Jún 2014

V kráľovstve z piesku sa dieťa veľa naučí

Lopatkovanie, utláčanie piesku vo vedierku, stavanie hradov – to je činnosť, ktorú mnohí drobci zbožňujú, a to ešte nemusia ani chodiť. O to viac, ak objavia špecifickú chuť piesku, o zábavu majú postarané (nie však ich rodičia)... Hoci to môže znieť nadnesene, pieskovisko je prvý malý kolektív, v ktorom sa dieťa ocitne v rámci svojej „práce“.

HOMESCHOOLING alebo Učte svoje deti doma

Síce sa blížia prázdniny a školské témy sa dostávajú do úzadia, no možno ich po prečítaní nášho článku využijete aj na premýšľanie o zmene výuky vášho dieťaťa. Trúfli by ste si učiť ho doma? Ako to vlastne prebieha a je to vôbec na Slovensku možné?

PRÍLIŠ pomalé či rýchle deti

„...jej všetko tak dlho trvá.“ Alebo naopak – „je ako vietor, do všetkého sa hrnie, nič neurobí poriadne...“ Niektoré deti, hoci nemajú žiadnu diagnózu súvisiacu s učením, pozornosťou ap., robia napriek tomu vrásky svojim rodičom. Je to vec povahy, nesprávneho výchovného postupu alebo...?

V našom dovolenkovom špeciáli zavítame do ŠPANIELSKA a prezradíme vám, čo s deťmi navštíviť, čomu sa vyhnúť, čo určite ochutnať i vidieť.

...a ešte mnoho ďalšieho, zaujímavého a pútavého čítania nájdete v aktuálnom, júnovom MAMA a ja!

 

Prihlasovanie

Zabudli ste heslo

Zaregistrujte sa a vstúpte do sveta Mama a ja!
Registrácia

Anketa

Žiadna aktuálna anketa