zavrieť
Nahlásiť článok

Pezinskí rodičia pre pezinské deti...Rok po.

21.04.2013 Elika
  • Hodnotenie: 0
    [hodnoťte kliknutím]
  • Prečítané: 5354x
  • Diskusia: 0

Na jar, presne pred rokom,  sme sa dozvedeli, že nášho syna nevzali do materskej škôlky v Pezinku. Začal kolotoč boja za nové miesta v pezinských materských škôlkach. Pár rodičov odhodlaných ísť za svojim cieľom,  aby aj ich deti, ktoré splnili všetky podmienky pri zápise do materských škôl v Pezinku, mali rovnakú možnosť ako ich rovesníci, navštevovať materskú škôlku v mieste svojho trvalého pobytu.

 

Môj syn od januára 2013 navštevuje spolu s ostatnými deťmi, ktoré v roku 2012 dovŕšili 3 roky a majú trvalé bydlisko v Pezinku, elokované triedy na Cajlanskej 7 ( budova amfiteáter). Ja som od jesene 2012 členkou komisie školstva, ktorá je poradným orgánom mestského zastupiteľstva v Pezinku. Prečo? Pomohlo to? Keď sme na jar 2012 začali riešiť kauzu s nedostatkom miest v materských školách v Pezinku, obrátili sme na komisiu školstva, ktorej predsedníčkou je poslankyňa mestského zastupiteľstva pani Božena Mizerová. Operatívne a rýchlo reagovala na naše podnety, uskutočnilo sa niekoľko zasadnutí komisie. Prebehla aktívna, miestami až plamenná diskusia s predstaviteľmi mesta. Dôležité je, že všetky zúčastnené strany hľadali riešenie.  Medzitým sme my, niektorí z  rodičov neprijatých detí, iniciovali petíciu za vyriešenie nedostatočných kapacít v materských školách v meste Pezinok.  Listami sme oslovili poslancov i samotného primátora mesta. Článkami na túto tému som zásobila aj časopis Pezinčan.

Výsledkom je, že „ neprijaté deti z roku 2012“ už chodia do materských škôl. Ja osobne som pochopila, že najdôležitejšie je byť neustále v kontakte s Mestským úradom v Pezinku, komunikovať očakávania a názory rodičov, komunikovať s poslancami a predstaviteľmi mesta a upozorňovať na dlhodobý nedostatok kapacít v materských školách v Pezinku.

Koncom februára 2013 prebehol zápis do materských škôl a rodičia pezinských detí v týchto dňoch čakajú na rozhodnutia riaditeliek materských škôl o prijatí/ neprijatí dieťaťa do materskej školy. Aj napriek mojim skúsenostiam som optimista a verím, že všetko sa dá vyriešiť. Otvorenie tried od januára 2013 bolo čiastočným riešením problému nedostatočných kapacít v pezinských materských školách. Počty prijatých i neprijatých detí do materských škôlok v tomto roku ukážu či toto opatrenie bolo dostatočné. Oceňujem však snahu mesta Pezinok o riešenie tohto problému minulý rok, ktoré prinieslo úľavu a pomohlo takmer 100 rodín neprijatých detí.

Súvisiaca diskusia (0) Pridajte reakciu »

  • Buďte prvý, ktorý pridá reakciu na článok

Prihlasovanie

Zabudli ste heslo

Zaregistrujte sa a vstúpte do sveta Mama a ja!
Registrácia

Nové na blogu

NAJ články v blogu

Blog kalendár

Po Ut St Št Pia So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 1 2 3 4 5 6

Články podľa abecedy

Blogeri podľa abecedy