PR

01.04.2013 (PR článok)

Veselé zúbky v plnom prúde

Minuloročná sociálna kampaň Veselé zúbky zaznamenala medzi škôlkami a ich rodičmi veľký úspech. Aj z tohto dôvodu sa spoločnosť dm drogerie markt rozhodla v  projekte pokračovať, a to zorganizovaním druhého ročníka, tentoraz v spolupráci so spoločnosťou GlaxoSmithKline. Jeho cieľom je opäť zaujímavou a hravou formou vzbudiť  v deťoch záujem o čistenie zúbkov a výraznou mierou tak prispieť k vytváraniu návykov v oblasti správnej starostlivosti o zuby nielen u detí, ale aj u ich rodičov a pedagógov.

Vzdelávacie materiály pre všetky materské školy a škôlkarov na Slovensku

Prvá fáza projektu odštartovala v januári tohto roku, keď bola do každej škôlky zaslaná Zúbková zásielka. Škôlky si v nej našli knižky Veselé zúbky pre všetky detičky a Zúbkovú sadu s podrobným materiálom, určeným na prácu s deťmi a ich rodičmi. Jej súčasťou bolo aj DVD Veselé zúbky, obsahujúce odborné inštruktážne video s pani zubárkou MUDr. Katarínou Bartonkovou a jej zúbkovými pomocníkmi Adrianou Polákovou, Mirom Jarošom, Robom Pappom i Bystríkom, ako aj videoklip k pesničke Veselé zúbky, ktorú pre potreby tohto projektu zložil a otextoval Miro Jaroš.

 

 

 

Deň veselých zúbkov v každej správnej škôlke

Aby neostalo len pri pasívnom rozdaní knižiek, resp. premietnutí inštruktážneho videa, ale aby boli pedagógovia motivovaní na prácu s deťmi a ich rodičmi, bola pripravená druhá fázu projektu – Deň veselých zúbkov. Motiváciou zapojenia sa škôlok do tejto fázy bola opäť možnosť získania Balíčkov veselých zúbkov pre 40 000 detí. Na to, aby škôlky tieto balíčky získali, bolo potrebné, aby v časovom období od 11. do 30. marca 2013 zorganizovali Deň veselých zúbkov, milé popoludnie pre deti a rodičov, na ktorom by sa mali nielen deti, ale najmä ich rodičia naučiť, aký je správny postup čistenia si zúbkov. Na poobedňajšie Dni veselých zúbkov opäť zamieri do vybraných škôlok aj dm Zúbková hliadka.  

Príďte sa s Vašimi deťmi zabaviť a otestovať si zúbkové vedomosti

Pre všetky deti, pedagógov, ale aj rodičov sú v mesiacoch apríl a máj pripravené Celoslovenské dni veselých zúbkov. Príďte sa aj vy zabaviť, otestovať si vaše zúbkové vedomosti a stretnite sa osobne s členmi zúbkovej hliadky. Podujatia sa uskutočnia vo vybraných nákupných centrách v Prešove, vo Zvolene, v Nitre, Trnave, Trenčíne, Žiline, Košiciach a Bratislave v čase od 10:00 do 18:00 hod.

Mesto Dátum Nákupné centrum
Prešov 5.4.2013 MAX
Zvolen 11.4.2013 Zvolenská Europa
Nitra 12.4.2013 Centro Nitra
Trnava 20.4.2013 MAX
Trenčín 26.4.2013 Laugaricio
Žilina 27.4.2013 Mirage
Košice 11.5.2013 Optima
Bratislava 18.5.2013 Avion
Pozrite si odborné inštruktážne video s pani zubárkou MUDr. Katarínou Bartonkovou a jej zúbkovými pomocníkmi Adrianou Polákovou, Mirom Jarošom, Robom Pappom i Bystríkom, ako aj videoklip k pesničke Veselé zúbky!

www.veselezubky.sk

 

Hodnotenie: 0
[hodnoťte kliknutím]

Súvisiaca diskusia (0)Pridajte reakciu »

  • Buďte prvý, ktorý pridá reakciu na článok

Prihlasovanie

Zabudli ste heslo

Zaregistrujte sa a vstúpte do sveta Mama a ja!
Registrácia

Anketa

Žiadna aktuálna anketa