi sa v škôlke páčiť nebude...

Pridané: 19.03.2014

O rok SKȎR do školy(PaedDr. Dagmar Baluchová)

Skorší nástup do školy najviac preferujú rodičia tých detí, ktorým, ľudovo povedané, „zle vychádzajú roky“. T.j. narodili sa v mesiacoch september až december a podľa rokmi zaužívaného úzusu v našom školstve takéto deti nenastupujú do školy so svojimi rovesníkmi narodenými v tom istom roku (no v mesiacoch január až august), ale o rok neskôr. Dôvodom je zohľadnenie (ne)zrelosti vo vzťahu detí narodených v odstupe niekoľkých mesiacov (napr. na začiatku a konci roku).

Pridané: 22.02.2014

Podľahne moje dieťa drogám?(PhDr. Gabriela Čásarová, PhD.)

Nočnou morou azda každého rodiča je predstava, že jeho dieťa môže podľahnúť drogovej závislosti. Predstavte si takúto situáciu: Vaše dieťa je obklopené skupinou rovesníkov, ktorí  mu núkajú drogu. To, či ju zoberie, závisí od viacerých faktorov, ktoré nesmerujú automaticky k vzniku drogovej závislosti, ale jej vznik uľahčujú.

Pridané: 08.02.2014

Pomoc, moje dieťa je v sekte!(PhDr. Gabriela Čásarová)

Vstup do sekty je podmienený absolvovaním určitých obradov, ktoré sú charakteristické pre každú jednotlivú sektu. Obvykle sú významnou súčasťou manipulačných techník, zbavujúcich dieťa jeho osobnostnej identity a emočných väzieb na jeho pôvodné rodinné zázemie. Sektárska manipulácia je v podstate založená na vymývaní mozgov - brainwashingu.

Pridané: 06.02.2014

Čo s množstvom hračiek?(PhDr. Gabriela Čásarová, PhD.)

Možno ste sa už aj vy niekedy pozastavili nad otázkou, čo robiť s množstvom hračiek, ktoré vaše dieťa má a ktoré už nepoužíva, pretože je už na ne veľké alebo im už jednoducho nevenuje pozornosť. Určite ich nezahadzujte, ponúkame niekoľko tipov, čo sa dá s nimi spraviť.

Pridané: 31.01.2014

Škaredé slová z úst našich detí(Mgr. Marika Koscelníková)

Deti sú ako špongie. Nasávajú z okolia všetko, čo vidia, cítia, počujú. Učia sa reagovať v určitých situáciách nielen svojim správaním, ale aj slovami. Ich uši počujú aj vtedy, keď sa rodičia rozprávajú medzi sebou, počujú ako sa medzi sebou bavia deti v škôlke, na ihrisku a aj z televíznej obrazovky sa k nim dostanú nevhodné výrazy. Všetko nové, čo doteraz nepoznali, si zapamätajú a zaradia so svojej slovnej zásoby.

Pridané: 23.01.2014

Od 15. januára sa začnú zápisy budúcich prvákov

Od stredy 15. januára 2014 sa v základných školách začnú zápisy prvákov. Potrvajú do 15. februára 2014. Povinné prihlásenie na plnenie povinnej školskej dochádzky v základnej škole sa týka detí, ktoré do 1. septembra 2014 dovŕšia šiesty rok veku.

Pridané: 11.01.2014

Ako prekonať únavu po prebdenej noci pri bábätku?

Iste aj vy poznáte tie dni, kedy po prebdenej noci nevládzete ani žiť... nechajte sa inšpirovať tipmi od nás, aby ste únavu a vyčerpanie prekonali!

Pridané: 09.01.2014

Prihlasovanie

Zabudli ste heslo

Zaregistrujte sa a vstúpte do sveta Mama a ja!
Registrácia

Anketa

Žiadna aktuálna anketa