zavrieť
Nahlásiť článok

Bojuj!

04.03.2013
  • Hodnotenie: 5
    [hodnoťte kliknutím]
  • Prečítané: 6488x
  • Diskusia: 0

Život je boj, práca je boj, láska je boj.

Muž bojuje o srdce ženy. V nablýskanej zbroji, na plnokrvnom žrebcovi, s odhodlaním, vášňou a zápalom v očiach. Srdce ženy získa. Zbroj odloží do pivnice, kôň zostarne a pravdepodobne skončí v lazaniach z hypermarketu. Odhodlanie a zápal už nie sú potrebné, žena je vybojovaná a plameň vášne, ako v každom vzťahu, sa postupne dostane do kontrolovanej hranice plynového sporáka. Boj sa skončil.

Žena sa nechá vybojovať. Daruje svoje srdce mužovi ako tú najcennejšiu odmenu za jeho udatné víťazstvo. Vtedy sa začína jej boj. Jej každodenný boj.

Boj o rešpekt, boj o uznanie jej práce v robote/doma/rodine, boj o lásku a pozornosť muža. Každý deň premýšľa a hľadá novú stratégiu ako gaučového rytiera potešiť a udržať doma. Dnes uvariť radšej rezne než vyprážaný baklažán, viac počúvať jeho historky, byť prítulná, usmievavá a bezstarostná, ukázať sa ako sebavedomá a samostatná – ale nie príliš, venovať mu ešte viac pozornosti, ešte viac záujmu, so zatajeným dychom a vlhkými očami počúvať jeho slová, aby sa cítil veľký, uznávaný a obdivovaný. Aby náhodou nevytiahol zbroj, neoprášil koňa a nešiel opäť bojovať o nejaké to srdce.

Mňa už tento každodenný boj nebaví... Nechcem, nevládzem, nevidím dôvod. Teraz je tu niekto iný, kto ma potrebuje. Kto potrebuje môj obdiv a moju pozornosť. Ešte je len úplne malilinký, ale už teraz viem, že nemusí spraviť vôbec nič a moje srdce mu bude patriť bezhranične a naveky. A že ja o jeho lásku nebudem musieť bojovať. Lebo bude úprimná, bezhraničná a nepodmienená. Presne taká, aká má byť.

Súvisiaca diskusia (0) Pridajte reakciu »

  • Buďte prvý, ktorý pridá reakciu na článok

Prihlasovanie

Zabudli ste heslo

Zaregistrujte sa a vstúpte do sveta Mama a ja!
Registrácia

Nové na blogu

NAJ články v blogu

Blog kalendár

Po Ut St Št Pia So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 1 2 3 4 5 6

Články podľa abecedy

Blogeri podľa abecedy