zavrieť
zavrieť
zavrieť

nenoste deti do troch rokov na kúpaliská
(spať na článok)

Pridať nový komentár

Nový príspevok

Diskusia

Zobrazovať tickery
 • + nový príspevok
  zuzkazv 30.07.2009, 12:45

  Ahoj, aj náš syn má rok a pol a tiež sme kúpalisko absolvovali prvý krát až toto leto. Ja keď som malého dala do detského bazénika tak som ho držala za ruku ale čupela som pri bazéne a nebola som dnu ....aj na tomto kúpalisku to bolo zakázané. to, že si tam dospelí nemôžu omočiť nohy je na jednej strane dobré ale na druhej strane ťa chápem. Najlepšie pre vás bude asi to keď dáš svoju dcérku do kolesa a vezmeš ju do veľkého bazéna samozrejme do časti pre neplavcov. tak sme to robili my. Malého sme si s manželom posúvali, otáčali ho a on bol najšťastnejší na svete :-) . Alebo sme ho aj z kolesa vytiahli a plávali sme s ním na rukách. Možností je veľa. Prajem veľa krásnych chvíľ na kúpaliskách. :D

 • + nový príspevok
  monči
  monči 01.08.2009, 17:55
  na našom kúpalisku je v poriadku,ak ide rodič s dieťaťom do vody,vôbec to nie je problém,ale aj ja som sa s tým stretla,ešte min.rok,ked sme boli s vtedy 1,5 ročným synom na termálnom kúpalisku pri ba.tam to tiež bolo zakázané,čo mi nešlo do hlavy a ani nepôjde.pretože nechať malé dieťa vo vode bez dozoru je "choré".neviem pochopiť,v čom je problém a ani to nepochopím

 • + nový príspevok
  sandras 02.08.2009, 09:08

  pravdu povediac, ešte som sa s takýmto niečim nestretla, aby rodič nesmel byť pri malom dieťatku v detskom bazéne... Ved male deti hoci maju plienky do vody tam aj nacikajú a niekoho noha tam vadi???:shock: :shock: :shock:  Choré... No nepáči sa mi, ak sa dospelý celý vyvalí do detskeho bazena, to mi pripadá nevhodné. My s deťmi chodíme dosť vela po kúpaliskách v lete aj plavárnach v zime ... obe vodu milujú, tak prečo im to odopierať. Mame pochodené kúpaliská v širokom okolí a nikdy sme nikde nemali takýto problem. Sice v detských bazenikoch sa moc nezdržujeme, dcerka je už plavec a malý ma rukávniky a berieme ho do velkého bazena. Ked som si prečítala názov, myslela som, že je to o tom, že deti do 3 rokov by vobec nemali chodiť na kúpaliská - zo zdrav. hladiska. Su lekári, čo to skutočne  neodporúčajú a hovoria, že dieťa do 3 rokov na verejné kúpalisko nepatrí! Malo by sa kúpať len do špeciálne upravenej vode v bazenoch určených na baby-plávanie, alebo v mori. Pr dcerke sme to aj dodržovali do vyše 2 rokov. Kupala sa len vo vlastnom bazeniku a v mori. No so synom od roka a pol chodíme aj na kúpaliská, zatial mu to nevadí. Ak by sa vyskytol čo i len náznak zdravotného problemu, nechodili by sme.

 • + nový príspevok
  anonym 26.08.2009, 21:40

  Kúpaliská pre malinké deti sú naozaj problém. Ja som bola toho roku na dvoch. V jednom bolo zakázané rodičom vstupovať, aj keď iba ako sprievod drobca, ktorý to sám nezvládne, ale v druhom som skoro odpadla, čo som videla a zažila. Malé detičky sa tam čvachtali, to bolo OK, ale keď sa pobrali na deky ku mamkám, vliezol do bazéniku o rozmeroch 2,5m x 5m tínedžer  v akýchsi ,,kraťasoch na kúpanie" a pkne v polohe takmer ležmo na bruchu sa tam vyčvachtal. Keď vyliezal z bazénika pokrikovali po ňom kamáráti, či sa stihol citujem :,, vyšťať do vody ."  Ďakujem pekne, už sme do vody nešlli a ani na to kúpalisko s malou už nikdy nepôjdeme. 

 • + nový príspevok
  anonym 04.09.2009, 11:15

  Nedá mi a aj ja sa rada podelím o skúsenosť. Tento rok sme boli v tatralandií. A každý kto tam bol vie, že je tam bazénik aj pre malé detičky. Naša má 4 roky a najviac sa jej páčilo tam. Sú tam šmýkačky, krokodíl a hlavne také obrovské nádoby, do ktorých postupne nateká voda a pri istom množstve sa tá nádoba prevráti a voda z nej vytečie na nič netušiace dieťa. A to množstvo je dosť veľké. Keďže máme aj 1 ročného syna,ktorého to tam tiež strašne ťahalo, nedalo mi a zostala som pri ňom. Našťastie v tomto bazéniku boli aj iný rodičia,ktorý tam postávali pri svojích deťoch. Plavčíci upozorňovali len tých, ktorý sedeli vo vode.  Zarazila ma ale iná vec. Sadla som si na kraj bazéna. No nie do vody, ale na tie mriežky, ktorými odteká voda, aby netiekla po pod lehátka. Sú asi 20cm od bazena. Asi po 1,5 minúte sa pri mne objavil plavčík. že tam nesmiem sedieť. Ale veď to nie je v bazéne - ohradila som sa. Ale ani tam nesmiete sedieť, bola jeho odpoveď. Takže nohy močiť v bazéniku si môžeme / strážime si svoje dieťa/, ale sadnúť si už nie / a to nebolo v bazéne./ Nie je to trochu zvláštne?:roll:

