Dieťa

Zoradiť podľa:
Strana: 1 2 3 43

5 tipov ako prebudiť malých spachtošov(MAMA a ja)

Ak sú vám známe každodenné ranné boje so vstávaním vašich drobcov, skúste zopár trikov na ich rýchle prebratie.

Pridané: 18.07.2014

Výchova detí: dve slová(Mgr. Marika Koscelníková)

Komunikovať s dieťaťom si občas vyžaduje veľkú dávku trpezlivosti a umenia. V bežnom rozhovore o veciach života nás naša ratolesť vie pobaviť aj dojať. Iné je ak potrebujeme, aby dieťa urobilo to, o čo ho žiadame. Vysvetľovanie, dohováranie, prosby, aj hrozby – rodičia skúšajú všetko, aby dosiahli to, o čo žiadajú. Máme pre vás tip – vyskúšajte krátke pokyny, zhrnuté do dvoch slov. Ako...
Pridané: 06.07.2014

Bábätko a náušnice?(MAMA a ja)

Premýšľate nad prepichnutím uší svojej dcérky?

Pridané: 03.07.2014

Hurá prázdniny!(redakcia Mama a ja)

Všetkým školákom, ktorí dnes prinesú domov vysvedčenia, želáme krásne leto plné skvelých zážitkov!

Pridané: 27.06.2014

Separačná úzkosť u detí(PhDr. Gabriela Kanalašová)

Väčšina z nás, rodičov, to veľmi dobre pozná – kľudné, usmievavé dieťatko schopné byť v opatere iných ľudí, samé sa pohrať sa z ničoho nič, zo dňa na deň, stane plačlivé, keď od neho odbehnete len na toaletu či do vedľajšej miestnosti. Neustále si vyžaduje vašu pozornosť, pri nikom inom nechce byť. Aj to sú prejavy separačnej úzkosti u detí. Čo to teda separačná úzkosť je a ako ju zvládnuť?

Pridané: 24.05.2014

Gumáky(Mgr. Marika Koscelníková)

Mať nohy v teple je základ. Udržať ich v suchu aj počas daždivých dní je výzva najmä pre mamičky. Ktoré dieťa odolá pokušeniu skočiť do mláky a vyskúšať ako čľapká blato? Doprajme im túto radosť. Na nohy dáme gumáky, ktoré odolajú vlhkosti, a ide sa na prechádzku. Sú rozkošné, farebné, lákavé a deti ich väčšinou milujú.

Pridané: 21.05.2014

Slovenskí študenti získali najdôležitejšie ocenenia na prestížnej celosvetovej súťaži mladých vedcov Intel ISEF

Intel ISEF vyhlásilo svojich víťazov, 15-ročný vedec vyvinul program, ktorý dokáže rozpoznávať rakovinu-spôsobujúce mutácie génov, Slovensko zaznamenalo historicky najúspešnejšie umiestnenie.

Pridané: 16.05.2014

Hygiena rúk u detí(Mgr. Marika Koscelníková)

Deti. Sú zvedavé a najradšej by všetko preskúmali rukami, obchytali a vyskúšali na vlastnej koži. Do rúk zoberú špinavé predmety, ktorým by sa dospeli určite vyhli.

Pridané: 13.05.2014

Nikto mi nerozumie...(Ivana Brončeková)

Slovník, ktorému mu by som ako matka mala rozumieť, no občas mi to robí starosti.

Pridané: 09.05.2014

Za rovné školstvo

Zavedenie normatívneho príspevku „na triedu“ vnesie do financovania všetkých škôl neporiadok, netransparentnosť, neprehľadnosť a prvky protekcionizmu. Poruší sa tým princíp spravodlivého financovania, zavedený v roku 2004, ktorým sa financujú náklady na vzdelávanie žiakov v základných a stredných školách rovnako bez ohľadu na to, kto je ich zriaďovateľom.

Pridané: 23.04.2014

Prihlasovanie

Zabudli ste heslo

Zaregistrujte sa a vstúpte do sveta Mama a ja!
Registrácia

Anketa

Žiadna aktuálna anketa