zavrieť
Nahlásiť článok

"RE: Nemajte strach" alebo "Cíť sa ako chceš"

10.11.2013 123veronika
  • Hodnotenie: 0
    [hodnoťte kliknutím]
  • Prečítané: 8052x
  • Diskusia: 0

Milé budúce maminy, tento príspevok vznikol spontánne po prečítaní článku "Nemajte strach". Proste mi to nedalo ... :)

Možno mal patriť do diskusie k článku, no ja nechcem vyjadriť žiadnu kritiku článku, ani oponovať autorke - má moju obrovsk úctu a obdiv za to, ako zvládala a aj zvláda tehotenstvo a pôrod - s nadhľadom, optimizmom a dobrou náladou.

Tento príspevok má byť len "voľným pokračovaním" na začatú tému. A prečo? Lebo aj ja som patrila k tým budúcim maminám, ktoré sa pôrodu obávali. Na jednej strane som sa nemohla vyhnúť "pôrodným hororom", ktorými vás ľudia zasypávajú počas tehotenstva či pred ním, keď si každý myslí, že "už máte na deti vek" a z nepochopiteľných príčin sa potrebujú podeliť o hororový príbeh sestry susedinej kamarátky ... Na druhej strane som všade čítala povzbudivé slová o tom, ako si tehotenstvo vrátane pôrodu treba užívať, pretože je to to najkrajšie čo môžete prežiť, ako s optimizmom pôjde všetko ľahšie, ako stres z pôrodu nie je vhodný a škodí bábätku.

S rukou na srdci teraz priznávam: aj jedno aj druhé mi poriadne liezlo na nervy. Hororové príbehy preto, že mi pripomínali a možno aj znásobovali moje "úzkostlivé chvíľky" aj keď môj mozog dobre vedel, že sú to skôr ojedinelé prípady a nie každodenná realita, a povzbudivé slová preto, lebo som sa pri nich cítila ako nanič matka, ako z inej planéty, pretože sa "patrične" neradujem. Aj trochu závidím tým, ktoré si užili každú minútu svojho tehotenstva a pôrodu s optimizmom. Ja som veru mala aj slabé chvíle, keď ma prepadali najhroznejšie myšlienky, pri predstave pôrodu pocity úzkosti, a pri slovách môjho manžela "zvládli to iné, zvládneš to aj ty" som občas mala chuť na neho nakričať "čo mňa po iných ženských!" (chudák, má to so mnou ťažké :))

Možno som jediná, ktorá to prežívala takto, občas s optimizmom a radosťou, občas so strachom a úzkosťou, a občas s celou zmesou pocitov najrôznejšieho druhu :) A možno je ešte nejaká iná mamina na tomto svete, ktorá to vidí teraz tak ako ja predtým. A pre tú maminu mám len jeden odkaz: "kašli na iných a cíť sa ako chceš, lebo nech cítiš čokoľvek, je to úplne normálne" :)

Súvisiaca diskusia (0) Pridajte reakciu »

  • Buďte prvý, ktorý pridá reakciu na článok

Prihlasovanie

Zabudli ste heslo

Zaregistrujte sa a vstúpte do sveta Mama a ja!
Registrácia

Nové na blogu

NAJ články v blogu

Blog kalendár

Po Ut St Št Pia So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 1 2 3 4 5 6

Články podľa abecedy

Blogeri podľa abecedy