zavrieť
Nahlásiť článok

Som mamou

11.10.2013 bajuška112
  • Hodnotenie: 0
    [hodnoťte kliknutím]
  • Prečítané: 5753x
  • Diskusia: 0

Odkedy som sa stala mamou, stala som sa precitlivenejšia a na mnohé veci sa pozerám inak. Otehotnela som, keď som mala 22 rokov. S manželom sme po bábätku túžili a našťastie sa nám zadarilo 3 mesiace po "snažení" :). Dnes má naša dcérka 18 mesiacov a sme na seba veľmi citovo naviazané. Mnoho krát mám pocit, že keď budem musieť odísť do práce a dcérku budem musieť "odložiť" v škôlke, tak s tým budem mať väčší problém ja ako ona.

Posledné dni veľa počúvam o potrate alebo o tom, ako sa ženám, ktoré veľmi túžia po bábätku, nedarí otehotnieť. Veľa krát mám slzy v očiacha. Keď pred dvomi mesiacmi potratila moja sesternica v 4 mesiaci tehotenstva, cítila som sa akoby nám zomrel niekto v rodine. Predsa, je to už človiečik, ktorému bije srdiečko. Veľmi sme sa na nového člena rodiny tešili.

Na druhej strane sa veľa mojich známych snaží otehotnieť dlhé mesiace, dokonca roky bojujú. Bojujú so sebou, s psychikou, ktorá je mnoho krát úhlavný nepriateľ. Nechápem, prečo sa to mladej, zdravej žene nedokáže podariť. Ktorá nemá žiadne ochorenie, nemá žiadnu diagnózu nato, že dieťa nemôže mať. Proste hormóny sa vzbúria a koniec. A často aj už spomínaná psychika.

Tiež sa stretávame s potratmi, ktoré keby to je v mojej moci by som zakázala. Predstavte si tie snažilky, ktoré tak veľmi dieťa chcú a potom príde žena, ktorá si jednoducho nechá dieťa zobrať. Žena, ktorá zabíja. Pýtam sa, kde je spravodlivosť? Na túto otázku asi nikdy nedostanem odpoveď.

Je mi smutno, keď si spomeniem na všetky tieto situácie. Napadá ma aj ale aké mám obrovské šťastie, že som nikdy nemusela rozmýšľať nad potratom, nikdy som sa nemusela o bábätko snažiť dlhé roky, ale hlavne moje tehotnestvo prebehlo bez akýchkoľvek problémov, porodila som klasickou cestou bez komplikácii, ale čo je momentálne najdôležitejšie, mám zdravú vysmiatu dcérku - naše šťastíčko :-)

Súvisiaca diskusia (0) Pridajte reakciu »

  • Buďte prvý, ktorý pridá reakciu na článok

Prihlasovanie

Zabudli ste heslo

Zaregistrujte sa a vstúpte do sveta Mama a ja!
Registrácia

Nové na blogu

NAJ články v blogu

Blog kalendár

Po Ut St Št Pia So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 1 2 3 4 5 6

Články podľa abecedy

Blogeri podľa abecedy