zavrieť
Nahlásiť článok

Variť alebo nebyť?

06.02.2014 fanuska
  • Hodnotenie: 0
    [hodnoťte kliknutím]
  • Prečítané: 6891x
  • Diskusia: 1

Príprava časovo nenáročnej domácej cesnakovo – syrovej nátierky s dvojročným pomocníkom.

Suroviny:

1 blok tvrdého syra, 4 mesiačiky cesnaku, 4 tégliky jogurtu, štipka soli, za hrsť humoru a plné vrece trpezlivosti.

Predpokladaný čas na prípravu: 60minút 

1)      Najskôr si treba upratať kuchynskú linku a umyť riad zo včera.

2)      Potom vybrať veľkú misu, strúhadlo a dať sa do strúhania syru. Pustiť kňukajúcemu drobcovi Mickeyho klubík a strúhať rýchlejšie.

3)      Do postrúhaného syru vyliať jogurty. Postupne prvý, druhý, tretí... Pohľadať stratený štvrtý. Predýchať nával hnevu nad otvoreným jogurtom malým bádateľom. Malo vás napadnúť, že ticho neznačí, že dieťa chápe, že ste zaneprázdnená a poslušne sedí na gauči. Namočiť handru, utrieť podlahu, vyzliecť drobcovi pančuchy od jogurtu, utrieť zvedavé ruky, prezliecť dieťa a pokračovať v robote. Skúsiť prepnúť Mickeyho klubík na Krtkove dobrodružstvá s nádejou zabaviť malého pomocníka.

4)      Vyliať zvyšok štvrtého jogurtu do misy a premiešať. Vyčleniť do malej misky časť syrovej nátierky pre malého strávnika a očistiť cesnak. Bežať zodvihnúť padnuté dieťa, ktoré uháňajúc hore - dole ako víchrica po vlhkej podlahe dostalo šmyk. Poďakovať Bohu, že nespadlo na roh nábytku. Ofúkať udreté bobo a uistiť sa, že nič nie je zlomené.

5)      Nájsť lis na cesnak a pokúsiť sa ho napraviť po poslednom použití mužskej sily. Ošetriť uderený prst po nezdarenom pokuse narovnať lis na cesnak a pokúsiť sa letiacim lisom netrafiť kachličky, keď letí do koša. Nádych – výdych. Konštruktívnym myslením prísť na záložnú možnosť ostrúhať cesnak na strúhadle. Zistiť, čo sa deje pri telke, keď nepočuť žiadny hluk. Prehltnúť výkrik a zložiť hrdého horolezca z obývacej steny za upozorňovania, že po nábytku sa nelozí. Môžete pridať aj vztýčený ukazovák, ak myslíte, že to pomôže.

6)      Vrátiť sa k strúhaniu cesnaku. Neignorovať ručičku šmátralku snoriacu po dreze a hľadajúcu poklady. Rada: Dieťa znenazdajky utekajúce z kuchyne s potmehúdskym výrazom treba skontrolovať. Použitím mierneho tlaku vybrať zo zaťatej pästičky šupku z cesnaku a preventívne skontrolovať aj druhú ruku a ústa. Vytiahnuť z nich prípadné ďalšie šupky, alebo iné zaujímavé predmety. Upokojiť ukrivdené kričiace dieťa a snažiť sa ho priviesť na iné myšlienky.

7)      Dostrúhať konečne ten cesnak. A rýchlo. Siahnuť do lekárničky (dobrá rada je mať ju niekde v kuchynskej linke :-)) po leukoplast a ošetriť si postrúhaný prst. Poučiť sa, že pri struhadle treba byť prítomná aj mysľou a hlavne očami!!! Hlava otočená k dieťaťu a ostré predmety nejdú dohromady.

8)      Dať dieťa do stoličky v blízkosti linky ale nie až v takej, aby na ňu dosiahlo. Podať mu varešku a plastovú misku v nádeji, že sa na malý moment zabaví. Premiešať nátierku a po očku sledovať, čo sa deje v stoličke. Upokojiť tik v oku, premôcť chuť naložiť dieťaťu na zadok, keď sa v stoličke postavilo. Jednou rukou držať neposedníka a druhou opatrne ale poriadne premiešať nátierku. Zložiť kričiace a metajúce sa dieťa zo stoličky, zbytočne ho poprosiť o chvíľku strpenia a odprevadiť ho mimo kuchynskej zóny ohrozenia. Zodvihnúť zo zeme zahodenú varešku, pošúchať si boľavý prst na nohe, ktorou ste naň stupila a zakryť obe nátierky.

Mala tam byť aj soľ? Neskoro, už nátierka odpočíva v chlade a venovať sa treba dieťaťu vyžadujúcemu pozornosť. Pevným nervom zdar! 

Prihlasovanie

Zabudli ste heslo

Zaregistrujte sa a vstúpte do sveta Mama a ja!
Registrácia

Nové na blogu

NAJ články v blogu

Blog kalendár

Po Ut St Št Pia So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 1 2 3 4 5 6

Články podľa abecedy

Blogeri podľa abecedy