December 2013

Predplaťte si MAMA a ja na jeden rok a získajte darček - rozprávkové CD s pesničkami O kozliatkach!

Ponuka platí pre nových, ale i pokračujúcich predplatiteľov! Milú rozprávku o neposedných kozliatkach s veselými pesničkami pre nás pripravili deťmi obľúbení Richard Čanaky a Mária Podhradská. Ak budete potrebovať svojho drobca zabaviť, napríklad pri cestovaní autom, stačí vložiť CD do prehrávača a započúvať sa do pekného príbehu. A možno si i spoločne so zvieracími hrdinami zanôtiť... :-)

Čo vás čaká v decembrovom vydaní MAMA a ja?

Zázrak zvaný vitamín B8

Talianski vedci prišli pomerne nedávno s prevratným objavom - vitamín skpuiny B, presnejšie vitamín B8, s názvom inozitol, je najmä pre nás, ženy, veľmi dôležitým. Ak sa na jeho užívanie zamerajú snažilky, môžu sa dočkať splnenia svojho sna - na tehotenských testoch konečne objavia dve čiarky. Inozitol má veľký význam vo výžive mozgových buniek, ale preukázané sú aj jeho protirakovinové účinky. Dokonca vraj podporuje chudnutie...

Spíme s bábätkom v spoločnej posteli

Hoci spoločné spanie matky s bábätkom je evolučne najstaršou a najprirodzenejšou formou spania, existuje mnoho protichodných informácií o jeho vhodnosti. Už dávno neplatí, že nás v noci v jaskyni ohrozuje divá zver, alebo že by sa bábätko mohlo mimo bezpečia maminho teplého tela podchladiť; monitor dychu, či babymonitor bezpečne nahlási, "keby niečo"... Má spoločné spanie pre dieťa - a pre rodičov - aj dnes význam? Čo ak bude neskôr dieťa nesamostatné a rodičovskú posteľ bude okupovať pridlho? Je vôbec spanie v jednej posteli s krehučkým bábätkom bezpečné?

Vianoce sú tu! Pripraviť sa... začíname!

Každý z nás túži prežiť krásne Vianoce, no reality býva iná. Naša snaha mať všetko dokonalé často končí smútkom a nervozitou z toho, že sme všetko nestihli a neurobili podľa svojich predstáv. Preto sme vám pripravili návod krok za krokom, ako si činnosti rozdeliť na 24 dní pred Vianocami, aby boli sviatky naozaj šťastné a veselé - a najmä v pohode!

Celiakia= každé jedlo pod lupou

Kedysi sa považovala skôr za ochorenie detí. Dnes je isté, že sa týka aj mnohých dospelých, hoci lekára kvôli ťažkostiam navštívi a diagnózu celiakie oficiálne má iba asi 0,5 % populácie. V skutočnosti je toto ochorenie oveľa rozšírenejšie. Aké má príznaky, ako sa zistí ale i to, ako môžete pripraviť vianočné pochúťky aj pre celiatikov, sa dočítate v decembrovom, vianočnom vydaní MAMA a ja.

Vianoce a rozvedený otec so záväzkami

Najkrajšie a najčarovnejšie sviatky roka môžu byť pre niekoho ozajstným trápením. Ak boli Vianoce v čase, keď ešte rodina spolu fungovala, niečím nádherným, pre porozvodové sviatky u rozvedených oteckov (samozrejme aj mamy) to väčšinou neplatí. Situácia je väčšinou viac ako nepríjemná, najmä ak sa jedná o prvé Vianoce po rozvode. Skôr, než otec frustrovaný skončí doma sám pred televízorom, treba sa pokúsiť o určité opatrenia... o aké? Čítajte v decembrovom vydaní MAMA a ja.

Lucia Hablovičová: "Môj život sa posunul ďalej."

Krásna mama, známa mama. Bývalá riaditeľka súťaže krásy, moderátorka, teraz šťastná mama a majiteľka materskej školy. Lucku Hablovičovú vyspovedala naša redaktorka Elena Steineckerová.

 

 

Prihlasovanie

Zabudli ste heslo

Zaregistrujte sa a vstúpte do sveta Mama a ja!
Registrácia

Anketa

Žiadna aktuálna anketa