zavrieť
Nahlásiť článok

Nemajte strach

12.10.2013 bajuška112
  • Hodnotenie: 0
    [hodnoťte kliknutím]
  • Prečítané: 6392x
  • Diskusia: 0

Krásne tehotné mamičky, nebojte sa pôrodu. Ľahko sa mi to vraví, keď ja už mám po tom :-) ale celé tehotenstvo, od začiatku až do posledného dňa som prežívala v kľude. Mala som taký pokoj na duši, ako nikdy pred tým. Dokonca ani blížiaci sa termín ma neznepokojoval, nepociťovala som žiadny strach z veľkého dňa D. Na poslednom vyšetrení pred pôrodom sme sa s doktorom dohodli, že na druhý deň na obed mám prísť, pichne mi vyvolávačku a budeme čakať, kedy sa naše dievčatko pohne smerom von z bruška. Takže som si ešte v tento deň kedy som mala nastúpiť do nemocnice ráno pred odchodom pekne poupratovala, v kľude som vyvenčila ešte nášho psíka, pokojne som si vypila čajík, vybavila ešte návštevu u sesternici a potom som už len čakala kedy si ma môj pán drahý manžel vydzvihne a odvezie ma na miesto činu.

Doktor sa na mňa milo usmial, keď som prišla a povedala som mu nech ideme nato, lebo už sa hrozne teším. Ktovie či to bol úsmev, že "tak to ešte nevieš čo ťa čaká" alebo "tejto asi šibe" :-) ale ja som sa naozaj nevedela dočkať, kedy sa to už všetko začne diať. Možno si mnohí pomyslíte, že milujem bolesť alebo čo, ale tak to ozaj nie je. Vôbec ma neodradili reči typu: "nezávdím ti, bola to najväčšia bolesť v mojom živote" alebo "už nikdy viac to nechcem prežiť". Bola som síce zvedavá, či je všetko tak ako mi to mamičky opisovali, ale hlavne som sa nevedela dočkať, kedy to malé stvorenie, s ktorým som mala už za tých 9 mesiacov vytvorený vzťah, uvidím, pobozkám a pritúlim k sebe.

Mamičky nevravím, že som necítila absolútne žiadnu bolesť. Ale proste celé tehotenstvo som si vtĺkala do hlavy, že to zvládnem, že to prebehne rýchlo a hlavne bez komplikácii a hlavne som myslela pozitívne a nepočúvala skúsenosti mamičiek, ktoré mali pôrod otrasný. Pretože každá máme iný prach bolesti, každá sa pozeráme na veci inak a každá máme iné zmýšlanie. Ale mne moje zmýšlanie pomohlo. Kontrakcie som pociťovala ani nie hodinu a moje bábätko som držala v náručí za 5 minút a dokonca ma nemuseli ani zašívať a to dcérka nebola najmenšia. Chcem vás povzdudiť, aby ste sa nebáli a mysleli len nato, kedy si ten váš uzlíček vezmete do svojho náručia a hlavne myslite pozitívne.

Želám každej jednej tehuľke, aby bol pôrod pre Vás tým najkrajším dňom vášho života. Ja už sa neviem dočkať na ten môj druhý, ktorý ma čaká o 4 mesiace. Bojujte bojovníčky, zvládlo to X žien pred nami, zvládne to X žien po nás, zvládneme to i my. Myslite nato, keď budete počúť z úst doktorka TLAČÍME :-)

Súvisiaca diskusia (0) Pridajte reakciu »

  • Buďte prvý, ktorý pridá reakciu na článok

Prihlasovanie

Zabudli ste heslo

Zaregistrujte sa a vstúpte do sveta Mama a ja!
Registrácia

Nové na blogu

NAJ články v blogu

Blog kalendár

Po Ut St Št Pia So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 1 2 3 4 5 6

Články podľa abecedy

Blogeri podľa abecedy