zavrieť
Nahlásiť článok

Cesta za druhým už začala... III.

24.07.2013 fanuska
  • Hodnotenie: 5
    [hodnoťte kliknutím]
  • Prečítané: 4432x
  • Diskusia: 0

Hurá, hurá, hurá, ďalšie takmer tri kilá pošli nocou v šíru diaľ a ja som zas o krôčik bližšie k naplneniu svojho plánu. Hoci tento mesiac sa niesol v trochu rozmarnom duchu, stále mám na pamäti, prečo to robím. Avšak je čím ďalej ťažšie odolávať obchodom s oblečením, keď viem, že oblečiem už o nejaké to číslo menšie veci. Pri občasných potulkách šopingom zablúdime s manželom (teda ja, on ma len nasleduje) do obchodov s lákavými kúskami vo výkladoch. Bez úmyslu nakúpiť, sa prehrabávam v oblečení a mierim do kabínky s očakávaním oblečiem už menšie? Ako v tom budem vyzerať? Áno, aj toto je vedľajší účinok straty hmotnosti.

Apropo, aby som nezabudla aj na manžela. Musím ho pochváliť. Dokopy už dal dolu 12 kíl a je to na ňom pekne vidieť. Som rada, že ani on sa nevzdáva a ide si za svojím. Niekedy mi napadne, že aj on sa chystá na moje tehotenstvo, aby ma nenechal v štichu a priberal neskôr tehotenské kilá so mnou :-) Zatiaľ však ťaháme jeden druhého. Nie, že by sme neporušili. Priznám sa, že aj viackrát. Keď totižto príde víkend, naša pevná vôľa zvykne povoliť. Napríklad minule sfofroval manžel po dlhom čase celú pizzu. Že mu potom bolo zle a žalúdok odvyknutý od takej záťaže sa ozýval dlho do večera, asi nemusím spomínať. Nadlho ho odradil od podobných prehreškov. No niekedy treba zistiť na vlastnej koži, že človek vlastne o nič neprichádza, keď sa stravuje zdravo.

Vrátim sa k minulomesačnej prehliadke u zubárky. Ironický osud ma k nej totižto poslal hneď v ďalší pondelok. Príznačne sa mi odlomil kúsok plomby zo zuba v piatok večer a tak som celý víkend trpela predstavou, čo sa v pondelok bude zasa diať v diabolskom zubárskom kresle. A že mám bujnú fantáziu, asi nemusím hovoriť. Mučila som samú seba predstavami o bolestivom zákroku, ktorý odhalí hlbší problém a úbohý zub mi budú musieť v bolestiach nakoniec vytrhnúť. Brrrr... Videli ste horor Dentista? Aj ja... Našťastie, ako to už býva, predstavy na míle preskočili realitu a na tri bol zub opravený.  S akou ľahkosťou som odchádzala z ordinácie ani neviem opísať. Mala som pocit bezmedzného hrdinstva, akože teraz už dokážem zvládnuť hocičo. A nejaký pôrod? Ľavou zadnou... :-D

Letné horúčavy robia s našou prvorodenou Emkou divy. Pomaly sa takmer rok a pol ročné dieťa miestami mení na samotného čerta. Moje citlivé dievčatko mi ukazuje svoje zlé dvojča a zámerne robí všetko proti mojej vôli. Svoj podiel na tom majú určite aj štvorky, ktoré sa zlovestne vydúvajú v malých ďasienkach. Ale aj moja trpezlivosť má svoje hranice. Emkine vystrájanie nabralo svojho vrcholu, keď sa rozbehla  na železnú rampu pre autá, otočila sa, aby sa uistila, že bežím  za ňou a bežala ešte rýchlejšie. Už-už som ju videla, ako sa potkne a spadne z tej výšky na betón. Až ma pot oblial. Také psychické vypätie som dávno nezažila. Dobehla som ju a našťastie sa nič nestalo, ale zlé predtuchy ma prenasledovali celú noc. Lebo to nikdy predtým neurobila. Ani som nestihla zaregistrovať, kedy moje dieťa došlo do fázy vymýšľania až do hraníc, kedy si môže vážne ublížiť. Doteraz napríklad fungoval zákaz chodenia na balkón. Vždy, keď videla, že balkónové dvere sú otvorené, išla ich zavrieť. Odrazu, v jeden podvečer som ju nevedela nájsť a prepadla ma myšlienka, že je na balkóne. Prišla mi samozrejme iracionálna, ale donútila ma ísť sa pozrieť aj tam, keďže som ju inde nenašla. Naozaj sa mi schovala na balkóne a náramne sa tešila, že som ju našla. Mne sa opäť zatmelo pred očami pri myšlienke, čo všetko sa mohlo stať. Že práve pri takýchto malých nepozornostiach prichádzajú deti k vážnym úrazom. Keď najbližší len krútia hlavami, že nechápu, ako sa to mohlo stať... Ja už teraz chápem a desí ma to. Je mi jasné, že človek sa učí celý život a ešte príde veľa chvíľ, kedy sa mi rozsvieti nad hlavou žiarovka a ja len pokrútim hlavou nad svojou ľahkovážnosťou, avšak verím, že pôjde len o varovania bez následkov. 

Súvisiaca diskusia (0) Pridajte reakciu »

  • Buďte prvý, ktorý pridá reakciu na článok

Prihlasovanie

Zabudli ste heslo

Zaregistrujte sa a vstúpte do sveta Mama a ja!
Registrácia

Nové na blogu

NAJ články v blogu

Blog kalendár

Po Ut St Št Pia So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 1 2 3 4 5 6

Články podľa abecedy

Blogeri podľa abecedy