 • + nový príspevok
  anonym 12.11.2010, 15:05

  Ahojte mamičky, rada by som sa aj ja pripojiť k Vašim skúsenostiam. Ja mam 2 synov, ktorým cez leto bolo 24 a 12mesiacov. Obaja sa radi hrajú vo vode a tak nám prišlo vhodné ísť na kúpalisko s nimi.Takisto ani u nás Vám nedovolia vstúpiť do vody a takisto ani tu si nevšimnú že dieťa padlo a hoci v malej vode ale topí sa ako sa to stalo môjmu 12mes. ktorí sa dral za bratom a strašne kričal keď som ho nechcela pustiť. Musela som za ním skočiť sama a ani len vtedy si to nevšimol plavčík. Máme u nás ale aj bazénik pre úplne malé detičky. voda tam je studená, spodok bazéna šikmý aby dobre popadali a je to ani nie 0,5 od toho druhého. skúste deťom vysvetliť prečo majú byť každý vo svojom. Mám ale aj pozitívnejšiu reakciu na jednom kúpalisku na juhu Slovenska, úplne na hranici, neviem či môžem uviesť meno a tam ma chceli vyhodiť. bazén majú veliký, voda tam aj stúpa vyššie na jednej strane a tá šmýkalka čo je tam, z tej by som svoje deti nedostala. Plavčík ma chcel vyhodiť a áno majú tam napísané že do 3 rokov ale pri takej veľkosti bazéna nemá plavčík šancu dieťa včas chytit, vravím mu.a ani zákaz pre deti do 1 roka ktoré poväčšinou sami nechodia tam nie je.Lístok sme si kúpili, tak teraz čo?? Bolo nás tam viac ale nikto nič nepovedal. DOhodli sme sa, že 15 min pri šmýkaľke môže stáť rodič vo vode. Verte mi, poobede nás tam bolo už viacej a aj tie menšie deti sa mohli tešiť z vody.

 • + nový príspevok
  sandras 17.11.2010, 07:58

  my chodíme do Polskej Wisly a tam vas veru NIKTO nevyhodí z detského bazena, ked ste tam s dieťaťom. Všetko take pohodové, volnejšie, žiadni bláznivo pískajúci plavčíci. Rovnako deti berú rodičia do sauny, do solnej jaskyne, do víriviek, na vlstnú zodpovednosť samozrejme. Moje deti to tam milujú. Nie je tam pre deti vela atrakcií (len v detskom bazeniku fontánka a plastová šmyklavka), ale im úplne stačí vodička. Podotýkam, že sme tam nikdy nenachytali žiadnu chorobu.  Plavčíci tam sú viacerí, davaju pozor pri dojazde z tobogánov, pri bazenoch. Každu polhodinu tam púšťaju "umelú vlnu" a vtedy sa postavia viacerí okolo bazéna a davaju pozor. Pískaju iba ak sa správa niekto tak, že ohrozuje svoje alebo cudzie zdravie.  

 • + nový príspevok
  lienkak 18.11.2010, 10:14

  S niečím takým, aby som nemohla ísť s dieťaťom do bazénika, som sa zatiaľ ešte nestretla, no našťastie - to by som sa asi s tým plavčíkom pekne chytila, no aby sa mi tam dieťa ešte nedajbože utopilo, veď kým on dobehne, tá mamina je predsa len pri ňom bližšie, my s malým chodíme cca od roka a niečo po kúpaliskách, mám rada termály typu Oravice, teraz máme celkom v obľube poľskú Wislu, a tam je to úplne bez problémov, malý sa tam vždy vyšantí vo vírivkách, ideme s ním aj do soľnej jaskyne, jasné, že aj detský bazénik.

 • + nový príspevok
  Patrik 06.05.2014, 20:27

  Nech to povie dáky plavcik mne. Som otec a od svojej dcerky sa nepohnem. Tak veľmi by som ho slovne zhodil pred všetkými ľuďmi že by sa od hambi sám utopil.

 • + nový príspevok
  Adrian 30.12.2015, 13:12

  Pri každom detskom bazéne musí byť podla zákona umiestnená nádoba s dezinfekciou, v ktorej si dospelý namočí nohy a potom by mal ísť do detského bazéna! Samozrejme v žiadnom prípade bez dozoru malé deti určite nenechávajte v bazéne samé! Treba sa okamžite sťažovať, prečo nemajú pri detských bazénoch dezinfekciou.

Prihlasovanie

Zabudli ste heslo

Zaregistrujte sa a vstúpte do sveta Mama a ja!
Registrácia

Nové na blogu

NAJ články v blogu

Blog kalendár

Po Ut St Št Pia So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 1 2 3 4 5 6

Články podľa abecedy

Blogeri podľa abecedy